Limundo Cafe
Limundo pravila - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-7.html)
+--- Tema: Limundo pravila (/thread-376.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: Limundo pravila - the_quince - 30.03.2015

Pa, isto se moze primeniti i sa nacinima placanja. Predmet A da ima ponudjeno samo placanje pre slanja, a predmet B samo pouzece, sto je jos nezgodniji primer.
A pametan odgovor nemam, osim da kupac i prodavac to rese pre kraja licitacije, tako sto ce prodavac uvrsiti i druge nacine slanja i placanja.

RE: Limundo pravila - Vesic1 - 30.03.2015

Kod mene je Kupindo u pitanju. Smile

RE: Limundo pravila - gibica - 30.03.2015

(30.03.2015 12:25)serjoza Piše: Ajd' jedan glavolom po principu "kao pijan plota".
Čovek kupi dva predmeta, predmet A i predmet B od istog prodavca. Predmet A ima ponuđeno slanje samo Poštom, a predmet B samo Postekspresom. Naravno - ekonomičnost nalaže da se pošalje zajedno, ali šta kažete - u slučaju spora da li LT razmatra spor ili ne? Jer jedan predmet nužno ide van ponuđenih načina slanja.  LOL
Voleo bih da čujem i LT po ovom pitanju.

Ako bi oba predmeta poslao postexpress-om, ne vidim razlog zbog kojeg ne bi resavali eventualni spor, posto je ipak postexpress jedna od usluga koju pruza posta.  Wink

(30.03.2015 12:35)Vesic1 Piše: E ovo i mene zanima. Skoro mi je se desilo nesto slicno.
Pitao me je covek A da dodam opciju ''Placanje pouzecem''. I ja dodam na par sati.
U tih par sati mi kupi covek B i naravno cekira pouzece. Ima dve negativne, ali sta je tu je, moram da posaljem.
Posto je covek A ulazio a nije kupovao predmet, ja ponovo ukinem opciju.
Javlja se covek B i trazi da posaljem dva predmeta.
Ja ga zamolim da potvrdi kupovinu i drugog predmeta sto on i uradi, medjutim posto sam ja ukunuo opciju ''Placanje pouzecem'' par minuta ranije, on odabere ''placanje pre slanja''.

Nisam pravio problem, poslao sam oba predmeta pouzecem i sve je zavrseno kako treba, ali i mene zanima u slucaju da je se recimo predmet vratio ili bilo sta slicno sto vodi ka sporu, da li bi LT razmatrao te situacije?  Smile

Verovatno bi razmatrali samo tu prvu kupoprodaju, posto druga nije obavljena prema ponudjenim/odabranim opcijama.  Hmm

RE: Limundo pravila - BitterLemon - 30.03.2015

Највећа глупост икада уведена у Правилник је била то "прање руку" од појединих ситуација. Правилник би требало да буде ЈАСАН, а не двосмислен или недоречен па да га свака протува прилагођава својим преварама. Тако не би био проблем ЛТ-у да га спроводи и да арбитрира. Ја знам да ЛТ жели да упрости Правилник, како би га свако прочитао, али то није решење - треба бити обиман онолико колико је потребно да би се сва питања решила. Ако некога мрзи да га чита а он нека се уједа кад се нађе у ситуацији у којој се не би нашао да га је прочитао - са друге стране они који га буду читали са пуним правом ће очекивати вашу арбитражу по питању истог а у случају спора. Овако се доста ваших решења своди на "немамо ми појма, договорите се" или "не можемо да одличимо и ћао здраво"...

RE: Limundo pravila - serjoza - 30.03.2015

(30.03.2015 14:09)gibica Piše:
(30.03.2015 12:25)serjoza Piše: Ajd' jedan glavolom po principu "kao pijan plota".
Čovek kupi dva predmeta, predmet A i predmet B od istog prodavca. Predmet A ima ponuđeno slanje samo Poštom, a predmet B samo Postekspresom. Naravno - ekonomičnost nalaže da se pošalje zajedno, ali šta kažete - u slučaju spora da li LT razmatra spor ili ne? Jer jedan predmet nužno ide van ponuđenih načina slanja.  LOL

Ako bi oba predmeta poslao postexpress-om, ne vidim razlog zbog kojeg ne bi resavali eventualni spor, posto je ipak postexpress jedna od usluga koju pruza posta.  Wink

U redu, ako ti je jednostavnije umesto PE neka bude recimo BEX.

RE: Limundo pravila - Vesic1 - 30.03.2015

(30.03.2015 14:09)gibica Piše: Ako bi oba predmeta poslao postexpress-om, ne vidim razlog zbog kojeg ne bi resavali eventualni spor, posto je ipak postexpress jedna od usluga koju pruza posta.  Wink

To bi onda znacilo da ako ja ponudim opciju slanja ''Posta'', moram poslati i Post express-om? Hmm

RE: Limundo pravila - dealla - 30.03.2015

LOLLOL
A mene zanima da li ima ijedna glavolomka(što reče serjoza) igde iđe a da naš dragi kolega Vesic1 nije imao sličnu ili istuBig smile
Druže pod hitno pop,hodža,rabin,beli-crni mag,vudu vrač.....LOLUčini neštoooooo

(30.03.2015 14:38)Vesic1 Piše:
(30.03.2015 14:09)gibica Piše: Ako bi oba predmeta poslao postexpress-om, ne vidim razlog zbog kojeg ne bi resavali eventualni spor, posto je ipak postexpress jedna od usluga koju pruza posta.  Wink

To bi onda znacilo da ako ja ponudim opciju slanja ''Posta'', moram poslati i Post express-om?  Hmm

U teoriji to bi znacilo da kupac moze da trazi sve vrste posiljki, od obicnog pisma do postexpress-a, osim ako vrste posiljki nisu naznacene u dodatnim uslovima prodaje.

