Limundo Cafe
Klub ljubitelja životinja :-) - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Zajednica (https://cafe.limundo.com/forum-18.html)
+--- Forum: Druženje, i samo druženje (https://cafe.limundo.com/forum-19.html)
+--- Tema: Klub ljubitelja životinja :-) (/thread-67.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: Klub ljubitelja životinja :-) - kizabgdr - 26.02.2015

Drago mi je da je ova tema otvorena na Limundu!
Primećujem da dosta članova voli i ima životinje i da se brine o njima. Ono što bih ja želeo da dodam,a to je da bih zaista voleo da se pojave i životinje koje nisu uobičajeni miljenici. Naime prvenstveno mislim na životinje koje se upotrebljavaju u ishrani. Možda će nekom izgledati suluda moja sugestija,ali lično bih voleo da se kao kućni ljubimac ovde pojavi jedno prase,jagnje,tele,pile,i sl. To je onda jedna sveobuhvatna i univerzalna ljubav prema životinjama. Preporučujem knjigu "Ishrana za novi milenijum" koju je napisao Džon Robins.
I evo par citata za kraj:

Naučiti dete ga ne zgazi gusenicu isto toliko je značajno za dete koliko za gusenicu.
Bredli Miler

Veličina jednog naroda ogleda se i u načinu na koji postupa sa životinjama.
Gandi

RE: Klub ljubitelja životinja :-) - smuk88 - 26.02.2015

(26.02.2015 21:03)kizabgdr Piše: Drago mi je da je ova tema otvorena na Limundu!
Primećujem da dosta članova voli i ima životinje i da se brine o njima. Ono što bih ja želeo da dodam,a to je da bih zaista voleo da se pojave i životinje koje nisu uobičajeni miljenici. Naime prvenstveno mislim na životinje koje se upotrebljavaju u ishrani. Možda će nekom izgledati suluda moja sugestija,ali lično bih voleo da se kao kućni ljubimac ovde pojavi jedno prase,jagnje,tele,pile,i sl. To je onda jedna sveobuhvatna i univerzalna ljubav prema životinjama. Preporučujem knjigu "Ishrana za novi milenijum" koju je napisao Džon Robins.
I evo par citata za kraj:

Naučiti dete ga ne zgazi gusenicu isto toliko je značajno za dete koliko za gusenicu.
Bredli Miler

Veličina jednog naroda ogleda se i u načinu na koji postupa sa životinjama.
Gandi

Ti si neki vegan?

Za sada sam samo vegetarijanac,još uvek jedem po nekada sir,a pokušaću da postanem vegan.

(26.02.2015 21:38)kizabgdr Piše: Za sada sam samo vegetarijanac,još uvek jedem po nekada sir,a pokušaću da postanem vegan.

Pohvalno, nema šta. Bravo

RE: Klub ljubitelja životinja :-) - BitterLemon - 26.02.2015

Да ти признам да сам и сам пробао, мучио сам се и хватале су ме опасне кризе и нисам успео, било је то најгорих сат времена у мом животу. Wink

Prvih sat vremena je najteže,a posle ide lakše,samo treba izdržati.

(26.02.2015 21:56)kizabgdr Piše: Prvih sat vremena je najteže,a posle ide lakše,samo treba izdržati.

Rekao bih da si sledbenik neke dalekoistočne verske tradicije?

Nisam takav sledbenik. Ja sam tradicionalno pravoslavac i to ću uvek biti. Čitam izmedju redova i shvatam da je ljubav prema životinjama deo univerzalne ljubavi. Svevišnji je jedan, kako god ga neko zvao. Sve je stvorio iz ljubavi,pa i životinje. Životinje nisu bitne za ishranu ljudi,već su veoma štetne za ljudski organizam,a upravo zbog toga što to nije prirodno i nije od Gospoda dato. Čovek može da se najede i da ne bude gladan i da ne jede životinje,tj leševe.

RE: Klub ljubitelja životinja :-) - Prakilica - 26.02.2015

Dragoslav :rolf:

[Slika: 109340237232087344429987.jpg]

Citat:Svevišnji je jedan, kako god ga neko zvao.

Jedan je Svevišnji i jedno je Njegovo ime.

Citat:Životinje nisu bitne za ishranu ljudi,već su veoma štetne za ljudski organizam,a upravo zbog toga što to nije prirodno i nije od Gospoda dato.

Gospod je dao životinje da jedemo (određene vrste).

Citat:Čovek može da se najede i da ne bude gladan i da ne jede životinje,tj leševe

Naravno.

RE: Klub ljubitelja životinja :-) - Ssvettlana - 26.02.2015

Moram da se nadovežem, ali iz drugog ugla. Ljudski digestivni trakt i nije trakt mesoždera, već biljojeda, i bilo bi stvarno mnogo zdravije kada bi jeli svežu, biljnu hranu, ali... Takođe smo jedini sisari koji i kao odrasli pijemo mleko Hmm

i doda Bog: “Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu! A zvijerima na zemlji i pticama u zraku i gmizavcima što puze po zemlji u kojima je dah života – neka je za hranu sve zeleno bilje!” I bi tako. (Post 1,29-30)

RE: Klub ljubitelja životinja :-) - Prakilica - 26.02.2015

Mala macka On je ok

[Slika: 105996806899776710994381.jpg]

Citat:i doda Bog: “Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu! A zvijerima na zemlji i pticama u zraku i gmizavcima što puze po zemlji u kojima je dah života – neka je za hranu sve zeleno bilje!” I bi tako. (Post 1,29-30)

Druže to je bilo pre potopa, posle je Gospod dozvolio da jedemo određene životinje (čiste). Imaš o tome više u Treća knjiga Mojsijeva - 11. glava. A danas u vreme NZ možemo da jedemo sve.

RE: Klub ljubitelja životinja :-) - BitterLemon - 26.02.2015

Не знам бре људи који то ви кувар гледате, ја имам неки Цептер кувар, тамо има све.