Limundo Cafe
Limundo pravila - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-7.html)
+--- Tema: Limundo pravila (/thread-376.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: Limundo pravila - PRODAVNICA...MUZIKE - 14.03.2015

I ja mislim da nece jos dugo potrajati ovaj nalog ovde, zatvorice ga sigurno, neko ce mozda traziti odgovore na pitanja koja su ostala otvorena, oni ce tvrditi kako smo sve resili privatno e-mailom i nikom nista...
Zato i zelim da cujem stav administratora javno, vise radi istine i zadovoljenja pravde, nalog sigurno nece da vrate a i kad bi ga sad vratili koji ce mi posle svega, i kad bi poceo da pisem memoare da objasnim ovo kupcima samo bi lud poverovao u pricu, jer sve ovo sto su dopustili da se desi i jeste neverovatno.

RE: Limundo pravila - Ssvettlana - 14.03.2015

ja sam Vas razumela da ste Vi tražili da Vam zatvore nalog.. ili grešim?

RE: Limundo pravila - sasacv68 - 14.03.2015

(14.03.2015 20:01)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: I ja mislim da nece jos dugo potrajati ovaj nalog ovde, zatvorice ga sigurno, neko ce mozda traziti odgovore na  pitanja koja su ostala otvorena, oni ce tvrditi kako smo sve resili privatno e-mailom i nikom nista...
Zato i zelim da cujem stav administratora javno, vise radi istine i zadovoljenja pravde,  nalog sigurno nece da vrate a i kad bi ga sad vratili koji ce mi posle svega, i kad bi poceo da pisem memoare da objasnim ovo kupcima samo bi lud poverovao u pricu, jer sve ovo sto su dopustili da se desi i jeste neverovatno.

I da zatvore vas nalog ovde, sto se nadam se i nece desiti, sigurno ce neko postaviti slicno pitanje, tako da se i ne mora razmatrati (vas) konkretan slucaj - vec sama situacija - tako da ce stav LT oko postovanja vazeceg Pravilnika, ipak morati da se iznese.

RE: Limundo pravila - BitterLemon - 14.03.2015

(14.03.2015 20:09)Ssvettlana Piše: ja sam Vas razumela da ste Vi tražili da Vam zatvore nalog.. ili grešim?

Да, истине ради нису му они затворили налог, сам га је затворио.

RE: Limundo pravila - PRODAVNICA...MUZIKE - 14.03.2015

Tako je, naterali su me da dodjem u situaciju da zatrazim da mi zatvore nalog.

(11.03.2015 15:58)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: dopisujem se sa njima  svaki dan...
Onda mi je dosadilo i javio sam im da su pobedili mogu da proslave svoju malu pobedu sa svima onima koji su ucestvovali u tome.
Nadam se da ste ponosni, nema tih pisanih pravila koja su jaca od vasih odluka kad se zainatite. Evo, ja ne zelim da ucestvujem u tome , predajem se.
Obratio sam se  sa zahtevom za brisanje svih mojih podataka sa Limunda? Vise ne zelim da prodajem robu pod ovakvim okolnostima.

I tu je bilo zanimljivih detalja kod samog gasenja naloga. Posle brda poruka, ubedjivanja, pozivanja na pravila, a pri tom od njih uvek stizu neki levi odgovori koji nemaju veze sa onim sto ja napisem, vidim da se neko zainatio pa ne popusta...
U jednom trenutku ja ponovo ukazujem na povredu Pravilnika i kazem kako sam ostecen, da mi je nacinjena nepravda i pod tim uslovima vise ne zelim da prodajem robu. Mislim, sad ce oni da vide kad ja zaostrim Cool Nisu me bas molili da ostanem, stigne mi samo poruka u fazonu - da li zelite da vam obrisemo nalog a da ostavimo mogucnost da se ponovo registrujete kasnije ili da ga trajno brisemo bez mogucnosti ponovnog registrovanja. Facepalm Vidim ja da je djavo odneo salu pa bih da teram svoje ali opet malo da ublazim stvar pa odgovaram odprilike: Zanima me trajno brisanje, ali imam dosta otvorenih aukcija, sta ce biti sa tim, zatim zanima me sta ce biti sa novcem na racunu koji imam itd. Nije proslo mnogo, probam da se ulogujem da vidim sta su odgovorili - nalog obrisan. Doduse vratili su mi novac na racun posle dan - dva.

