• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Utisci o Cafe-u
To je kao kada u kafanu (u kojoj sede fini gosti Smile , ćaskaju i druže se) odjednom upadne pijani gost i počne da maltretira sve oko sebe. I naravno gosti se razbeže, a gazda se čudi što se to desilo.

Inače, sećam se vlasnika jednog splava u Bgd-u koji se, mrtav ozbiljan, hvalio da je njegov lokal najbezbedniji na svetu, jer "svi gosti moraju da ostave svoje oružje na garderobi".

Citiraj
(19.02.2015 13:01)Alduin Piše: Prvo se izvinjavam svim Limundovicma u Cafe-u što nismo ranije i adekvatnije reagovali, potrudićemo se maksimalno da se ovakve situacije ne ponavljaju! aca-bg je banovan sa Cafe-a trajno zbog nastale situacije. Posebno izvinjenje Bitter-u zbog poruka koje je dobio i negativnih utisaka.

Ostaje da se nadamo da ce se ubuduce adekvatnije reagovati, a ne kad situacija vec izmakne kontroli i da su admini zauzeli jednistven stav o tome.

Iskoristicu priliku da ukazem i na jos nesto, gde situacija polako izmice kontroli.
Generalno je ok sto ne vrsite moderaciju tema i komentara pre objavljivanja, ali bi trebalo da azurnije koristite pravo da se ukloni, premesti ili zatvori bilo koju tema ili komentar. Otvara se gomila istih ili slicnih tema, pisu se komentari u temama, u kojima im nije mesto ili nemaju nikakve veze sa temom i sl. To naravno dovodi do nepreglednosti tema, a i samog Cafe-a, te otezanog pronalazenja odgovarajuce teme - mogu misliti kako je tek novi clanovima da pronadju odgovarajucu temu?!
Ilustrovacu ovo i jednim primerom: na temi Prodavci koji treze uplatu na racun - koji nemaju, koja se pretvorila u temu o naplati povratne postarine, sam prijavio postove koji nemaju veze sa temom. Takodje je u postu http://cafe.limundo.com/thread-298-post-22064.html#pid22064, ukazano na to i clanu, te su admini zamoljeni da prebace te postove u odgovarajucu temu - naravno da nista nije uradjeno po tom pitanju. Naravno da su i drugi clanovi ukazivali na dupliranje tema, a nisam bas primetio da ste bas revnosni po tom pitanju.

Jeste ova problematika, bezazlena, prema ovoj gore opisanoj, ali mi se cini da je ˝slican model ponasanja˝, zbog neblagovremenog reagovanja LT - sto naravno kvari opsti utisak o Cafe-u, a vremenom ce dovesti do potpunog haosa.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
(19.02.2015 01:21)BitterLemon Piše: Недељама посматрам сваки пут исту ситуацију, ту је 4-5 администратора, Аца улази на форум аутоматски 0 администратора и 4-5 сакривених чланова....

LOL  nema Ace, sad su se i admini aktivirali ... a neki, nisu vise ni skriveni ... utice kritika
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Trenutno postoji 309 tema unutar Cafe-a, valjalo bi to malo raščistiti. I ja bih neke svoje obrisao. A mogli bi to da urade i administratori u dogovoru sa autorima.
"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Citiraj
Što se mene tiče moje dve mogu odmah da zatvore ili neko da mi objasni kako sam da ih zatvorim.
Nisu bitne za funkcionisanje  L.-K.,a nisu više zanimljive ni za razonodu pa katanče na ormančeSmile

Mada moram da primetim da za skretanje na mnogim temama nisu krive samo novajlije.Ponekad i ozbiljne kafedžije znaju da vrdnu malo pa se to otme kontroli.Administratori bi trebali više vremena da provedu u prelistavanju i spajanju tema kako bi se izbegle raznorazne pomenute situacije.
Svako nek radi svoj posao.
Svako nek plaća za svoje greške.
Kod mene lično i dalje preovladava krajnje pozitivan utisak o samom cafe-u.Pored grubih,malicioznih,bezobraznih,navalentnih...komentara ipak je većina prijatnih,dobronamernih,smešnih,savetodavnih i obrazovnih.
Sad bi mogao kao neki da naširokoWinkali neka za sada toliko. Rukovanje
I od mene jedan poklon za sve kafedžije:

http://youtu.be/yx1fiU2vgN0

Citiraj
(19.02.2015 20:30)dealla Piše: Što se mene tiče moje dve mogu odmah da zatvore ili neko da mi objasni kako sam da ih zatvorim.
Nisu bitne za funkcionisanje  L.-K.,a nisu više zanimljive ni za razonodu pa katanče na ormančeSmile
Sad bi mogao kao neki da naširokoWinkali neka za sada toliko. Rukovanje

