• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 2 Glasova - 4.5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu
(20.12.2014 23:45)Guti1 Piše: @ Olja.Olja

Sad bi trebalo da radi.

Ne klikaj! Ne klikaj na ovaj tekst!

Hvala ! Nisam znala da ne radi link. Obrisala sam slucajno jednu zagradu Smile
Ali ipak, nemojte klikati! Hihi

Citiraj
(20.12.2014 20:41)LiMuBaj Piše: ova akcija se po meni pokazala kao fijasko zasto ?

pa ljudi su uglavnom naduvali cene zbog besplatnog postavljanja ,stvorili ogromnu ponudu i ubili potraznju (nista jos nisam prodao ukupno 0 ponuda i par posmatraca )

na kupindu mi bolje ide po fiksnim cenama (mislim da su ljudi slabo motivisani da nude zbog duplih naloga)

Ista situacija i kod mene... 0 ponuda na limundu od 85 predmeta, ali kupindo je zaradio svoje Kafica

Citiraj
(20.12.2014 22:41)elajza Piše: Kupindo je zakon i cena je tačna, neće ti niko "uskočiti" u poslednjim sekundama. Na Limundu postoje agenti, tajni agenti, dupli agenti...malena sam ja da se izborim sa sviam njima. Hvala, kažu kad napišeš hvala da dobiješ neki poen, e to je bitno  LOL

potpuno se slažem sa ovim Klanjam se ja sam još i predložio da postave opciju i nudim /moja ponuda na Kupindu i mislim da bi se sa njom povećala prodaja jer je mislim bitnje da mi neko ponudi bilo šta nego da imam 20 posmatrača na kupindu a ja ih obaveštavam da su tu sa raznim popustima šale radi jer Hmm Facepalm i ne znam što prate tu aukciju

Citiraj
mozda sam malo promasio temu ali kako su uveli besplatno postavljanje aukcija limundo mimje obrisao polivinu stvari koje sam kupio sa limunda i cuvao ih u pobedio upravo zbog toga sto je imalo toliko aukcija da su oni autimatski brisali kako limundo stranica nebi kocila
cuvao sam ih najvise da vidim koliko sam neki predmet platio i ako hocu da ga prodam za koliko bih ga otprike prodao ali od toga nema nista

Citiraj
Evo završiše se aukcije sa besplatnog oglašavanja i na 20% sam prodao sma dva premete i inkasirao 6000 dinara limundu250din.
I zadovoljan sam

Citiraj
Sve aukcije se arhiviraju nakon određenog vremenskog perioda, da bi se pravilo mesta za nove aukcije koje se svakodnevno postavljaju. Dakle, nije moguće da neku aukciju zauvek zadržite vidljivom na svom nalogu jer će ona jednom biti arhivirana.

Svakako, savetujem da potražite link ka željenim aukcijama među svojim ocenama, tj. ispod komentara ocena koje su vam dodeljene.
Za starije aukcije neće biti raspoloživi podaci o njima (cena, opis, slike), ali ćete moći po naslovu da zaključite o kojem predmetu se radilo.

Citiraj
Ja sam izgleda jedini od "izveštača" u ovoj temi iskoristio mogućnost od više od 3 dana za aukciju pa tek sad imam podatke.  LOL
Elem, ako nekoga zanima - uračunate su samo aukcije koje bi van "besplatnog" perioda bile SA PROVIZIJOM ZA POKRETANJE:
SVE aukcije postavljene u periodu besplatnog postavljanja 6/27 cirka 22 posto prodano.
SAMO aukcije koje sam postavio ZATO što je bilo besplatno postavljanje 4/17, cirka 24 posto prodano.
Obrt cirka 4000 din.

Citiraj
Samo da se pohvalim u vezi ove akcije besplatnog postavljanja na Limundu.

40 predmeta postavljeno i od toga prodatih 0 i slovima nula  LOL

Ovo mi se nikada nije desilo do sada.

