• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 11 Glasova - 4.45 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlozi i ideje za Limundo.com
Nekada je bio potreban fiksni telefon. Registrujes se, diskonektujes dial up, pa sacekas da te iz Limunda nazovu na fiksni da potvrdis registraciju i podatke. Toliko o "mladosti" na Limundu :cao:
Znaci ne smes sa istog profila da kupujes istu robu?  Covek kupuje kosilice, karburatore i 90% takve robe. Sto joj nije spasavao neku drugu robu preko kupi odmah no samo kosilice? Nego sada se vi ekipo trudite da uz pomoc dlake dokazete da je jaje pokvareno. Neke stvari su suvise ocigledne. Da, da spasio joj kanticu za podmazivanje sa 199din jer ju je verovatno vec prodala u komsiluku za 5.000 :lol:
Da vam otkrijem kako se vestacki nudi? Dodatni profil za spasavanje registruju oni sto su juce poceli da rade na Limundu i ne vide dalje od nosa. Limundo tim to lako otkrije i sledi blokada. To je  providno i radilo bi da u Limundo timu ne sede zivi ljudi nego botovi.
To se radi mnogo drugacije. Trebace vam jos godine iskustva da to prokuzite.
Nisu sva prijateljstva na Limundu sklopljena samo  u kafeu.

Citiraj
Da probam još jednom da objasnim, onima koji se "iz petnih žila trude da naprave bolji limundo" zašto je ova promena loša. Pokušaću sa praktičnim primerom, jer je praktično korišćenje sajta, slabo poznata ili skoro potpuno nepoznata stvar ljudima koji odlučuju o razvoju sajta i zato i nastaje većina problema, iz totalnog nerazumevanja suštine. A tek kada bih krenuo o praktičnom korišćenju drugih, sličnih sajtova, i upoređivanju, to je verovatno tek špansko selo.

Recimo da sam pre 2 ili 3 nedelje pokrenuo 30 aukcija, sa dva ponavljanja, po starom cenovniku. Prodao sam ih šest. Ali kad nema dva ponavljanja, prodaja pada za dve trećine, odnosno kada aukcije idu samo jednom, bez ponavljanja, prodaće se samo dve. Naravno mogao bih da pokrećem 90 umesto 30 aukcija ali ne pada mi na pamet jer ću gubiti mnogo vremena svakog dana na prebacivanje, ponovno pokretanje, a i pre toga je sve to prilično dugo trajalo. Znam da nekima izgleda neverovatno, ali eto ne pričamo o tri aukcije, nego o 90, ili 900 komada. Posvetiću to vreme nečem drugom.

Šta još mogu da uradim? Mogu da platim paket za ponavljanje pa da onda plaćam ponavljanje manje nego što je redovna cena. Ne pada mi na pamet jer su svakako ti isti predmeti već na Kupindu i na drugim sajtovima, ne želim da dupliram, teško je tako snaći se kada imaš dosta predmeta, Limundo mi je bio zgodan uglavnom samo za nešto što dugo stoji, pa spustim cenu, za duplikate i slično. Da ne pričam koliko je iracionalno što će se platiti paket za ponavljanje pa se onda plaća to isto ponavljanje, neke cifre od 60 para mi iskočiše danas, ko je sve to tako smislio, živ bio, želim mu da radi po tom sistemu par meseci, pa nek javi kako je, i koliko zarađuje a koliko ostavlja sajtu.

Imam i treću opciju, da bez paketa za ponavljanje plaćam ponavljanje po regularnim cenama za ponavljanje ali naravno opet mi tako nešto ne pada na pamet jer bi verovatno to bilo čisto rasipanje vremena i novca, npr za datih 30 aukcija mogu da dam oko 300 dinara za ponavljanje, a da to budu dve aukcije od po 200 dinara, kad odbijemo krajnju proviziju, onoliko koliko su koštale mene, dolazimo do toga da sam još i u minusu.