Hmm Nešto mi deluje kao da sam ovde negde prozvan ali nisam siguran u kom delu LOL

Što se igara tiče, uopšte mi ne smetaju. Retko zalazim u taj deo i može da ih bude koliko god. Uostalom tu i ima najmanje šuma Smile Voleo bih kada bi one teme koje se odnose na neke konkretnije stvari bile zbijenije pa da ne moram u više tema da pratim jednu istu stvar. Možda bi bilo dobro da neki admin s vremena na vreme napravi veliko spremanje i isprebacuje postove u odgovarajuće teme i zatvori one teme koje su duplirane.
Znam da je to gnjavaža ali ako ne bude toga onda ćemo, ovim tempom uskoro biti zatrpani sa temama ili ćete morati da ograničite pravo na otvaranje novih tema. Da date neke šire odrednice o tome šta se u nekoj temi piše i da ih vi otvarate tek kada se ukaže potreba za novom temom.
Obrni, okreni ali uvek treba izbacivač Smile

Citiraj
Utisci o kafe-u su srednje zalosni, koliko zbog samoproklamovanih admina, toliko zbog  gomile"ubijmo vreme" tema, na posletku zbog ove gluposti koja se izdesavala sa Bitterom.  

Forum u kome se dozvoli izmena posta nakon objave sledeceg posta nije forum. To bi bilo isto kao kada bi licitaciju koja istice za sat mogao da pomerim da istice za 3 dana, Bitteru svaka cast sto je zloupotrebio ovaj propust, i unazadio forum brisanjem svojih komentara, jer dolazimo do onoga koliko neciji komentari vrede i cine ovo ovim- forumom, i koliko limundovac cini limundo a ne obrnuto.

Pre svega predlog, da se admin privilegije preimenuju u status koji prilici, a to je moderator.
Moderator je osoba koja u slucaju veceg foruma moderise odredjen segment, ono sto je u njegovoj oblasti znanja i interesovanja, upoznat je sa temama, clanovima, treba da usmerava tok diskusije, vodi racuna o spamu, moderise teme spajanjem, vrsi izmenu komenatara i brise po potrebi, da povede racuna da ne dolazi do pepucavanja, kaznjava i banuje po utvrdjenom pravilniku za moderatore, a ne slobodnom voljom.
Supermoderator ima mogucnost moderacije celog foruma,iznad je moda svojim stazom i praksom
A admin je Bog i batina, neko ko podesava izgled foruma i ostale parametre, a ovde su svi samoproklamovani admini a nisu ni na prvu lestvicu zakoracili.

Nadam se da imate interni forum koji vidite samo vi, i da postoje konstruktivne teme a ne nesto tipa "sta admini veceras veceraju"

Ovde postoje clanovi koji bi 10x puta bolje obavljali posao moda, i uzdigli forum , ali je izgleda clanovima ulaz zabranjen. A mod svakog foruma je prvo bio clan i dokazao se tu koliko vredi., pre nego sto mu je ponudjena privilegija moderisanja koja je u sustini neplaceni posao.  
Meni smeta nepotrebno citiranje posta ispod koga se pise, drugima smeta sto se otvaraju iste ili slicne teme, na sta sam ja oguglao jer dok je foruma uvek ce se otvarati iste teme i postavljati ista pitanja. I ljudi nece znati da koriste search dugme, to je neminovno. Ali zato mod treba da vodi racuna da forum bude pregledan, i da se postuju neke smernice u pisanju postova, bez nekog preterivanja.

Imam utisak da su LT-u podeljeni pristupi, pa ko je u prilici on udje, pogleda sta se pise, ako treba obrse nesto , a to ne moze tako, veci autoritet mi je tamo neki clan nego "admin" .

Pozdrav za sve clanove koji imaju sta pametno da kazu i cija se rec daleko cuje.
http://youtu.be/oe4S63_gH3c?t=44s

[Slika: 1eyVVg3.gif]
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
Fox, svaka ti na mestu!

Citiraj
(19.02.2015 23:11)ljubisa.va Piše: Fox, svaka ti na mestu!

Baš tako, svaka mu je na mestu. Ovde su neki sebi dali za pravo da Adminuju i "aminuju" pojedine članove, da se postavljaju iznad svih. "Nemoj se našaliti, jer ja sam Bog i ja se pitam i biće izbačen ALOOOOO iz cafe-a jer meni smeta???" Pa ne čitaj ga brate!!!! Wink

Opaske tipa: Pa tu temu već imaš otvorenu...meni lično smetaju. Postoje Admini, nek postave moj post u tu temu i ok. Ne Adminuj ako Admin nisi.

