Limundo Cafe
Limundo pravila - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-7.html)
+--- Tema: Limundo pravila (/thread-376.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: Limundo pravila - the_quince - 15.03.2015

Pravilnik niti je usaglasen niti je uopste priolagodjen ZZP. Po ZZP kupac ima pravo na jednostrani raskid ugovora u roku od 14 dana od dana zakljucenja ugovora. Po LP kupac nema to pravo, iako sam primetila da ga clanovi LT ne tumace tako. Reklamacija i rokovi vezani za nju zavise i od vrste robe, tako da je prodavac duzan da u roku od 8 dana odgovori na reklamaciju, a prihvacenu reklamaciju je duzan da resi u roku od 15 dana, odnosno 30 za namestaj i tehnicku robu. Napominjem da je prodavac duzan da odgovori na reklamaciju, ali ne i da je prihvati. Kako je onda Pravilnik usaglasen sa ZZP, kada je rok za ocenjivanje kraci od roka za resavanje reklamacije? Da bi kupac uopste ostvario pravo na reklamaciju, mora imati fiskalni racun kao dokaz da je robu kupio bas od tog prodavca. Otkud pravo na reklamaciju ako ste kupili od fizickog lica? Zato smo i dosli u situaciju da je prodavac nezasticen od zloupotrebe, jer ne moze da dokaze sta je prodao, i jer jedan prosti Pravilnik koji se oslanja na ZOO a ne na ZZP tumace neznalice. Nema serijskog broja, nema bar koda, nema fiskalnog racuna. O kakvom onda ZZP pricamo ovde, gde se kupoprodaja odvija u vecini izmedju fizickih lica?
E, sad, za posebnu temu je, a koju ja necu da otvorim, u kolikoj meri uopste smete da prodajete kao fizicko lice.
Smete, u visini raspolaganja licnom imovinom. Sve iznad toga je... za drugu temu.

RE: Limundo pravila - furnebi - 16.03.2015

Ja se izvinjavam sto nije u vezi vase tema jer ja sam prvi put na forumu.

Primetio sam da kod nekih lica koji kupuju koriste jedno korisnicko a drugi nalog samo za prodaju, kada sam usao da pogledam kod kupca koji nesto kupuje od mene cisto iz radoznalosti da pogledam sta prodaje (mogucnost i razmene robe...) SVI PREDMETI CLANA i otvorim neki od oglasa kad tamo sasvim drugi prodavac proverio sam vise predmeta i svi su bili razliciti, a ni jedan nije od kupca!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!!/

RE: Limundo pravila - LiMuBaj - 16.03.2015

ako clan nema nista u ponudi moguce da su izasli predmeti nasumicnog prodavca,znaci nije dupli nalog

zato nista nije izaslo od kupca jer nista ne prodaje

RE: Limundo pravila - BitterLemon - 16.03.2015

Одговорио бих му ја ноћас али нисам могао да престанем да се смејем, па сам угасио рачунар. Smile

RE: Limundo pravila - jugana - 16.03.2015

Stvarno, u poslednje vreme se pojavljuju ljudi sa takvim pitanjima da sve mislim da troluju. A ono izgleda ne Smile

RE: Limundo pravila - BitterLemon - 16.03.2015

Искрено, није он крив, то јесте мало несрећно решење од стране Лимунда. Оно што ме је насмејало је што бих то питање очекивао од новог члана.

RE: Limundo pravila - jugana - 16.03.2015

Zar ovaj nije nov? E onda je ipak trol. Neverovatno kako se ljudi zabavljaju.

RE: Limundo pravila - the_quince - 16.03.2015

Mogao je jos i pokupovati sve od tih "drugih naloga za prodaju". LOL

Sreca pa mu nije trebala super hair iluzija ili super secko.

RE: Limundo pravila - neponovljiva - 16.03.2015

(16.03.2015 02:15)furnebi Piše: Ja se izvinjavam  sto  nije u vezi vase tema jer ja sam prvi put na forumu.

Primetio sam da kod nekih lica koji kupuju koriste jedno korisnicko a drugi nalog samo za prodaju, kada sam usao da pogledam kod kupca koji nesto kupuje od mene cisto iz radoznalosti da pogledam sta prodaje (mogucnost i razmene robe...) SVI PREDMETI CLANA  i otvorim neki od oglasa kad tamo sasvim drugi prodavac proverio sam vise predmeta i svi su bili razliciti, a ni jedan nije od kupca!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!!/

Sasvim je moguće da kupac trenutno ništa ne prodaje. Osim toga ako muž i žena imaju naloge - često se dogovore da sa jednog naloga kupuju, sa drugih prodaju i sl. Pored toga - moguće je da su se putem sistema preporuka pojavili predmeti sa Kupinda i od drugih prodavaca.

RE: Limundo pravila - dealla - 16.03.2015

@PRODAVNICA...MUZIKESmile

Još ste tu? A tu su i adminiSmile
Će bude nešto a?Big smile

RE: Limundo pravila - PRODAVNICA...MUZIKE - 16.03.2015

Ja im odgovorih na mail u petak. Verovatno jos analiziraju odgovor ili je mozda predlog da se prebacimo na privatnu diskusiju bio samo izgovor kako bi ovde prekinuli da razmatramo slucaj?
Uglavnom mail sam poslao. Davali smo mu prvu subotu prekjuce. Mozda se oglase za 40 dana.
A legenda kaze da jedan clan ipak nije umro cekajuci, stigao mu je odgovor ali ne znam sta se bese desilo...

