Limundo Cafe
Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Kupindo (https://cafe.limundo.com/forum-10.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-12.html)
+--- Tema: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce (/thread-63.html)

Stranice: 1 2 3 4

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - cvijajovanovic - 16.12.2014

Dugo sam bila samo kupac i tu je bilo divne kupovine, ali omaške. Ljutim se na sebe zašto sam bila brzopleta. Prodavcu dam pozitivnu, kupljen predmet poklonim ili alalim uložen novac. Sad više prodajem i na svašta nailazim. Razlozi za vraćanje i nepreuzimanje paketa su smešni.
Kada bi svi imali na umu da smo tu da prođemo jeftinije i uz malo dobre volje kako bi bilo svima dobro.

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - gevara - 16.12.2014

(24.11.2014 20:45)LiMuBaj Piše: Evo jedno zanimljivo iskustvo

Prodavao sam jedan veliki sah mesecima a cena je bila 1600 dinara bilo jedno 5 posmatraca,smanjim na 1500 i opet nista idu pitanja jel moze jeftinije,jel mozete da mi donesete itd meni vec pukao film i ja u 22:00 zbog pitanja o smanjenju cene povecam cenu na 3000 dinara i odem da spavam,kad u 8:00 budim se palim komp kad ono prodato ja u cudu nece niko mesecima za 1500-1600 a za 3000 moze odmah  Bravo

Tako da je savet da (po mojoj proceni) nekad kupci misle ako je nesto povoljno da sigurno tu nije nesto uredu a neshvataju da stavljam male cene da sto pre prodam

imali neko slicnih iskustava ?

Meni se identična stvar desila na Kupindu za neku jaknu.
Više od godinu dana sam smanjivao cenu i ništa.
Bude mi krivo i povećam cenu, kad ono sutradan prodao! LOL Hmm

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - serjoza - 08.02.2015

Ako može mala pomoć. Naime NIKAD nisam stavljao POUZEĆE kao mogućnost slanja/plaćanja, ali desilo mi se da postavljajući jedan predmet na Kupindu slučajno štikliram i pouzeće i ukratko kupac kupio i izabrao pouzeće.  Facepalm  U redu - poslaću, šta je tu je, ali me zanima, budući da kupac ništa nije napisao u napomeni, nije se javio evo već 24 sata - da li da šaljem na adresu koju sam dobio od Kupinda ili da pitam kupca za adresu? Ne bih da ga smaram jer možda pretpostavlja da šaljem po automatizmu.

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - Olja.Olja - 08.02.2015

Bolje ga kontaktiraj, pitaj kada mu odgovara da posaljes predmet.

Ne moze ni tako bez i jedne jedine poruke?

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - sasacv68 - 08.02.2015

Na vise tema se savetovalo da je slanje predmeta potrebno predhodno dogovoriti da kupcem. Nema nista lose ako i vi kontaktirate kupca.
Rok za kontakt, je kao sto je poznato, 2 dana, tako da ima jos vremena, a rok za slanje u slucaju pouzeca, odgovara roku za kupoprodaju - tj. 8 dana (mislim).

Moj je savet da svakako kontaktirate kupca, da li su podaci koje ste dobili u redu, kao i to kada mu odgovara da se posalje predmet.

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - serjoza - 08.02.2015

Hvala na savetima - i ja sam tako nekako mislio, ali kažem - slao sam pouzećem nekoliko puta, ali je komunikacija bila uspostavljena pre toga pa je dogovorena mimo uslova prodaje jer je kupac bio "solidan" po mojoj proceni.

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - Olja.Olja - 08.02.2015

Ako ima negativne, sacekaj jos 24 h. Smile

Mozda ce covek odustati, po navici...

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - Vesic1 - 08.02.2015

@Serjoza
Za pocetak mu posalji poruku obavezno, jer i ti si duzan da se javis.
Pitaj ga koji nacin slanja i placanja zeli, posto pretpostavljam da si ponudio vise nacina.
Predlozi da plati unapred jer ce tako biti i manja postarina.
U krajnjem slucaju, ako budes morao, posalji pouzecem, ali nikako bez prethodnog dogovora.
Imas i onu caku da platis ti postarinu, pa da je dodas na otkup, i ako ti se vrati paket, ne placas vise nista.

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - Branari - 08.02.2015

@Vesic1: Zar to ne povećava troškove provizije & ukupne troškove za kupca? Da li vam se dešavalo da se kupci bune? Mislim, sviđa mi se varijanta plaćanja poštarine i dodavanje tog troška na otkup, pre svega zbog potencijalne uštede povratne poštarine ako kupac ne primi paket - što je i osnovni razlog što kupcima ne nudim pouzeće. Smile Pouzeće inače izbegavam i kao kupac, baš zbog troškova.

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - Vesic1 - 08.02.2015

Odlicno pitanje, a zaboravih da napomenem.
Zavisi od slucaja do slucaja, ali ja svakako iskalkulisem da nikako ne bude na stetu kupca.
Naprimer za posiljku do 0.5kg, ako je otkup 2000, to sto postarinu dodam na otkup uvecace je za nekih 5din kod Post express-a. U tom slucaju umesto da dodam postarinu od 193din, ja dodam npr 185, i onda sam siguran da kupac nema vecih troskova.

Nisam do sada imao slucajeva da se bune,sto ne znaci da necu imati.
E sad ne znam kakav je stav Limunda po ovom pitanju.

Takodje ne znam ni koji im je stav sto npr u slucaju Post express-a, nije isto ako se otkup vraca Post netom, postarom ili na racun. To takodje menja troskove za kupca.

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - cvijander - 16.03.2015

Pozdrav drugari limundovci imam jednu zanimljivu nedoumicu
Da li je po Vama korektan opis same aukcije ?

Plasticni drzaci za cd ili dvd 120 komada -- naslov
Opis predmeta

Drzaci za cd ove ili dvd kutije
Oko 120 komada (mislim 122 ili 123 )
Korisceno ,mada je to samo stojalo na jednom mestu

i slika
https://static.limundoslike.com/originalslika_Plasticni-drzaci-za-cd-ili-dvd-120-komada--74443221.jpg

Da li sam pogresio u opisu ?
Hvala

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - LiMuBaj - 16.03.2015

dajte link ka aukciji a ne sliku

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - cvijander - 16.03.2015

http://www.limundo.com/kupovina/Muzika-i-filmovi/Muzika/CD/Plasticni-drzaci-za-cd-ili-dvd-120-komada/34380569

Zanimljivo je sto mi kupac kaze da sam pogresio u opisu i da sam malo vise ja kriv sto je to kupila
Takodje ona tvrdi da je kupila ovih 5 komada sa slike (kao da nikad nije kupovala drzace za cd) i da ja sad ili dam ocenu ili kontaktiram limundo .Obavezno da promenim opis jer ce se jos neko zaleteti i pogresiti

Nisam znao da li da se izvinjavam ili sta da radim ??

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - LiMuBaj - 16.03.2015

nisam vas bas najbolje razumeo

ali vidim da je opis tacan

kako kupac tvrdi da je kupio 5 komada kad pise 120 komada to mi nije jasno

RE: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce - BitterLemon - 16.03.2015

Није ми јасно на шта је тачно дала замерку?