Limundo Cafe
DEAKTIVACIJA PREDMETA - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Kupindo (https://cafe.limundo.com/forum-10.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-12.html)
+--- Tema: DEAKTIVACIJA PREDMETA (/thread-406.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: DEAKTIVACIJA PREDMETA - goran2485 - 04.04.2015

Ma normalno, samo nemoj da pljujes svoj izvor zarade. Secam se divno provedenog vremena!!!! Ma i njemu sam odneo kuci, na noge knjigu: https://www.kupindo.com/Tehnicke-nauke/20289837_en-PRENOS-I-DISTRIBUCIJA-ELEKTRICNE-ENERGIJE-srpski

RE: DEAKTIVACIJA PREDMETA - nesa-s - 04.04.2015

To je razlika u vrednosti dva sajta. Neki tu knjigu ovde prodaju za 5500 a tamo bi je pojeli moljci, umesto da pokusas bar nesto da promenis i da unapredis bavis se drugima. Da komsiji crkne krava.
Verovatno bi svi voleli pa i ja da ima vise jakih sajtova ali za to treba i raditi. A ko radi taj i gresi, pa i ovde je bilo promasaja zbog kojih sam i ja apstinirao neko vreme. Samo ne mrzim nikoga pogotovo ne one uspesne.

Neso,ne mrzim ja nikoga, vec pokusavam da ne idu krivom na dole, kao sto je poslednjih godinu dana. Pitanje je zasto ne prodajes na Limundu vise? Odgovor je: preskupo ti je. A znas zasto? Jer su ti postepeno uvodili namete. Jajarski, kiriju za postavljanje predmeta, kiriju za obnavljanje predmeta. Za tvojih 1000 artikala bi ti uzeli izmedju 6000 din i 12000din, samo da ih stavis. Morao bi kod mene da kupis 10 takvih knjiga da bi bio na 0. Na pocetku je bila provizija za prodati predmet 1% i 3%, a sada je 4%. Zato si pobegao na Kupindo. Sada pocinju i tu da uvode namete. Limundo je bio broj 1 na Balkanu, a sada, kada se hvali sa 650.000 clanova su duplo slabiji, a Kupindo trostruko slabije poseceni od KP. Pitaj se sta je dovelo do toga. A sta je najgore, trend se novim resenjima, ovde ne menja.
Presao si sa Limunda na Kupindo, a gde ces posle? Dve ulice od tebe, pa satorsko krilo nedeljom, kafa u termos, poranis.....i prostres radnju.
Ipak je ovo konfornije. E zato se borim, da bude bolje, a ne da idu na slabije.
Pusti mene i moje na miru, jer u toj "memli" imam 3000 ocena, ovde 2000 ocena, na delcampeu 5500 ocena, na ebayu skoro 500 ocena, na nekim ugasenim sajtovima ove vrste sam imao isto preko 1000 ocena. Meni odgovara ovako kako je, a tebe cu pitati ponovo za koji mesec. Pozdrav i srecna ti trgovina Thumbs up

Ali Gorane ti ne prodajes ovde pa ne mogu da shvatim tvoje motive. Ako oni procenjuju da je to dobro to je njihovo pravo. Jedno je izraziti neslaganje a drugo je organizovati sabotaze. To upravo opravdava njihovo uvodjenje cenzure koju su i uveli kod onog poziva na bojkot.
Ja nikad nisam pozivao na bojkot niti sam bojkotovao ali sam izrazavao nezadovljstvo priznajem ponekad na granici pristojnosti.
Na kraju ce presuditi trziste i tako i treba da bude. A zapitaj se u kom pravcu ide tvoja kuca.
To sto neke stvari idu na dole do uopste ne moze da se poveze sa njihovim koracima vec je to znatno kompleksniji problem. Ja cenim njihov napor da traze resenja i to je ono sto uliva poverenje.

RE: DEAKTIVACIJA PREDMETA - BitterLemon - 04.04.2015

Ја још једном да напоменем - поборник сам увођењу свих могућих намета и од мене ће имати подршку за сваки намет. Мишљења сам да је ово лоше решење јер мислим да треба наплатити свако покретање нове продаје.