RE: Limundo pravila - dealla - 16.03.2015

(16.03.2015 12:43)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: Ja im odgovorih na mail u petak.  Verovatno jos analiziraju  odgovor ili je mozda predlog da se prebacimo na privatnu diskusiju bio samo izgovor kako bi ovde prekinuli da razmatramo slucaj?
Uglavnom mail sam poslao. Davali smo mu prvu subotu prekjuce. Mozda se oglase za 40 dana.
A legenda kaze da jedan clan ipak nije umro cekajuci, stigao mu je odgovor ali ne znam sta se bese desilo...
Big smile
Možda ako napraviš dobru klopu za 40 dana dobiješ...Wink

A sta jadni i da odgovore, nije ni njima sad lako. Sto je najgore gurnuli su vruc krompir u ruke nekome ko je pisao upravo suprotno

http://blog.limundograd.com/2013/03/kako-da-ocenim-prodavca-a-da-to-bude-ispravno/

u tekstu se inace vrlo precizno navodi sledece

Kupljeni predmet nije u opisanom stanju
Ako se ovako nešto dogodi, nemojte odmah davati negativnu ocenu jer tako nešto nije u skladu sa pravilima Limunda. Negativna ocena se daje prodavcu ako on odbije da uvaži reklamaciju za predmet koji nije u opisanom stanju.

Razapeli su jadnu zenu izmedju ovog teksta i ostatka kolegijuma. A oni, sa pocetka , koji su doprineli svemu ovome, nema ih nigde.

RE: Limundo pravila - serjoza - 16.03.2015

(16.03.2015 12:12)neponovljiva Piše: Sasvim je moguće da kupac trenutno ništa ne prodaje. Osim toga ako muž i žena imaju naloge - često se dogovore da sa jednog naloga kupuju, sa drugih prodaju i sl. Pored toga - moguće je da su se putem sistema preporuka pojavili predmeti sa Kupinda i od drugih prodavaca.

Facepalm  Facepalm  Facepalm
AAAAAAAAAAAAAAAAAAA...!!! (ovo ja sad vičem, al' ne nužno na Limundo nego što sam ispao glup)
Pa sunce mu žarko ja sam kad sam počinjao na Limundu sakrio lokalnu WiFi mrežu da se ssluuučaaajno ne bi neko od komšija nakačio pa išao na Limundo preko moje mreže da ne budem sumnjiv bez razloga. Pa što ne napisaste negde u pravilniku da je to dozvoljeno, evo - oni amateri sa Ibeja lepo napisali da se sme i to na isto ime.  Facepalm
"Ženooo, koji ti ono beše JMBG? Znaaaam da si mi lepo govorila i da sam ispao glup, znam."
Drugi je.u, a ti se, Muzafere, kupaj.  Facepalm  Facepalm  Facepalm

Moram da se pohvalim da sam dobio odgovor na mail. Ana me je ponovo zamolila da ne nastavljamo dalje razmatranje ovog spora u Cafe-u. Ja cu da ispostujem njenu zelju a imajte u vidu da ja licno dajem pristanak da se objavi bilo koja poruka ili mail koji smo razmenili, nemam sta da krijem. Ukoliko vas bude zanimalo kako se dalje razvija sutuacija to ce zavisiti iskljucivo od administratora.

Dakle kao sto sam obecao trudicu se da ne razmatram delove koji se ticu konkretno ovog spora, ali moram da ukazem na delove koji se odnose na neke stvari generalno i ticu se svih clanova.

Evo par detalja, iznosim ih nevezano za ovaj slucaj:

tekst koji sam ja pisala
i koji ste citirali na više mesta je sada već zastareo.
U međuvremenu se promenio i pravilnik, a i došlo je do izmena,
doduše manjih, u načinu u posredovanju u sporovima)

Pritom se misli na ovaj tekst
http://blog.limundograd.com/2013/03/kako-da-ocenim-prodavca-a-da-to-bude-ispravno/

Da li se vi to salite sa mnom? Tekst je za mene aktuelan dok se moze naci na stranicama. Ako je zastareo brisite ga, sigurno niste toliko neozbiljni da ostavite dva teksta koji se odnose na isti problem a nude oprecna resenja. Sad cemo da vidimo, potrazicu novi tekst. Evo teksta od 13.02.2015

http://blog.limundograd.com/2015/02/kako-da-ocenim-prodavca/

I u tom tekstu je napisano isto to samo drugim recima. Sustina nije promenjena.

Posto necemo o konkretnom slucaju moram da vas obavestim za slucaj da ne znate sta ce se desiti ako imate ugasen nalog a uspete da dokazete da su ocene na njemu nepravedno dodeljene.
Ocene na takvom nalogu ce biti dodatno ispravljene, nevezano za cinjenicu sto nalog ostaje zatvoren i ne moze mu se pristupiti.
Ponekad pomislim da sam u nekoj vrsti skrivene kamere.

https://www.youtube.com/watch?v=vDuHo2nzf1g

N

https://www.youtube.com/watch?v=vDuHo2nzf1g

Negativne su ponistene a nalog ostaje zatvoren !!!

http://www.limundo.com/Clan/PRODAVNICA%E2%80%A6MUZIKE