Poslednja tema koju sam lično postavila je po pitanju neaktivnih predmeta i brisanja istih. Za tu opciju nisam znala jer sam koliko pre par dana pre brisanja videla sve svoje predmete. Tada su se javili i oni koji su igrom slučaja verovatno na moj post i uvideli da to i stvarno piše (gore desno, sitnim malim sivim bankarskim slovima), jedan od neimenovanih Admina Bogova ćuti, nema odgovor, a Admini se ne javljaju uopšte.
Slobodno obrišite sve moje objave, ja neću. Stojim iza svake svoje reči i nisam tip koja pišem brišem, u prevodu "pos*rala sam se pa ću sad to i da pojedem dok drugi ne gledaju".

To je ipak posao Bogova (ops, Boga ) cafe-a.
Koji uzgred rečeno kao ikonu i "kao strah svih naših strahova" u svom potpisu ima nick najlažnijeg naloga na ovom "svetom" mestu! :rolf:
Boli briga vuka šta ovca misli o njemu!

Citiraj
Citat:To je ipak posao Bogova (ops, Boga ) cafe-a.
Koji uzgred rečeno kao ikonu i "kao strah svih naših strahova" u svom potpisu ima nick najlažnijeg naloga na ovom "svetom" mestu!

Nemoj imati drugih bogova osim Bittera. Klanjam se
Folk is not dead!

Citiraj
(20.02.2015 00:45)BitterLemon Piše: Ни теби не смета?

Šta?
Folk is not dead!

Citiraj
Citat:Овакве поруке.

Aca je pokazao ovim da je sirovina i da koristi dripačke fore, ali ti si se primio na to kao saučešće i odmah si digao frku kao da je ne znam šta u pitanju. To je vaša interna zajebancija i trebala je da ostane, a ne da se ceo kafe bavi tim. Aca je sve provocirao (pa i mene) i svi su uvideli da je dečko dilea i krenuli da ga ignorišu, to si trebao i ti uraditi, ne znam zašto si ulazio u dalju raspravku sa njim.
Folk is not dead!

Citiraj
U čemu je poenta ovih iznetih stavova ?
1. U tome da vam se ne sviđa Bitter
2. Zato što je obrisao svoje postove
3. U tome da odobravate ovakav vid obraćanja u Cafeu ?

Ako je odgovor pod 1 - a ko vam brani da iznosite svoj stav ? Ne samo protiv njega ili njegovih stavova već protiv bilo koga u Cafeu ? Naleteo sam više puta na neki stav koji mi se ne sviđa i nikada se nisam ustručavao da napišem svoje mišljenje. Koliko vidim nisam banovan zbog toga. U ovoj priči on je nebitan, tako bi trebalo postupiti u bilo čijem slučaju pa izbaciti i Bittera, mene, bilo koga... ako se tako ponesemo.

pod 2 - i meni smeta onaj deo o tutorijalu, tu je bilo stvarno dobrih stvari. No njegovi su pa neka radi sa njima šta hoće. Ko ovde bilo kome brani da napiše bilo šta korisno ili pametno ? Najviše bih voleo kada bi bilo barem nekoliko desetina ljudi koji pišu razne koristne stvari pa da mogu učim i o prodaji ovde a i o bilo čemu drugom. No ovde ima malo raspoloženih za to. Od svih članova manje od 18 % je nešto napisalo a kada odbacimo neobavezno ćaskanje to se svodi na još manji procenat. Ja, koji nisam napisao ni jednu koristnu stvar ( da neko nešto nauči) sam na 2% od ukupnih posteva ??? Evo, pozivam sve one koji iz prikrajka čitaju - napišite nešto, niko vam neće glavu odvrnuti i bićete dobrodošli. Onda neće biti bitno da li je Bitter obrisao svoje postove ili Sašacv68, Fox ...biće dovoljno i bez njih.

pod 3 - nemam komentar

Citiraj
Citat:Да ли сви треба да трпимо и будемо жртве сировине?

Ja nisam bio žrtva ni jedne sirovine, niti ću biti, jer sa sirovinom treba umeti. A ko ne ume neka ide. Wink
Folk is not dead!

Citiraj
(20.02.2015 00:30)smuk88 Piše:
Citat:To je ipak posao Bogova (ops, Boga ) cafe-a.
Koji uzgred rečeno kao ikonu i "kao strah svih naših strahova" u svom potpisu ima nick najlažnijeg naloga na ovom "svetom" mestu!

Nemoj imati drugih bogova osim Bittera.  Klanjam se

:rolf:
Boli briga vuka šta ovca misli o njemu!

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 3 Gost(a)