Ja sam ovde prodavao i dobijao plakete, nagrade kao dobar prodavac, koji je njima redovno 2009g i 2010g uplacivo dopune, prosecno 5000 din mesecno. Svojom "jajarskom" politikom su hteli da mene i ostale nateraju da predjem na Kupindo, jer je strani vlasnik sa 700.000 evra tako hteo. Ni jednim svojim postom tada nisam pozivao na bojkot, ali sam podrzavao ljude, nezadovoljne prodavce. Tebe su tada "naterali" pa si otisao na Kupindo i sada si samo tu. Kako to da su tada sa manje od 100.000 clanova bili broj 1 na Balkanu, a sada sa 650.000 clanova su tri puta slabije poseceni? Da li je to dobro? Sta je dovelo do toga? Pa nisam ja kao jedinka ili ti. Cinili su gresku u koracima. Naravno to nece priznati. Ovdasnji gazda je tada napisao: "Vreme ce pokazati ko je bio u pravu". Mislis da ce sada napisati: Mi smo bili u pravu? Nece, ali pokazatelji to pokazuju, iako je Limundo grad narastao na 650.000 ljudi. Da se bavis kupovinom racunara i komponenti, video bi koliko je od tih clanova neposteno i koliko svaki od njih ima "pomagaca". Kada se protiv toga javno boris, onda te kaznjavaju, a njih pokrivaju da ne nazebu. Znas zasto? Provizija!!!!
Ja sam zadovoljan mojom kucom, jer to sto si kupio od mene i kod mene, meni je dovoljno. Svoj sam covek i niko me ne PRIMORAVA, da moram sa Limunda da predjem na Kupindo, trgujem tamo gde JA hocu, ne gde mi drugi kazu. Kada ukinu naplatu za postavljanje eto mene opet, a do tada samo vas "posmatram".

(04.04.2015 10:13)BitterLemon Piše: Ја још једном да напоменем - поборник сам увођењу свих могућих намета и од мене ће имати подршку за сваки намет. Мишљења сам да је ово лоше решење јер мислим да треба наплатити свако покретање нове продаје.

Gorki, mislim da ce to biti sledeci korak. Uvode se neke stvari koje smo trazili pre par godina, a odgovor je bio: Limundo je za aukcije, Kupindo je za oglase. Na Limundu je tada bio "šum" a sada se i na Kupindu nakotio "šum". Meni je bitno da se svi ti koraci preduzimaju za NAŠE dobro. 

Da tebi je tamo dobro ali se ne obazires na misljenja mnogih da treba nesto menjati. Jer gde cemo mi kad ovi "propadnu". I ti patis od sindroma velikog gazde kao i ovi koje kritikujues.
Da, samoupravljanje je davna proslost. ( Na srecu )
Vezi konja gde ti gazda kaze pa makar crkli i konj i gazda.

RE: DEAKTIVACIJA PREDMETA - blistok - 04.04.2015

(04.04.2015 09:15)goran2485 Piše: Pusti mene i moje na miru, jer u toj "memli" imam 3000 ocena, ovde 2000 ocena, na delcampeu 5500 ocena, na ebayu skoro 500 ocena, na nekim ugasenim sajtovima ove vrste sam imao isto preko 1000 ocena. Meni odgovara ovako kako je, a tebe cu pitati ponovo za koji mesec. Pozdrav i srecna ti trgovina  Thumbs up

Vidim da ste iskusan trgovac na internetu, pa da priupitam i ja nešto. Shvatam da vam se ne sviđa ova novina na Kupindu ali mi nikako nije jasno zašto ? Da se odmah razumemo - pitam iz radoznalosti. Ni sada, ni u skorijoj budućnosti neću prodavati ništa ni na Kupindu ni kod konkurencije tog tipa. Za mene je Limundo najbolje rešenje. Ono što me interesuje - koja je konkretna pogodnost koji spominjani 10 sajt u Srbiji pruža po isteku 30 dana od postavljanja oglasa u odnosu na Kupindo ? Da li oglas može da stoji duže od 30 dana besplatno ? Ako ne, da li je ponavljanje oglasa (bez ponovnog unošenja) besplatno ? Ako nije, da li je ponavljanje oglasa jeftinije ? Ako je na bilo šta od toga odgovor - da, kažite i pridružiću vam se u protestu. Ne zbog mojih sadašnjih planova već zbog budućih. 
Ono na šta stvarno ne znam odgovor je - šta je delcamp ? Ako je problem da se javno kaže biću zahvalan i na odgovoru u PP. 

