Limundo Cafe
Limundo pravila - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-7.html)
+--- Tema: Limundo pravila (/thread-376.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: Limundo pravila - Dudadunja - 12.03.2015

(12.03.2015 18:09)Vesic1 Piše: ''Što se tiče negativne ocene od kupca koji nije zadovoljan predmetom koji je dobio, smatram da je u takvoj situciji prvi korak koji treba da načini prodavac da kontaktira svog kupca i upita ga zašto je nezadovoljan''

Valjda po pravilniku treba prvi korak da nacini kupac koji ce obavestiti prodavca o nedostatku.

Ovde sam mislila na to da bi bilo prodavac, pre nego sto se javi Limundo timu, trebalo da kontaktira svog kupca.

RE: Limundo pravila - Vesic1 - 12.03.2015

(12.03.2015 18:56)Dudadunja Piše:
(12.03.2015 18:09)Vesic1 Piše: ''Što se tiče negativne ocene od kupca koji nije zadovoljan predmetom koji je dobio, smatram da je u takvoj situciji prvi korak koji treba da načini prodavac da kontaktira svog kupca i upita ga zašto je nezadovoljan''

Valjda po pravilniku treba prvi korak da nacini kupac koji ce obavestiti prodavca o nedostatku.

Ovde sam mislila na to da bi bilo prodavac, pre nego sto se javi Limundo timu, trebalo da kontaktira svog kupca.

Dobro, a da ne bi trebao kupac pre nego sto unese negativnu ocenu da kontaktira prodavca i pokusa da resi problem?

RE: Limundo pravila - BitterLemon - 12.03.2015

Што такође није исправно, ЛТ је требало да контактира купца и упути га на ПРАВИЛНИК, где би могао да прочита(а већ је требало приликом регистрације) када се додељује негативна оцена. Иначе за додељивање неоправдане оцене даје се опомена, и то сте пропустили да урадите. Већ сам писао, не будите горди, признајте грешку, нема особе која је непогрешива(ако занемаримо Александра Вучића).

RE: Limundo pravila - PRODAVNICA...MUZIKE - 12.03.2015

(12.03.2015 18:56)Dudadunja Piše:

Pa administrator mi je savetovao da ga blokiram zbog pretnji i psovki.
I onda posle svega treba da progutam sve psovke, uvrede i pretnje pa da odblokiram clana i da ga molim da mi kaze sta ga je toliko naljutilo pa se tako ponasa... A, pa ja sam pogresio, izvinjavam se nije mi to palo na pamet.

RE: Limundo pravila - blistok - 12.03.2015

@ svima
I bre, konačno se neko ohrabri da odgovori na škakljiva pitanja a vi je odmah upucate LOL
E sad, pošto sam je branio, sada malo i ja Smile

@ Dudadunja
Ponekad ću imati reference na taj konkretan slučaj jer je tu a ne zato što želim da otvorim raspravu samo o njemu. Pišem generalno o takvim situacijama.
Kada budete donosili odluke o promenama u načinu ocenjivanja bilo bi lepo da imate sledeće stvari u vidu
1. Dogod postoji zvaničan pravilnik on mora da se poštuje (pogotovo od strane vas jer ste ga vi i doneli) a ne da se donose odluke na konto nekih potencijalnih promena u njemu. To čak ni u skupštini ne rade a valjda ste bolji od njih. U suprotnom vi ste ti koji najviše krše ovdašnja pravila u takvim sporovima.
2. Po zakonima ove države (a i većine ostalih) osoba je nevina dok se ne dokaže suprotno. Znači ne smete primenjivati kaznene mere (ocene) unapred već tek kada se dokaže da je član kriv. Znam da je često reč protiv reči i da bude frustrirajuće donositi arbitražne odluke u takvim situacijama ali ovo su jednostavni slučajevi. Da li je postojala kupčeva reklamacija pre ocene ili ne ? Ako jeste i nije adekvatno odgovoreno onda negativna i neka slobodno otvori 15 tema u Cafeu. Ako nije - onda se ocene brišu, upućujete i jednog i drugog člana da moraju dijalogom da reše problem pa ako ne dođe do dogovora onda se daje negativna onom ko je zaslužio. Ovako izvedeno ste samo ispali pristrasni... u najboljem slučaju.
3. Dijalog, kako definicije kažu, je dvosmerna ulica. U potpunosti se slažem sa vama da bi se jako mnogo problema izbeglo da je dijalog bolji. Mogu i samom sebi da prebacim da sam u nekim slučajevima bio ishitren i previše emotivno reagovao. No, zašto mora prodavac da započne dijalog ? Valjda je logično da dijalog započne ona strana koja se oseća oštećenom svojom prijavom razloga nezadovoljstva. Ako ta osoba nije raspoložena za dijalog već za konfrotaciju zašto onda prisiljavati drugu stranu ? Isto važi i u situacijama kada je prodavac oštećena strana.
4. Rokovi. Da ne bi The quince, ne bih to ni primetio. Ocene su date posle isteka roka za reklamaciju. Ako nije bilo reklamacije u roku po kom pravilniku ili zakonu je onda moguće primeniti sankcije ? Koliko znam to ni državi ne polazi za rukom kada pokuša tako nešto. Rok za ocenjivanje jeste 30 dana ali posle 15-og dana reklamacija više nema, pa ako žalbeni postupak nije pokrenut u roku jedina moguća ocena je pozitivna. Inače, imaćete mnogo više slučajeva za arbitražu i za poništavanje ocena.

RE: Limundo pravila - Gdjica - 12.03.2015

Evo Limundo mi je blokirao prodaju zamislite Smile Kupcu sam ponudila da mu vratim iznos bez postarine - nije prihvatio zatim sam rekla da slobodno zadrzi jaknu (da vracam) i da sam se oprostila sa negativnom ali kupac odbija da mi da adresu da mu posaljem , ubrzo nakon toga usledila je poruka od limundo koji mi je danas obustavio prodaju ali nije mi suspendovao nalog, stvarno sramota.

Koje obrazloženje tog postupka su dali ?

RE: Limundo pravila - the_quince - 12.03.2015

@Gdjica
Ne razumem, zar vi nemate adresu kupca? I koju postarinu necete da platite, povratnu ili obe? Jakna je vec vracena, ali vi niste vratili novac, zar ne?

RE: Limundo pravila - PRODAVNICA...MUZIKE - 12.03.2015

Ako zanemarimo sve napisano, posto vidim da su se administratori ukljucili u temu mogli bi da sumiramo sve sto je napisano u jedno pitanje:
Da li je opravdano i po pravilima dati prodavcu negativnu ocenu bez prethodno zatrazene reklamacije?

Ne.

RE: Limundo pravila - BitterLemon - 12.03.2015

Не.

RE: Limundo pravila - elajza - 12.03.2015

NE!

RE: Limundo pravila - the_quince - 12.03.2015

Ne.

RE: Limundo pravila - dealla - 12.03.2015

Ne.

RE: Limundo pravila - sasacv68 - 12.03.2015

Da nismo propustili u ☆ŠTA IMA NOVO NA LIMUNDU? - mozda pravila vise ne vaze - mozda je clan Pravilnik suspendovan  - zabranjen pristup !

Ma nije:  PRAVILNIK JE LIMUNDOVAC  Hmm  Ajd, sad, budi pametan !