Limundo Cafe
Praćenje statusa pošiljaka - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Kurirske službe (https://cafe.limundo.com/forum-13.html)
+--- Tema: Praćenje statusa pošiljaka (/thread-79.html)

Stranice: 1 2

Praćenje statusa pošiljaka - lukian123 - 26.11.2014

Nedavno sam pokrenuo ovaj sajt za praćenje statusa pošiljaka. Pogledajte ga, mozda vam se svidi. Ima i opciju za slanje obaveštenja na email. Trenutno radi za sve registrovane pošiljke koje idu preko Pošte, uključujući preporučene, vrednosne i PostExpress pošiljke.

PRAĆENJE-POŠILJAKA.RS - Ne dozvolite da Vas pošiljke iznenade!

RE: Praćenje statusa pošiljaka - Chuma - 26.11.2014

super Smile

RE: Praćenje statusa pošiljaka - zex_91 - 26.11.2014

To je lepo ali niste trebali da se mucite i pravite sajt jer dok se ne unese u postin sajt da je neko nesto preuzeo ili da je otpremljeno, ostavljen izvestaj itd. neverujem da ce biti ni na tom Vasem.
Pretpostavljam da se sinhronizuje sa postinim sajtom.

RE: Praćenje statusa pošiljaka - lukian123 - 26.11.2014

Ključna stvar je obaveštavanje na email, koje je vrlo korisno svima koji prate pošiljke iz inostranstva i ka inostranstvu. Sinhronizuje se sa poštinim sajtom.

RE: Praćenje statusa pošiljaka - vLord - 27.11.2014

Svaka cast, ali sajt nije tacan. Proverio sam par posiljki i kaze drugacije nego na postinom sajtu.

RE: Praćenje statusa pošiljaka - lukian123 - 10.12.2014

Malo kasni u odnosu na postin sajt.

RE: Praćenje statusa pošiljaka - ljube79 - 12.12.2014

Lep gest a i ideja ,medjutim mislim da nije bilo bas potrebe za tim

http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp

RE: Praćenje statusa pošiljaka - lukian123 - 14.12.2014

Kao sto vec rekoh. Ključna razlika je obaveštavanje na email.

RE: Praćenje statusa pošiljaka - ljube79 - 16.12.2014

(14.12.2014 00:58)lukian123 Piše: Kao sto vec rekoh. Ključna razlika je obaveštavanje na email.

Da obavestenje na email,je svakako prednost tu se slazem Smile

RE: Praćenje statusa pošiljaka - Ivanushka - 22.11.2019

Narode, da li možete da mi odgovorite ako ste imali sličan problem:

Preporučena pošiljka koja mi je poslata nije mi uručena, odnosno nije ni pokušao poštar da mi je donese i uruči niti je u sandučetu ostavio ceduljicu-obaveštenje o prispeću.

Na sajtu pošte, međutim, piše da je pošiljka vraćena na centralnu poštu (to je valjda u Takovskoj) odakle će verovatno da se vrati pošiljaocu.

Kada sam bio na mojoj pošti oni su me uputili na neki šalter za reklamacije na rad poštanskih službenika.
Tu je neki dedica na ceduljici zapisao moje podatke i broj pošiljke i obećao da će proveriti.
Kad sam mu rekao da ja neću da jurim poštara nego da mi je važno da dođem do pošiljke za koju sam unapred platio, i pitao da li ima šanse da se ta pošiljka zadrži na centralnoj pošti gde bih je lično podigao ili da mi se odatle ponovo pošalje, on je nešto neodređeno promrljao "može, možda, proverićemo"

Da li je neko imao ovaj problem i kako ga je ili nije rešio?

RE: Praćenje statusa pošiljaka - zex_91 - 22.11.2019

Ako preporucena posiljka nije urucena ona se cuva u vama najblizoj posti jedno odredjeno vreme ali posto nije ostavljena cedulja onda je veliko pitanje da li je urucenje pokusana. Proverite kojim danima postar donosi postu kod vas, ako je to svaki dan onda verovatno nije ni bio ili je cedulju neko pokupio iz sanduceta.
Najbolje je da kontaktirate njihov korisnicki servis na broj 0700100300 i objasnite situaciju, sigurno ce reagovati.

RE: Praćenje statusa pošiljaka - Ivanushka - 23.11.2019

Hvala na savetu. Zvao sam korisnički i rekli su da pošiljka ne može da mi se ponovo pošalje s centralne pošte gde je vraćena već da će se vratiti pošiljaocu. Rekli su da mogu da podnesem reklamaciju u pisanoj ili elektronskoj formi ali ja neću da prijavljujem poštara jer može da bude samo konraefekat-on onda može zbog toga da bi mi se osvetio da mi ubuduće namerno ne uručuje pošiljke to jest ne ostavlja mi obaveštenja o prispeću.