RE: Limundo pravila - Ssvettlana - 14.03.2015

(14.03.2015 20:01)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: I ja mislim da nece jos dugo potrajati ovaj nalog ovde, zatvorice ga sigurno, neko ce mozda traziti odgovore na  pitanja koja su ostala otvorena, oni ce tvrditi kako smo sve resili privatno e-mailom i nikom nista...
Zato i zelim da cujem stav administratora javno, vise radi istine i zadovoljenja pravde,  nalog sigurno nece da vrate a i kad bi ga sad vratili koji ce mi posle svega, i kad bi poceo da pisem memoare da objasnim ovo kupcima samo bi lud poverovao u pricu, jer sve ovo sto su dopustili da se desi i jeste neverovatno.

malko me je samo ova rečenica zbunila Smile , žao mi je što ste na Limundu doživeli ovakvu neprijatnost.. Pogotovo što taj član nije dobio ni negativnu Tuzan (ja bih mu je dala, ako ni zbog čeg' drugog, onda zbog nepismenosti)

želim Vam mnogo sreće..

RE: Limundo pravila - BitterLemon - 14.03.2015

Само те молим да оставиш свеће поред пута, кад на нас дође ред да лакше нађемо пут.

RE: Limundo pravila - Gdjica - 15.03.2015

(13.03.2015 16:29)Frajlla Piše: Važno nam je da svi članovi koji su učestvovali u ovoj temi znaju istinu.
Sa prodavcem Gdjica smo razgovarali unazad 10 dana, poslali veliki broj poruka, ali ništa nije urodilo plodom.
Kupac je ostao bez predmeta i novca.
Takođe pozabavićemo se dodatnim nepravilnostima ovog naloga.

Član je postavio temu prikrivajući važne informacije, što smatramo zloupotrebom.

Ovakvo rešavanje sporova na Cafeu nije prikladno.

Nista ja nisam prikrivala ja sam i rekla da mi je clan vratio jaknu (ako procitate jednu od prethodnih poruka) a nakon sto je vratio ja sam je slikala i poslala vama da se uverite u tacnost opisa a to sam vam poslala iz razloga da bi znala koliko treba da uplatim clanu ili pun iznos ili iznos umanjen za postarinu nisam znala da cete prvo poverovati kupcu mene je to iznerviralo i na kraju je kupcu vracen novac. Videla sam da isteravanje pravde nije moguce slikama a negde sam procitala da to vise i ne prihvatate.

RE: Limundo pravila - the_quince - 15.03.2015

@Gdjica
Nisi bas tako postavila temu. Isprva je bilo nejasno da li je predmet kod tebe ili kod kupca, a sama si na svom profilu napisala objasnjenje negativne ocene gde kazes da ti je kupac dao negativnu zbog toga sto si odbila da nadoknadis postarinu. Razumem da smatras nepravdom sto LT veruje kupcu po pitanju mera, a ne tebi, ali pogresna je odluka bila da isterujes pravdu zadrzavsi i novac i predmet.

RE: Limundo pravila - PRODAVNICA...MUZIKE - 15.03.2015

(14.03.2015 22:30)Ssvettlana Piše:

malko me je samo ova rečenica zbunila  Smile  , žao mi je što ste na Limundu doživeli ovakvu neprijatnost.. Pogotovo što taj član nije dobio ni negativnu  Tuzan  (ja bih mu je dala, ako ni zbog čeg' drugog, onda zbog nepismenosti)

želim Vam mnogo sreće..

Ne znam sto bi vas zbunila ova recenica, sta bih radio sa ovim nalogom posle svega cak i da ga vrate. Ja sam prodavac, nalog sam otvorio planski, sve od naziva pa nadalje je planirano namenski za prodaju ploca. Kad na nalogu vucem 9 negataivnih ocena neko vreme, pa mi jos i zatvore nalog, cak i da ga aktiviraju ponovo na njemu vise nema prodaje. Ionako malobrojni, kolekcionari gramofonskih ploca su specificna kategorija ljudi. Nista ne bi moglo da opere nalog posle toga pa sve da ga ispisu zlatnim slovima i sa krunom na vrhu. Zato i kazem sve mi je jedno a kao sto vec ranije rekoh:
Da se ne zavaravamo, to sto je ukinut nalog je najmanji problem. Svako od nas moze, ukoliko zeli, da otvori bar 5 naloga na ime rodjaka, bracnog druga, prijatelja itd. i da nastavi da radi na Limundu. Dakle, ne radi se o tome. U pitanju je princip, zelja da se ukaze na nepravdu, potreba da im se stavi do znanja da ukidanjem naloga nisu stavili tacku na neku neprijatnu situaciju. Istina se u danasnje vreme ne moze tako lako zaustaviti, ona nalazi svoj put i iskace pred njima na najrazlicitijim mestima, sad ovde , sutra na blogu, facebook, twitter.....