Na kraju, najviše mi se isplati da neočekivano vaskrslu limundo prodaju smanjim za 2/3 tj ta dva ponavljanja, i ostatak vremena posvetim nekim sajtovima gde se naplaćuje 0% krajnje provizije, i 0 dinara reklamnog prostora. Znam da nikog nije briga za ovo, i da se u principu neće Limundo leba najesti od toga što ću ja lično ovde da prodati ili neprodati 10 knjiga u toku meseca, ali sve je to samo ilustracija onog što će se dešavati, jer će mnogi rezonovati kao ja. Limundo oduvek potcenjuje konkurenciju, i ceh za to mora da se plati, plaća se i plaćaće se. Kao da važi mišljenje, da će ovde ljudi iz nekih razloga plaćati ono što je drugde ili besplatno ili 10 puta jeftinije. Neka "brzina aukcijske prodaje" godinama nije validan argument, ali neko ko ne koristi kupoprodajne sajtove to i ne može znati

Citiraj
nije da branim Limundo ali ja već godinama govorim da on prerasta u sve osim u aukcijski sajt čak šta više prerasta u oglasnik mnogi prodavci čak su se na taj način i postavili i prilagodili i aukcije im služe kao oglasi koji traju 10 dana , ma koliko to mnogim prodavcima odgovaralo to nisu aukcije , to je po meni dosta značajno evo ja uglavnom prodajem po fiksnim cena i na kupindu . Limundo treba da odluči dali je aukcijski sajt ili ne a ove izmene je baš pokušaj da se odmakne od oglašivača i vrati aukcijama ako je to uopšte moguće , e sad da takav pokušaj će naići na otpor to je sigurno i toga smo svedoci, ja podržavam LT da razdvoji aukcije od fiksne cene ... ali da sa druge strane i da neke pogodnosti ljubiteljima prodaje po fiksnoj ceni u vidi manje provizije itd ...

inače kod konkurencije nema aukcija zato je to mnogim prodavcima strano telo neće aukcije hoće oglase

uz prave mere i odluke je moguće naći mesto i napraviti hibridni sajt gde će svako naći svoj kutak za vid prodaje koji njemu odgovara i na taj način privući kupce i prodavce a jedna od bitnih odluka je što manji troškovi za prodavce između ostalog

Citiraj
(12.08.2019 22:30)LiMuBaj Piše: nije da branim Limundo ali ja već godinama govorim da on prerasta u sve osim u aukcijski sajt čak šta više prerasta u oglasnik ..

I, šta ja ili ti možemo da uradimo povodom toga? Mogu predmet koji košta na kupindu 600 dinara da pustim na aukciju od 10 dinara pa da ga prodam za 54 dinara iako sam imao i kupi odmah opciju za npr 500. Mogu da napravim 20 duplih naloga, pa da nabijam cenu veštački. Konačno, najbolje rešenje je - ne koristiti limundo.

Osećam se kao da sam posle godinu-dve, došao u staro dvorište, a tu je ponovo stari siledžija, koga godine nisu ništa naučile, i gusla istu pesmu - Ovo je moje dvorište, u mom dvorištu važe moja pravila, koja ću ja da menjam svake nedelje, jer mi se može. A igranje u mom dvorištu, imaš da platiš, i to dobro. Pored toga što je bahat, nepouzdan, licemeran i preko svake mere gramziv, lokalni siledžija je kratkovid, gotovo sasvim slep i ne vidi da je većina dece odavno u nekim drugim dvorištima.

Ne valja jedna ponuda na aukciji, i kupi odmah opcija bliska početnoj ceni? Ovde se ne shvata da je pravo čudo, što uopšte neke aukcije imaju i tu jednu ponudu, i što neko uopšte i kupuje nešto. Kao i uvek, sve se prima zdravo za gotovo. Glavni razlozi su navika, i nedostatak konkurencije u aukcijskoj formi sajtova, a i to će da se promeni jednom. Neko ko ima dovoljno resursa i znanja bi mogao da otvori aukcijski sajt, stavi fiksno 2% provizije a ostalo sve besplatno i limundo bi bio počišćen sa liste bitnih sajtova, takvom brzinom da ne bi ni shvatili šta se dogodilo. To će verovatno jednom i da se desi.