Ako ćemo već da trošimo energiju i vreme na kritikovanje nekog dela cenovnika u odnosu na konkurenciju onda bismo, po mom mišljenju, trebali da se fokusiramo na :
1. Provizija ili reklama. Na spominjanom sajtu umesto provizije zarađuju kroz uzimanje novca za bolje pozicioniranje predmeta ili celokupne ponude. Pretpostavljam da su u LK razrađivali scenarije na tu temu ali mislim da su taj segment malo zapostavili i da bi tu mogle da se nađu neke opcije da se od dosta (jakih) prodavaca uzme i više novca kroz pozicioniranje nego što sada uzimaju kroz proviziju.
2. Popust na količinu naplaćene provizije u mesecu ili na uplatu unapred neke veće sume novca na LR. Bilo koji krupniji prodavac će takve stvari uzeti u obzir i početi ovde da ozbiljnije nudi.
3. Odbijanje sume date za postavljanje aukcije od naplaćene provizije. Ovo se odnosi na Limundo i trebalo bi dobro izvagati u kojim situacijama je to isplativo ali ima i tu prostora za poboljšanje. 

Da se razumemo, mene to ni najmanje ne pogadja, jer ja vise ne prodajem ni na Limundu ni na Kupindu. Na Limundu sam 20 sati dnevno ulogovan, a na Kupindu 1 sat mesecno. Mislim da je naplata 9 dinara sitnicarenje, samo da usicarimo. Neki admin je ovde napisao da ce time po njihovom proracunu da se deaktivira oko 15.000 oglasa. Objasnjenje da ce time da se ukloni "šum" sa Kupinda, poprima smesne karakteristike, jer na Kupindu ima bar jedan milion artikala, pa nestanak 15.000 je smesno neprimetan. Neka mi neko objasni sta je tu onda za NAS bolje?
Na KP je besplatno postavljanje, nema provizije na prodati artikal, ali ti artikli nestaju (deaktiviraju se) posle 30 dana. Mozes ih besplatno rucno ponovo postaviti ili platiti da se aktiviraju i budu na prvom mestu. Znaci ova mera uvedena 1. Aprila ovde je preslikana sa tog sajta, stim da se mora naglasiti da je ovde uveden uslov da se mera sprovede.
Delcampe je najveci inostrani sajt za kolekcionare, veci od ebay-a.

RE: DEAKTIVACIJA PREDMETA - blistok - 04.04.2015

Ok. Smile
Ako sam dobro shvatio bunt ( ne samo vaš, već generalno) u ovom slučaju nije zbog toga što LK sada daje gore uslove nego bilo koja konkurencija te veličine već iz dva razloga :
1. Što su uopšte rešili da naplaćuju i taj segment poslovanja ovde.
2. Njihov obrazloženje postupka.
... paaa...

1. Ne znam da li je to dobro ili ne. To, definitivno, samo vreme može da pokaže ali činjenica je da to svi konkurenti (vredni spomena) rade i da je taj princip izmišljen znatno pre nego što je internet postojao a kamoli LK. Od svih mogućih nameta koje LK naplaćuje, po meni, ovo spada u one normalne. Prostor košta, bio on realan ili virtuelan. Lepo sa njihove strane što su odlučili da ga ne naplaćuju u svakom slučaju već samo ako nemaju koristi kroz proviziju.
2. Obrazloženje je ...Smile ...Može se shvatiti na dva načina.