RE: Limundo pravila - Ssvettlana - 15.03.2015

Zvučalo mi je kao da oni neće da otvore nalog.. elem, niste trebali da odustanete, pogotovo što su negativne od jednog kupca, čak i da ostanu ne verujem da bi Vam to smetalo u poslovanju.. i sama sam dobila 8 crvenih u jednom trenutku Tuzan , sada je to prošlost, ja sam i dalje tu... Vi ste odustali, on je ostao Tuzan

RE: Limundo pravila - Gdjica - 15.03.2015

(15.03.2015 11:18)the_quince Piše: @Gdjica
Nisi bas tako postavila temu. Isprva je bilo nejasno da  li je predmet kod tebe ili kod kupca, a sama si na svom profilu napisala objasnjenje negativne ocene gde kazes da ti je kupac dao negativnu zbog toga sto si odbila da nadoknadis postarinu. Razumem da smatras nepravdom sto LT veruje kupcu po pitanju mera, a ne tebi, ali pogresna je odluka bila da isterujes pravdu zadrzavsi i novac i predmet.

Pa u prvoj poruci je i navedeno da je kupac vratio jaknu nisam nista ni krila, cela moja pobuna je oko toga sto se kupcu istog momenta verovalo a prodavca ko sisa neka salje i slike on nije upravu a kupac jeste bez obzira na sve. A sto se tice predmeta cim sam primila jaknu nazad i uvidela da je sve kao i u opisu htela sam kupcu da je vratim(samo zato sto je bio od samog starta bezobrazan) i da se oprostim od moje negativne ali je kupac odbijao da je primi nazad tako da nisam svojom voljom zadrzala i novac i jaknu.

RE: Limundo pravila - Ssvettlana - 15.03.2015

I bezveze je što se negativne broje svaka.. to je u najmanju ruku nepravda.. ako jedan član hoće da te maltretira može da to radi non stop.. umesto 9, PRODAVNICA...MUZIKE bi imala 1 negativnu, a to je velika razlika.. ili nam brojite i sve pozitivne ili i negativne brojite kao 1 sve od jednog člana Angry

RE: Limundo pravila - the_quince - 15.03.2015

(15.03.2015 11:41)Gdjica Piše: Pa u prvoj poruci je i navedeno da je kupac vratio jaknu nisam nista ni krila, cela moja pobuna je oko toga sto se kupcu istog momenta verovalo a prodavca ko sisa neka salje i slike on nije upravu a kupac jeste bez obzira na sve. A  sto se tice predmeta cim sam primila jaknu nazad i uvidela da je sve kao i u opisu htela sam kupcu da je vratim(samo zato sto je bio od samog starta bezobrazan) i da se oprostim od moje negativne ali je kupac odbijao da je primi nazad tako da nisam svojom voljom zadrzala i novac i jaknu.

Ne kazem da si krila, ali nisi bas jasno objasnila situaciju. Ja sam stekla utisak da si uvazila reklamaciju i vratila novac, a da je problem nastao kod postarine (tako si navela na svom profilu), i da LT nece da ti obrise negativnu dok kupcu ne refundiras i te sporedne troskove. Na nesretan nacin si pokusala da isteras pravdu i opekla si se. Ne mozes iz pozicije jaceg (kod tebe je i novac i predmet) da trazis prava i dokazujes da si ostecena.

RE: Limundo pravila - elajza - 15.03.2015

(15.03.2015 12:31)the_quince Piše:
(15.03.2015 11:41)Gdjica Piše: Pa u prvoj poruci je i navedeno da je kupac vratio jaknu nisam nista ni krila, cela moja pobuna je oko toga sto se kupcu istog momenta verovalo a prodavca ko sisa neka salje i slike on nije upravu a kupac jeste bez obzira na sve. A  sto se tice predmeta cim sam primila jaknu nazad i uvidela da je sve kao i u opisu htela sam kupcu da je vratim(samo zato sto je bio od samog starta bezobrazan) i da se oprostim od moje negativne ali je kupac odbijao da je primi nazad tako da nisam svojom voljom zadrzala i novac i jaknu.

Ne kazem da si krila, ali nisi bas jasno objasnila situaciju. Ja sam stekla utisak da si uvazila reklamaciju i vratila novac, a da je problem nastao kod postarine (tako si navela na svom profilu), i da LT nece da ti obrise negativnu dok kupcu ne refundiras i te sporedne troskove. Na nesretan nacin si pokusala da isteras pravdu i opekla si se. Ne mozes iz pozicije jaceg (kod tebe je i novac i predmet) da trazis prava i dokazujes da si ostecena.

I ja sam isto mislila, eto, radi se samo o poštarini i teranje inata, međutim, kao kupac, ni ja novce ne bi oprostila...Sad mi je i jasnija slika, hvala Administratoru što nam je ipak dao Jasniju sliku da ne nagađamo. Sad mi je potpuno svejedno jel kupcu jakna taman ili nije. Od mene je kupac (žena) kupila majicu, likra rastegljiva ohoho i suknju nova novcata i rekla : Ne stoji mi dobro. I novac, i poštarine, i sve ...plati i ćuti...
"Di još da mi padne na pamet da zadržavam novac?"