RE: Limundo pravila - smuk88 - 30.03.2015

Ova pravila više nike ne zarezuje niti čita, možda ih treba pisati velikim crvenim slovima da počnu da bodu oči.

Kupac od sinoć

"Molim vas racun da vam platim
A ako moze da mi posaljete post expresom na adresu:"

Licitacija:

http://www.limundo.com/kupovina/FAZONSKA-BURGIJE-8-KOMADA/34797237

(30.03.2015 14:35)serjoza Piše:
(30.03.2015 14:09)gibica Piše:

U redu, ako ti je jednostavnije umesto PE neka bude recimo BEX.

To nije jednostavnije, nego komplikovanije  LOL

Onda bi po pravilima trebalo da razmatraju samo spor koji je vezan za predmet B.

Mada ne mora sve uvek da bude striktno po pravilima, pa u ovkavim situacijama volim da citiram moju omiljenu administratorku:

"Pravila su tu da pomognu, a ne da ih se slepo držimo.  Pravila "

RE: Limundo pravila - BitterLemon - 30.03.2015

(30.03.2015 18:25)gibica Piše: Mada ne mora sve uvek da bude striktno po pravilima, pa u ovkavim situacijama volim da citiram moju omiljenu administratorku:

Натераћеш ме да јој опет дам негативну за ту изјаву.

RE: Limundo pravila - blistok - 30.03.2015

Svejedno kako ste poslali, u slučaju reklamacije LT će se umešati. Ako ne zbog arbitraže a onda zbog problema oko ocene. Tamni vilajet ... Smile
Ako je stavljeno Pošta onda to ne znači PE. Jeste da je to deo poštanskog sistema ali se radi o posebnoj firmi u okviru sistema.

@Smuk88
Šta hoćeš, promašio je samo dva od ...dva Smile

RE: Limundo pravila - gibica - 31.03.2015

Ovako kako trenutno stoji na Limundu, ta opcija bi morala da podrazumeva i postexpress. Ne znam kakva je vlasnicka struktura, ali na kraju se svodi da je sve to isto:

"Kontakt

Javno preduzeće „Pošta Srbije”
Direkcija za ekspres, paketske i logističke usluge
Takovska 2, 11000 Beograd, PAK 135403
011 3644 647
011 3644 658
011 3644 673
www.postexpress.rs
sskep@ptt.rs"

http://www.posta.rs/struktura/lat/posalji/ekspres-Srbija.asp

Kada se klikne na link "Posta" koji stoji na svakoj aukciji kada se kao nacin slanja odabere "Posta", otvara se stranica:

http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/kalkulator-postarine.asp

Na ovoj stranici je, izmedju ostalog, navedena i opcija Postexpress.

Ja pod postom podrazumevam i Postexpress.

Sada bi neka lepa administratorka mogla da nam razjasni kakav je stav LT-a, odnosno kakvo bi njihovo tumacenje bilo da je neko stiklirao samo opciju "Posta", a kupcu poslao posiljku postexpress-om, u slucaju eventualnog spora.

(30.03.2015 18:49)BitterLemon Piše:
(30.03.2015 18:25)gibica Piše: Mada ne mora sve uvek da bude striktno po pravilima, pa u ovkavim situacijama volim da citiram moju omiljenu administratorku:

Натераћеш ме да јој опет дам негативну за ту изјаву.

Neces valjda Cry

RE: Limundo pravila - MajaArena - 30.04.2015

Pre neki dan kupim na Kupindu predmet na kome pise 'Besplatna dostava', cena 9500. Pitam lepo prodavca da li bi snizio predmet na 8000 na sta mi on odgovara da ne moze ispod cene od 8500. Ok. Ja mu kazem da snizi zvanicno cenu da bi kupila i ja kupim. I on lepo meni kaze da mu uplatim unapred jer je naveo uplatu pre slanja a pritom mi nakaci postarinu koja iznosi 1250 dinara, sto je ukupan iznos 9750 dinara, skuplje nego da sam platila 9500 koliko je bilo uz besplatnu dostavu. Sebi je lepo smanjio proviziju a meni nabio trosak. Iskuliram ja to jer nesto nisam bila raspolozena.

Odaberem opciju postekspres a on posalje aksom. Sve se zavrsilo tako sto sam jurila kolima kurira aksa da preuzmem predmet.

Eto. Zavrsilo se pozitivnim ocenama jer sam stvarno bila neraspolozena za nadmudrivanje a od lImunda bi dobila odgovor 'dogovorite se'.

RE: Limundo pravila - BitterLemon - 30.04.2015

Можеш ли да поставиш овде линк ка предмету?