2a. Ne laje kera radi sela, već radi sebe. Stara narodna koja može da začudi još samo nekog ko i dalje veruje u natpise na tarabi... Kada su donosili ovu odluku da li su prevashodno hteli da zaštite svoj interes ? Naravno da jesu. Uostalom, niko od nas nije ovde zato što smo filantropi već zbog materijalnog interesa pa zašto bi oni bili drugačiji ? No, to ne znači da je odluka loša za prodavce ovde i tu dolazimo do sledećeg tumačenja.

2b. 15000 u milion generalno ne znači ništa. U pojedinostima je sasvim druga stvar.

Prvo, ta cifra je data kao početna ali vremenom će ta cifra rasti. Na početku će otpasti oni stvarno neaktivni ali vremenom će otpasti i oni koji svojim lošim ponudama ili nerealnim cenama ne mogu da konkurišu drugim prodavcima. Mislite da će u ovom slučaju dopustiti nekome dugo da kupuje sa lažnog naloga ? Jedna stvar je kada lažni nalog donosi barem par stotina dinara mesečno a sasvim drugo kada donosi 40 para kako ovde prete Smile Siguran sam da je njihova statistika o katogorijama i članovima mnogo sveobuhvatnija nego što mi mislimo i da ima gomila crvenih lampica koje se pale po potrebi. Sasvim druga stvar je da li žele da reaguju na to ili ne.

Drugo, zavisi u kojim kategorijama. Ovo sada govorim napamet jer nisam proučavao temu ali verujem da je najveća ponuda među sitnicama, knjigama, sličicama, odećom... Tu može pomoći da se drastično snizi ponuda jedino ako stvarno uvedu naplatu na svakih 30 dana. Što se nadam da neće, nisam u tim kategorijama ali smatram da treba i tim prodavcima dati fer šansu da zarade za sebe pa i za LK. No, ako uzmemo u obzir kategorije tehnika, kompjuteri, mobilni... tu bi i smanjenje od 10 % već bilo vidljivo a kamoli više.

Znači, odluka je dobra za krupne prodavce jer će koliko toliko konkurencija biti manja pa će oni brže prodavati. Za sitne prodavce je isto dobra zbog pozicioniranja. Da sam na mestu nekog prodavca koji ima do par desetina predmeta mesečno u ponudi ja bih obnavljao oglas na max 30 dana i bez njih. Zašto ? Da uvek budem pri vrhu u ponudi. Većina ljudi ide redom bez preterane upotrebe filtera. Koja ti je korist što si najjeftiniji kada si na 15-oj stranici ? Dok dođe do tebe zaboravio je i šta traži. Izuzetak bi bili predmeti koji imaju dosta posmatrača tu već idu neke druge cake.

Ne, nije bunt. Objasnjenje razloga je za malu decu. Kada se uvodila naplata na Limundu, objasnjenje je bilo isto: to je za nase dobro, da se ukloni šum i sto je najgore bilo: na zahtev velike vecine clanova???? A tada je ta ista velika vecina clanova povukla za mesec dana skoro punih 200.000 aukcija. Nisam ja, ili bilo ko drugi mogao da ih nagovorim na to. Bili su cisto ekonomski razlozi. Nije narod malouman i nemojmo ga tako ni tretirati. Sta ce biti obrazlozenje ako uvedu i ovde naplatu za postavljanje(na pocetku je i bila)? Da li ces to shvatiti da je za tvoje dobro?
Troskovi servera su mesecni i imaju isti iznos sve dok se ne prosire, a to odes na sajt provajdera kod koga su i lako nadjes koliko je to. Imaju sada dovoljno resursa da mogu da obrade bar jos ovoliko clanova, nisu zaguseni ni brojem aukcija.
Kupovna moc u Srbiji i ovakve njihove mere dovode do opadanja prometa, pa se iznalaze nove vrste zarade, novi nameti, poceli su i sa naplatom oglasnog prostora(pre je to za njih bilo nezamislivo). Ja nisam ni rec rekao kada su uvodili reklamiranje na svom sajtu, To NAS ne kosta, ali svaki novi namet koji, SAMO prodavci placaju sa obrazlzenjem da je to za njih dobro, je u najmanju ruku neozbiljno.
Toliko od mene, dosta sam spamovao temu.