Citiraj
Citat:alexvuk
Neko ko ima dovoljno resursa i znanja bi mogao da otvori aukcijski sajt, stavi fiksno 2% provizije a ostalo sve besplatno i limundo bi bio počišćen sa liste bitnih sajtova, takvom brzinom da ne bi ni shvatili šta se dogodilo. To će verovatno jednom i da se desi.

Znas ti koliko kosta samo održavanje ovakvkog sajta...Nisi ni svestan. A gde su programeri, operateri, svasta jos nesto. Pa samo dobar junior programer ne može se danas naći ispod 1000 evra.

Limundo i kp nisu domaci sajtovi, vec strani investitori su vecinski vlasnici, cisto da se zna.

Direktori i osnivači su naši ljudi.

Citiraj
(13.08.2019 23:24)redwine Piše:
Citat:alexvuk
Neko ko ima dovoljno resursa i znanja bi mogao da otvori aukcijski sajt, stavi fiksno 2% provizije a ostalo sve besplatno i limundo bi bio počišćen sa liste bitnih sajtova, takvom brzinom da ne bi ni shvatili šta se dogodilo. To će verovatno jednom i da se desi.

Znas ti koliko kosta samo održavanje ovakvkog sajta...Nisi ni svestan.

Šta mene briga koliko to košta, ne planiram ja da ga otvaram. Ne razumem čemu to insistiranje na vlasničkoj strukturi, te Nikolići prodali sajt, te vlasnici Nemci itd itd. i kod tebe i kod drugih? Baš mene briga dal su vlasnici nemci, srbi, rusi, kinezi, bitno mi je šta se dešava na sajtu i kakva je njegova politika.

Eto bio došao i Lalafo u neko doba, čiji vlasnici takođe nisu Srbi pa otkinuo deo kolača. Tokom ovih godina, bila i dva pokušaja naših ljudi da osnuju aukcijske sajtove, iz različitih razloga propala. Poslovao nekad i Alegro, čiji su vlasnici opet stranci, propali i oni. Bilo pokušaja dakle i ovih i onih, i sigurno nisu jedni propali zato što su domaći, drugi uspeli zato što su stranci ili obrnuto.

Citiraj
Pa eto aleksa imaš ideju, napravi aukcijski sajt i kreni, šta ti fali da probap

Citiraj
Imaš li @redwine nekih 10-20 000 eura viška, za početnu investiciju i reklamu? Ako imaš, sa tvojim kapitalom i mojim znanjem i iskustvom, prilično sam siguran da ćemo uspeti. Posle delimo profit, čak neću ni da tražim polovinu, nego ću se zadovoljiti sa nekih 10 - 20% profita, jbg skroman sam ja. Ali siguran sam, da može da se uradi, i da će neko to pre ili kasnije uraditi

Citiraj
U duhu naslova teme predlažem da se negde kod profila svakog člana na forumu vide podaci iz LK profila - broj ocena i tako to, ako ne već puna statistika tipa - broj kupoprodaja mesečno. Jer ovo je smešno - čitači statistike koji imaju iskustvo na LK kao što šiparica ima seksualnog iskustva nakon prve ekskurzije drže predavanje starim kukama jer su  - eto - čitali statistiku na famoznom Aleksi i imaju taj veltšmerc prema Nikolićima i starim dobrim vremenima.  :facepalm:
ja verujem da smo svi stvoreni ravnopravni, ali da baš nekom ko ima 3 JPO dnevno i živi od LK platforme drže predavanja vikendaši - nije lepo niti pristojno.
Ni pametno, ali to računajte da nisam rekao.

