Limundo Cafe
verovali ili ne - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-7.html)
+--- Tema: verovali ili ne (/thread-254.html)

Stranice: 1 2 3 4 5

RE: verovali ili ne - LiMuBaj - 17.03.2016

(17.03.2016 21:08)Vesic1 Piše: Malo da zacinimo temu.

Da li ste znali da?....

Ako kupac uplati u petak u Posti, a to je peti dan od kako je aukcija zavrsena, kupac je ispunio svoju obavezu.

Takva uplata lega u ponedeljak do podne.

Ako prodavac ne posalje odmah u ponedeljak, kupac ima pravo da ga oceni negativno.

Znaci u prevodu, ili salji na poverenje, ili cekaj za laptopom dok se uplata ne pojavi i trci u Postu da posaljes.

zar nije rok za slanje nakon uplate 3 dana ?

sta ako uplata ne prodje greskom banke ?

itd itd

po meni najbolje da se nedelja ne racuna u rokove ni posta je ne racuna

RE: verovali ili ne - Vesic1 - 17.03.2016

Jeste tri dana, subota, nedelja i ponedeljak.
Ako uplata ne prodje, ne znam sta da ti kazem. LT obecava da ce pomoci u sporu Big smile

Po logici stvari, trebamo imati 3 dana za slanje nakon sto uplata legne.
Jer niti ja znam ko je uplatio a ko laze da je uplatio, niti je moj zivot Limundo, vec imam i drugih obaveza.

u nedelju i kad je praznik nije moguce ni slanje ni placanje i zato to netreba da uzali u rokove

RE: verovali ili ne - elajza - 17.03.2016

Ako ja kupim u petak uveče i uplatim odmah to ne znači i da prodavac mora po cenu života da mi dostavi "moje kupljeno". Ima se 2 dana za dogovor, to je znači petak veče, subota i do nedelje uveče. Platiti bih trebala naredna dva ili tri dana da prodavac ima vremena da u roku pošalje. Tako da ta priča sa petkom je puj pike ne važi. To je samo dobra volja kupca da uplati PRE roka. Odmah, ja tako radim, prosto da ne zaboravim za dan, dva, tri...

(17.03.2016 22:20)elajza Piše: Ako ja kupim u petak uveče i uplatim odmah to ne znači i da prodavac mora po cenu života da mi dostavi "moje kupljeno". Ima se 2 dana za dogovor, to je znači petak veče, subota i do nedelje uveče. Platiti bih trebala naredna dva ili tri dana da prodavac ima vremena da u roku pošalje. Tako da ta priča sa petkom je puj pike ne važi. To je samo dobra volja kupca da uplati PRE roka. Odmah, ja tako radim, prosto da ne zaboravim za dan, dva, tri...

a sta ako uplati u petak a to je peti dan a uplate tek prodje u ponedeljak ?

RE: verovali ili ne - Vesic1 - 17.03.2016

@LiMuBaj

Ne treba ulaziti u rokove, ali ulazi. A i to je osmi dan, a osam dana je rok za saradnju.

@Elajza

Mislim da se nismo razumeli.

Ja govorim o situaciji kada kupac kupi naprimer u nedelju uvece, uplati za pet dana tj u petak vece, a uplata legne u sledeci ponedeljak. Po LT-u, prodavac je duzan da posalje tog sledeceg ponedeljka.

A to uopste nije realno.  

RE: verovali ili ne - serjoza - 17.03.2016

(17.03.2016 23:50)Vesic1 Piše: @LiMuBaj

Ne treba ulaziti u rokove, ali ulazi. A i to je osmi dan, a osam dana je rok za saradnju.

@Elajza

Ja govorim o situaciji kada kupac kupi naprimer u nedelju uvece, uplati za pet dana tj u petak vece, a uplata legne u sledeci ponedeljak. Po LT-u, prodavac je duzan da posalje tog sledeceg ponedeljka.

A to uopste nije realno.  