RE: Praćenje statusa pošiljaka - zex_91 - 23.11.2019

Ne moze da bude nikakav kontra efekat, moze samo da bude bolje.
Licno sam imao problem sa mojim postarom, otisao sam direktno u postu i trazio nadleznog za postare. Igrom slucaja znam licno coveka ali nisam znao da je on poslovodja postarima, pocetak razgovora je naravo bilo hvalisanje njegovorg radnika da bi se na kraju zavrsilo svadjom.
Posle par dana se desila jedna situacija gde je taj poslovodja uhvatio sam sebe u lazi i sad nemoze ocima da me vidi od sramote, a postar je poceo da radi svoj posao kako treba.
Skoro sam imao isto raspravu sa postarom jer je poceo ubacivati racune po komsiluku gde mu padne na pamet pa smo morali juriti racunre po komsiliku i rekao sam da to vise neradi jer cu ovaj put ici kod direktora poste.
Sve moze samo treba imati petlju i ne razmisljati o tome kako je neko jadan i kako se nekome ne treba zamerati jer od toga nema nista, moze da bude samo jos gore.

RE: Praćenje statusa pošiljaka - jugana - 23.11.2019

(23.11.2019 13:33)Ivanushka Piše: ...
neću da prijavljujem poštara jer može da bude samo konraefekat-on onda može zbog toga da bi mi se osvetio da mi ubuduće namerno ne uručuje pošiljke to jest ne ostavlja mi obaveštenja o prispeću.

Šok.
Zato nam je ovako kako nam je.
Kad ga prijavis, onda ga kazne, odbiju mu od plate, pa ako mu padne na pamet da se sveti, sledeci put opet prijavis. A plate su im inace bezobrazno male.
I prijavljuje se elektronski, a ne preko salterskih sluzbenika, koji stite jedni druge. Na elektronske prijave uvek reaguju.

RE: Praćenje statusa pošiljaka - Ivanushka - 14.12.2019

Podneo sam reklamaciju elektronskim putem ali ne da bih prijavljivao poštara već kako bih došao do pošiljke koja mi nije bila uručena.
Nisam postigao ništa.
Posle nekoliko dana su mi ljubazno odgovorili da su odmah zvali šefa moje pošte koji je tražio izjavu poštara u vezi sa slučajem i da je on potpisao izjavu da je pokušao uručenje (ne piše kad) tako što je zvonio na vrata a zatim ubacio obaveštenje o prispeću pošljke (a nije uradio ni jedno ni drugo).
Napisali su da im je žao što nisam dobio pošiljku i što će se vratiti pošiljaocu i da se nadaju da neću više imati pritužbe na rad pošte.

Jedino oko čega imam dilemu je da li laže taj koji mi je odgovorio da su pokrenuli postupak ili su stvarno saslušavali poštara pa je on potpisao lažnu izjavu.

A evo šta je bilo sa mojom pošiljkom koja mi nije uručena(da naglasim da se ovo dešavalo pre štrajka pošte):
Namera mi je bila da zamolim da mi se preusmeri pošiljka, odnosno da mi se vrati ili da lično odem da je podignem na poštu u Ugrinovačkoj.
Prema evidenciji praćenja na njihovom sajtu ona je vraćena sa moje pošte na poštu u Ugrinovačkoj i tu je stajala 10 dana. Nakon toga unose promenu da je upućena nazad -prema pošti pošiljaoca.
Od tada joj se u narednih 7 dana gubi svaki trag.

Ljubazne tete sa korisničkog servisa Pošte su mi dale telefone pošte u Ugrinovačkoj i pošte pošiljaoca na koje se danima niko nije javljao. Jednom se neko zezne i javi se i kaže da ne daju podatke te vrste ali pošto sam bio uporan najzad mi daju neki telefon na kojem saznam da u njihovoj evidenciji nema pošiljke i da je jedini način da pošiljalac pokrene potražni postupak.

Ja javim pošiljaocu, on čovek korektan, ode na svoju poštu da potraži pošiljku i ona se volšebno pojavi. I na sajtu za praćenje a i fizički.
Nakon mesec dana nakon što ju je poslao, i nakon što uručenje nije ni pokušano, vratila mu se nazad.
Dogovorimo se pre par dana i konačno je lično preuzmem.