Citiraj
(15.08.2019 00:11)alexvuk Piše: Imaš li @redwine nekih 10-20 000 eura viška, za početnu investiciju i reklamu? Ako imaš, sa tvojim kapitalom i mojim znanjem i iskustvom,  prilično sam siguran da ćemo uspeti.  Posle delimo profit, čak neću ni da tražim polovinu, nego ću se zadovoljiti sa nekih 10 - 20% profita, jbg skroman sam ja. Ali siguran sam, da može da se uradi, i da će neko to pre ili kasnije uraditi

Alex za 10-20 hiljada evra možemo napraviti samo aplikaciju na telefonu i da molimo boga da nam uspe.

Za ozbiljan kupoprodajni sajt treba nam za pocetak izmedju 100-400 hiljada evra...

Dok zakupimo domene, hostinge, onda sajtove za skladiostenje podataka, dok ulozimo u marketing, pa nam trebaju programeri, web dizajneri, graficki dizajneri, pa nam trebaju project menadzeri , ljudi koji ce raditi u call centru i raditi klijentima, pa treba da zakupimo prostor, da registrujemo firmu, da platimo porez, da kupimo kancelarijski namestaj kompjutersku opremu i uredjaje...itd itd...

Citiraj
(16.08.2019 09:28)redwine Piše:
(15.08.2019 00:11)alexvuk Piše: Imaš li @redwine nekih 10-20 000 eura viška, za početnu investiciju i reklamu? Ako imaš, sa tvojim kapitalom i mojim znanjem i iskustvom,  prilično sam siguran da ćemo uspeti.  Posle delimo profit, čak neću ni da tražim polovinu, nego ću se zadovoljiti sa nekih 10 - 20% profita, jbg skroman sam ja. Ali siguran sam, da može da se uradi, i da će neko to pre ili kasnije uraditi

Alex za 10-20 hiljada evra možemo napraviti samo aplikaciju na telefonu i da molimo boga da nam uspe.

Za ozbiljan kupoprodajni sajt treba nam za pocetak izmedju 100-400 hiljada evra...

Dok zakupimo domene, hostinge, onda sajtove za skladiostenje podataka, dok ulozimo u marketing, pa nam trebaju programeri, web dizajneri, graficki dizajneri, pa nam trebaju project menadzeri , ljudi koji ce raditi u call centru i raditi klijentima, pa treba da zakupimo prostor, da registrujemo firmu, da platimo porez, da kupimo kancelarijski namestaj kompjutersku opremu  i uredjaje...itd itd...

Ti si izgleda jedan od onih likova koji otvori prodavnicu ili trafiku i odmah zaposli tri radnika, menadžera čistačicu, i čeka da krene posao. Takve radnje propadaju a uspevaju samo one gde je gazda sve to. Prevedeno na ovaj naš slučaj, većinu tih zanimanja radimo mi, ili neko koga znamo.Prostorije kod tebe u garaži, ako nemaš možda može i kod mene u hodniku. I tako redom, pa ako krene lako se proširimo na luksuzne prostorije, uzmemo ozbiljne programere, kožne fotelje itd. Ako ne krene, svakako nismo uložili mnogo vremena i novaca. Uostalom i Nikolić bradrz su počeli slično, bio je tekst na blogu.

Kad bi svi privatni biznisi uvek nastajali konglomeratima kakve si ti opisao, vrlo često se ne bi ni desili  :zavisnik:

Citiraj
(14.08.2019 07:54)alexvuk Piše: ...
Poslovao nekad i Alegro, čiji su vlasnici opet stranci, propali i oni. Bilo pokušaja dakle i ovih i onih, i sigurno nisu jedni propali zato što su domaći, drugi uspeli zato što su stranci ili obrnuto.