Šta bre nije realno? Kao što je zabranjena trgovina van Limunda u širem svemiru tako je zabranjen i život i obaveze dok se ne obavi sve vezano za Limundo - uskoro će i to da se globi sa 100 dinara.  LOL Bato, viđen si da večeraš, a paketi nisu spremni za sutra.   Hihi

RE: verovali ili ne - gibica - 18.03.2016

(17.03.2016 14:12)Vesic1 Piše: Redovno imam takva iskustva u smislu da kupci uplate kada im se cefne, a cim uplate zatraze urgentno slanje.
Nikada ne saljem dok uplata ne legne, sem ako je mali iznos pa se unapred oprostim cak i da uplata ne legne.

A kako ti je poslala kopiju online uplate a da to nije leglo? Falsifikovala je uplatu, obradilu sliku, sta?

Da dodam.
Koliko vidim radi se o ovom kupcu.

http://www.limundo.com/Clan/street78

Mene sada buni ovaj deo:

''I ja pogledam članica ima preko 500 jedinstvenih ocena odnosno preko 1100 kupoprodaja.... ''

Pogledala si ocene, i sigurno si morala da vidis negativne ocene kao naprimer od februara:

''Ovo jos nisam dozivela,folira kako uplacuje novac za minut jer je ispred banke da slobodno posaljem paket.Ja posaljem, a ona novac nikad nije ni ni uplatila i cak se ni ne javlja a visi na limundu! ''

''Uplatila sam novac za haljinu na račun, a onda mi je stiglo pouzećem. ''

''Negativna, zato sto je preuzela steznike, a nije platila. Zato sto se ne javlja na tel, i ne odgovara na kupindo poruke. Za 900 dinara se ova zena toliko obrukala, da je to strasno. Koliko je mizerna! ''

Da nisi postavio link ne bih verovao da ima toliko prodavaca koji salju ljudima na poverenje.
Bas sam mislio da im je ta fora sa "uplatio sam, salji sto pre", bez placana, nevidjeno glupa, ali izgleda da funkcionise.
Sada mi je jasno zbog cega se to desava sve cesce.

RE: verovali ili ne - elajza - 18.03.2016

(17.03.2016 23:50)Vesic1 Piše: @LiMuBaj

@Elajza

A to uopste nije realno.  

Da, videla sam kasnije o čemu se radi, 5 dana čekaš poslednji dan da uplatiš da bi ako ti se hoće zeznuo prodavca. E to ne radim pa mi je i trebalo bar 2 sata da shvatim o čemu pišeš  LOL . Izvini.

(17.03.2016 22:23)LiMuBaj Piše:
(17.03.2016 22:20)elajza Piše: Ako ja kupim u petak uveče i uplatim odmah to ne znači i da prodavac mora po cenu života da mi dostavi "moje kupljeno". Ima se 2 dana za dogovor, to je znači petak veče, subota i do nedelje uveče. Platiti bih trebala naredna dva ili tri dana da prodavac ima vremena da u roku pošalje. Tako da ta priča sa petkom je puj pike ne važi. To je samo dobra volja kupca da uplati PRE roka. Odmah, ja tako radim, prosto da ne zaboravim za dan, dva, tri...

a sta ako uplati u petak a to je peti dan a uplate tek prodje u ponedeljak ?

Skontala skontala Limubaj...kupiš u ponedeljak i čekaš petak da uplatiš, npr... Nisu to dobro definisali u pravilniku, trebalo bi preskočiti neradne dane u pošti i bankama.

E kako sam ja prošla kad sam nedavno prodala šank iz kuće. Kupc odličan, nezahtevan, ali kojom službom poslati? Pozovemo postexpres, oni ne primaju te gromade. Aks puko cenu od 8 hiljadarki, zovemo Bex, prvo sračunali nešto nižu cenu, a onda i oni shvatili da ne primaju tu veličinu. E sad...šank je prodat za 10000, koj je logika plaćat Aks 7 ili 8, meni žao kupca. I moj muž to lepo natovari na našu pokidanu asconu, stolice od bara u gepek i "Za Beograd, Za Beograd" Smile Kupac lepo platio gorivo i DNEVNICU mom suprugu Smile Sve smo rokove probili, lai kad se slože i prodavac i kupac, ma sve se može.