RE: DEAKTIVACIJA PREDMETA - YUgisaEFI - 05.04.2015

Ja ne mogu da shvatim poentu ljudi opravdavanja ovog dodatnog nameta sa pricom pa i na drugom sajtu je tako... Zasto je u Srbiji sve u fazonu, ako jedan skace u bunar, svi moraju...

Kad ste vec zapeli za poredjenje:
1. Kupindo, ako ne prodas, moras da obnovis oglas rucno, ako neces da platis kraci postupak reaktivacije, platis proviziju, drastican pad zainteresovanih kupaca
2. KupujemProdajem (kao jedan od najcesce spominjanih i sa kojim imam licnog iskustva), ako ne prodas, moras da uradis isto to da obnovis oglas, nema provizije, raste zainteresovanost...

Statistika zainteresovanosti je bazirana na par stotina ljudi sa kojima sam ja u kontaktu svakodnevno putem raznih automobilskih foruma... Ono sto je mene privuklo ovde je bila upravo razlicita poslovna politika, sad kad pokusavaju neuspesno da kopiraju druge, naravno da je "original" bolji...

RE: DEAKTIVACIJA PREDMETA - Vesic1 - 05.04.2015

(05.04.2015 12:03)YUgisaEFI Piše: Kad ste vec zapeli za poredjenje:
1. Kupindo, ako ne prodas, moras da obnovis oglas rucno, ako neces da platis kraci postupak reaktivacije, platis proviziju, drastican pad zainteresovanih kupaca
2. KupujemProdajem (kao jedan od najcesce spominjanih i sa kojim imam licnog iskustva), ako ne prodas, moras da uradis isto to da obnovis oglas, nema provizije, raste zainteresovanost...

Ja ne razumem sta ti zelis reci. 
Ako se oglasi obnavljaju rucno:
-Kupindo ne naplacuje
-KP ne naplacuje
Gube se pregledi,liste zelja itd. 
Ako se oglasi obanvljaju jednim klikom
-Kupindo naplacuje 9din
-KP ne znam koliko tacno, ali takodje naplacuje. 
Ostaje broj pregleda. 

RE: DEAKTIVACIJA PREDMETA - YUgisaEFI - 05.04.2015

Zelim reci da za isti trud da se rucno obnovi oglas kako bi se izbegla naplata, KP je bolji izbor jer barem kad prodas nesto ne moras da platis proviziju, iz istog razloga nesto sto ja prodajem mogu postaviti i 1500din jeftinije... Iz istog razloga vecina ljudi pa i ja sam kada nadjemo nesto na Kupindu, potrazimo isti oglas i na KP... Mislim da ne budem pogresno shvacen, nije ovih 9din nesto sto mi je preteran problem, ovo je samo kap koja je prelila casu posle mnogih promasaja koji se redjaju... Na KP sam prestao da postavljam oglas upravo iz tog razloga sto se obnavljao oglas...

RE: DEAKTIVACIJA PREDMETA - BitterLemon - 06.04.2015

(04.04.2015 10:22)goran2485 Piše:
(04.04.2015 10:13)BitterLemon Piše: Ја још једном да напоменем - поборник сам увођењу свих могућих намета и од мене ће имати подршку за сваки намет. Мишљења сам да је ово лоше решење јер мислим да треба наплатити свако покретање нове продаје.

Gorki, mislim da ce to biti sledeci korak. Uvode se neke stvari koje smo trazili pre par godina, a odgovor je bio: Limundo je za aukcije, Kupindo je za oglase. Na Limundu je tada bio "šum" a sada se i na Kupindu nakotio "šum". Meni je bitno da se svi ti koraci preduzimaju za NAŠE dobro. 

Требало би у најскорије време почети са наплатом постављања, као на Лимунду. А што се наплате за "гаражу" тиче, требало је за сваки предмет који стоји месец дана да буде динар наплата, на други месец два, трећи три... и тако рапидно да се повећава. Онда би можда могли да уведу и наплату по броју речи у огласу, тако да сваку реч преко 30-е наплаћују динар. Има ту много могућности.