Sumnjam da su vlasnici Allegra propali, koliko znam dobro su zaradili i prodali firmu nekome (nekakva srednjoevropska konglomeracija, nebitno moze da se nadje na Guglu), ali Allegro i dalje razbija, u zemlji porekla - Poljskoj. Poljska inace ima 38 i kusur miliona stanovnika i clanica je EU :) Inace, kad su se povukli odavde, moj login je dosta dugo radio za poljski sajt. Jedino - srpska carina. Tako da sam odustala :)

Inace je sasvim normalno da neko pokrene biznis koji ispuni ambicije, i predje ih, ali autor/vlasnik nece vise da se mlati sa razvojem jer je to sasvim drugaciji kettle of fish te proda, uzme pare i uziva. Tako da ni meni nije jasno odakle sve to kukanje zbog Nikolica i vlasnistva.
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
(16.08.2019 21:05)alexvuk Piše:
(16.08.2019 09:28)redwine Piše:

Dok zakupimo domene, hostinge, onda sajtove za skladiostenje podataka, dok ulozimo u marketing, pa nam trebaju programeri, web dizajneri, graficki dizajneri, pa nam trebaju project menadzeri , ljudi koji ce raditi u call centru i raditi klijentima, pa treba da zakupimo prostor, da registrujemo firmu, da platimo porez, da kupimo kancelarijski namestaj kompjutersku opremu  i uredjaje...itd itd...

Ti si izgleda jedan od onih likova koji otvori prodavnicu ili trafiku i odmah zaposli tri radnika, menadžera čistačicu, i čeka da krene posao. Takve radnje propadaju a uspevaju samo one gde je gazda sve to. Prevedeno na ovaj naš slučaj, većinu tih zanimanja radimo mi, ili neko koga znamo.Prostorije kod tebe u garaži, ako nemaš možda može i kod mene u hodniku. I tako redom, pa ako krene lako se proširimo na luksuzne prostorije, uzmemo ozbiljne programere, kožne fotelje itd. Ako ne krene, svakako nismo uložili mnogo vremena i novaca. Uostalom i Nikolić bradrz su počeli slično, bio je tekst na blogu.

Kad bi svi privatni biznisi uvek nastajali konglomeratima kakve si ti opisao, vrlo često se ne bi ni desili  :zavisnik:

Alex ti veruješ u te Američke bajke i američke motivacione sapunice...Kako je neki propali student u svojoj sobi u studenjaku na Harvardu uz lap top napravio najveću društvenu mrežu...Ili kako je otpušteni radnik IBM-a u svojoj garaži napravio najveću operativni program Windows ili kako je nesrećni Piter Til šetao Bruklinom i onda mu je sevnulo da napravi najveći sajt za online transakcije, ili kinez koga tobože nisu hteli nigde da zasposle ni u kfc da pere sudove ni kao raznosača pice pa je on preko noći otvorio najveći svetski sajt za kupoprodaju koji danas obrće milijarde dolara ili kako su braća Nikolić tobože došli iz Nemačke bez prebijene pare i onda napravili limundo ili oni sa ODS sedeli sa ženama na terasi u Nišu i onda im palo na pamet da naprave sajt, a pre toga radili u Holandiji u IT firmi koja je danas suvlasnik ods-a. Kao što limundo ima suvlasnike širom sveta.

Ja u te priče ne verujem. Iza svakog takvog projekta treba da stoji dosta ozbiljan novac a pre svega dosta truda + ljudi da se zaposle.

Ne možeš ti IT firmu danas voditi a da nisi prijavio u apr-u, platio porez, da nemaš radnike, pa tim radnicima platiti sve što treba i sve ostalo...

Teško iz sobe voditi ozbiljnu IT firmu. Danas IT firme u Srbiji zakupljuju stotine kvadrata. U Novom Sadu jedna firma zakuila tri sprata poslovnog prostora. Gugl u Torontu gradi na 40 hiljada kvadrata Gugl city...

Mi možemo jedino iz sobe da kačimo aukicje i ovako da ćaskamo u kafeu.

Citiraj
nego kakva je poenta ove vaše sapunice i kakve veze to ima sa temom na forumu :D

Citiraj
I tako je mrtva sezona, a pričice su poučne.
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 4 Gost(a)