Citiraj
Chuma, roba se prodaje "uz tezgu" ... a ti sediš u Cafe, pijuckaš kafu, čavrljaš sa društvom, ne ide ....... LOL :rolf:
Čovek uči dok je živ. Uvek postoji prvi put .... Wink Thumbs up

Citiraj
Izvini potpuno sam zaboravio na to  :rolf:  LOL

Citiraj
Ne znam šta reći.....
Pre svega mislim da bi i sam limundo tim, možda trebao da sa nama podeli bar nešto svojih poslovnih tajni. Mogli bi barem da nam otkriju, koliko je za vreme besplatnog vikenda prodato predmeta, i dali je to i za koji procenat više (a možda i manje) u odnosu za normalne dane.
Ja ću vam izneti samo jednu činjenicu, koja če u mnogome podkrepiti moju želju, (koju sam postavio kao temu) da se ukinu sve provizije, osim one koja se naplaćuje nakon uspešne prodaje):
Evo danas - 33.598 novih aukcija, a da se podsetimo, za vreme besplatnog vikenda je ako se ne varam ta brojka dostigla čak 180.000 novih aukcija.
Ne znam do kakvog će zaključka doći limundo tim i vlasnik(ci) limunda, ali ovde je očigledno da nešto ne štima.
Naravno, sada imamo baš sređen limundo, vrlo lako pronalazimo ono za šta smo zainteresovani, nema (smarajuće dosadnih) aukcija sa početnom cenom od 10 dinara, ali zato imamo BUVLJU PIJACU, sa mnogo, mnogo čarapa, gaća, poderanih patika i cipela i pocepanih pantalona i košulja. Sve više ličimo na one prodavce sa vašara i buvljih pijaca, ispred kojih se nalazi brdo jeftine i iznošene garderobe, kupljene na džakove i na kilo, po zapadnim zemljama.... SEKOND HAND SHOP.....
Kakva država i građani iste, takav i limundo
PAMETAN ČOVEK MOŽE I OD BUDALE DA NAUČI NEŠTO, A BUDALA NE MOŽE DA NAUČI NIŠTA NI OD NAJPAMETNIJEG...

Citiraj
Evo male ilustracije: često stavim predmete u listu želja da bih ih kupila u drugom ili trećem krugu, jer tog momenta nisam u mogućnosti da licitiram. Obično neprodati predmeti "dožive" bar tri kruga, a ako ne, onda završe na Kupindu.

Tokom besplatnog vikenda, stavila sam u listu želja 12 takvih predmeta, jer je svima bila određena cena kao u radnji. Od tih 12 predmeta nijedan nije prodat, a samo jedan je ponovo postavljen (i prodat u sledećem krugu po nižoj ceni). Ovi ostali se nisu ponovo pojavili ni na Limundu, ni na Kupindu.

Tako, osim poplave ofucanih papuča, "neispitanog" hardvera i raznih elemenata sa buvljaka, imali smo i ogromnu količinu predmeta po maloprodajnim cenama, koji se inače ne postavljaju zbog toga što očigledno neće biti prodati.

Citiraj
Bravo prava insajderska informacija!
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Nisi jedini, meni su se neke aukcije tek danas zavrsile.
Ukupno prodato: 37/241 ili oko 15%
Ukupna cifra: 20 198 dinara
Limundo provizija: 808 dinara

Ako gledamo procente onda sam besmislen  Kafica, ali sam ja poprilicno zadovoljan prodajom.   Cool

http://cafe.limundo.com/thread-185-post-...ml#pid5531

Citiraj
Ja sam zadovoljan akcijom:
http://cafe.limundo.com/thread-228-post-...ml#pid7966

Mislim da bi trebalo cesce da se organizuje. Barem 3-4 puta godisnje.
Zanimljivo je da sam prodao par skupljih stvari kojima nisam menjao Kupindo cenu (oko nekih su se cak i nadmetali), a da se neke jeftinije stvari sa velikim popustom nisu prodale.

Jos jedna dobra stvar je sto su kupovali "novi" clanovi, koje ranije nisam vidjao na Kolekcionarstvu.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)