RE: verovali ili ne - LiMuBaj - 22.09.2019

pre jedno 42 dana kupac mi uplatio 690 dinara za knjigu i nikad se nije javio i ostale mi pare i knjiga Smile , na sve moguće načine sam pokušao da stupim u kontakt i preko fesja itd. ali bezuspešno

pre par dana drugi kupac kupio knjigu od 265 dinara odma sutra ujutro uplatio isti dan mu poslato stiglo mu za 2 dana poštom, u međuvremenu mi poslao 42 poruke tipa što još nije stiglo , što na praćenju pošiljke se ništa ne dešava , kada će biti ocenjeno iako sam ga ocenio prvi posle 3 dana od kupovine itd ... plus mi u oceni napisao da je on prošao golgotu valjda sarađujući samnom Big smile a kao šlag na tortu je cenkanje oko poštarine i tu mi spustio cenu Big smile

RE: verovali ili ne - Inspektor_Nagib - 22.09.2019

Па зашто ниси послао том првом на адресу коју си добио?

RE: verovali ili ne - Mikabika - 22.09.2019

Ja sam jednom, pre više od godinu dana, pobedila za neku torbu, uplatila, sutra mi stiže poruka od prodavca da je greškom poslata nekom drugom, kažem ok, kad nadjem nešto interesantno ja ću se javiti. Nisam se još uvek javila, možda nije kasno?!

(22.09.2019 21:03)Inspektor_Nagib Piše: Па зашто ниси послао том првом на адресу коју си добио?

ima više razloga a neki od tih su

- pravila sajta - ne sme slanje bez kontakta i mogu da dobijem negativnu ocenu jer sam poslao
- možda adresa sa sajta nije tačna pa bi se vratilo i imao bih troškove poštarine a slao na svoju ruku
- možda je kupac bio na letovanju u to vreme npr. u Turskoj pa mi bi se vratilo i opet o moju glavu jer sam slao na svoju ruku bez kontakta ...

uglavnom kupac se nikad nije javio ja dobio automatsku ocenu zvao ga na mobilni stalno nedostupan itd itd ...

(22.09.2019 21:39)Mikabika Piše: Ja sam jednom, pre više od godinu dana, pobedila za neku torbu, uplatila, sutra mi stiže poruka od prodavca da je greškom poslata nekom drugom, kažem ok, kad nadjem nešto interesantno ja ću se javiti. Nisam se još uvek javila, možda nije kasno?!

pa realno svako može da pogreši ali ako već nisi dala negativnu a po pravilima sajta si mogla , trebala si odmah tražiti novac nazad ili neku drugu torbu priblizno vrednoj kao ta , sad posle godinu dana možeš da probaš Wink

RE: verovali ili ne - Mikabika - 22.09.2019

Ma zezam se, to je davno prošla stvar.

Verujem da bih dobila nešto, ali gotovo je, ja da sam tako nešto veruj mi da bih se pojela, poslala bih nešto slično pa makar i deset puta skuplje, bilo šta tek da ne ostanem dužna.

(22.09.2019 21:52)Mikabika Piše: Ma zezam se, to je davno prošla stvar.

Verujem da bih dobila nešto, ali gotovo je, ja da sam tako nešto veruj mi da bih se pojela, poslala bih nešto slično pa makar i deset puta skuplje, bilo šta tek da ne ostanem dužna.

svašta se dešava za verovali ili ne , ali najbolje odmah rešavati takve situacije , evo mene ova knjiga izjeda što je kupac platio ali se nikad nije javio telefon stalno nedostupan na kupindo poruke ne odgovara prestao i da se loguje na sajt jbg Tuzan , čak sam išao na fejs stranicu tog sela odakle je žena i pitao jel je zna neko ni tu nikakav odgovor ... kontaktirao i LT očekivao pomoć al ništa kažu zovi telefonom... al kako kad je nedostupan ...