• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 2 Glasova - 4.5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu
(26.12.2014 00:41)gibica Piše: Mislim da bi trebalo cesce da se organizuje. Barem 3-4 puta godisnje.
Zanimljivo je da sam prodao par skupljih stvari kojima nisam menjao Kupindo cenu (oko nekih su se cak i nadmetali), a da se neke jeftinije stvari sa velikim popustom nisu prodale.

Jeste zanimljiva akcija, jer malo prodrma atmosferu, razbije kolotečinu, i animira one koji inače ne kupuju mnogo. Dopada mi se ideja da se akcija ponavlja npr. kvartalno.

Što se tiče prodaje, prodala sam skoro sve, a od predmeta sam imala samo maratonce* - dosta sam zadovoljna.

*maratonci - predmeti koji su bili na nekoliko uzastopnih aukcija, i na licitaciji su poslednji put, pre prebacivanja na Kupindo ili povlačenja iz prodaje. To jest, "trče poslednji krug" (Limundospeak, Miriam-Webster)

Citiraj
sve prodala ? ..jesi Monster Smile

Citiraj
(26.12.2014 02:52)deqi Piše: sve prodala ?  ..jesi Monster Smile
Celih šest predmeta, pokidala sam :rolf:

Citiraj
(26.12.2014 03:20)moonster Piše:
(26.12.2014 02:52)deqi Piše: sve prodala ?  ..jesi Monster Smile
Celih šest predmeta, pokidala sam  :rolf:

Nebitno koliko racuna se prosek postavljenih u odnosu na prodate, kvalitet uvek pre kvaniteta Kafica

Citiraj
Meni se ne svidja dupli kupindo i bojkotujem na neki nacin i kao kupac i preodavac te se i ne logujem tih deset dana. Srecom pa imamo sad cafe. Bolje resenje je vikend smanjenja provizija.

Citiraj
Ja sam zaradila 12000 dinara. Imala postavljenih oko 380 aukcija, prodato oko 80.
Mislim da je uvodjenje pocetne provizije ubistvo za trgovce kao sto sam ja i da jedino mogu da se molim da nekome u Limundu klikne u glavi da je uvodjenje provizije na postavljanje predmeta vecih od 10 dinara, cisto fantaziranje. Kad god sam to (veoma retko ), pokusala, "prodala" sam predmete za 10 ili 20 dinara.. Dakle, besplatno podelila. Pa to mogu i bez Limunda, verujte. Izaci cu na ulicu i deliti svima.....
Sada sam ponovo gurnuta u pustinjak i susu, jer ne mogu da se maknem zbog glupe provizije.

Citiraj
Sada, kada ima provizije, sa 12.5 stranica proizvoda bi vise zaradili.

I sa provizijom.

Ne znam sta prodajete, ne vidi se u ocenama.

Ali 380 aukcija retko ko ima.

Citiraj
Jedva sam cekao da prodje taj vikend I sve aukcije koje su okacene za isti Smile znaci toliko se limundo nakupi smeca sa cenama do neba I svega ostalog sa bolesnim cenama Smile.
U neke kategorije gde bude po samo 50 proizvoda, pojavi se 550 sa cenama kome nikome nisu interesantne. Ljudi gledaju samo da je nesto dzabe pa da okace sta god sa pocetnom cenom od 1mil...

Citiraj
Nedelja, 28 decembar, 22:48,......... 29.806 novih aukcija...... sa provizijama....... baš lepo,
PAMETAN ČOVEK MOŽE I OD BUDALE DA NAUČI NEŠTO, A BUDALA NE MOŽE DA NAUČI NIŠTA NI OD NAJPAMETNIJEG...

Citiraj
(28.12.2014 00:48)IrenaLucia Piše: Ja sam zaradila 12000 dinara. Imala postavljenih oko 380 aukcija, prodato oko 80.
Mislim da je uvodjenje pocetne provizije ubistvo za trgovce kao sto sam ja i da jedino mogu da se molim da nekome u Limundu klikne u glavi da je uvodjenje provizije na postavljanje predmeta vecih od 10 dinara, cisto fantaziranje. Kad god sam to (veoma retko ), pokusala, "prodala" sam predmete za 10 ili 20 dinara.. Dakle, besplatno podelila. Pa to mogu i bez Limunda, verujte. Izaci  cu na ulicu i deliti svima.....
Sada sam ponovo gurnuta u pustinjak i susu, jer ne mogu da se maknem zbog glupe provizije.

Nemojte me shvatiti pogresno, ali to sto Vam je 300 aukcija ostalo neprodato znaci ili da ste preterali sa cenama (bas zbog besplatnog postavljanja), ili da Vasa roba ne nalazi kupca tako lako. Ne znam sta prodajete, pa ne mogu da kazem konkretno za Vasu robu, ali ono sto se ne proda je ili precenjeno ili nije dovoljno atraktivno.
Kada bi Limundo dozvolio besplatno postavljanje, sajt bi bio preplavljen svim i svacim, sa verovatno visokim cenama, a odrzavanje sajta kosta. Takva situacija ne bi pomogla nikome, Vase besplatno postavljene aukcije bi se vrtele bez kupca, Limundo bi imao trosak a nikakav prihod, Vama bi novac bio zarobljen u precenjenoj robi, kupci ne bi u tolikoj ponudi mogli da nadju sta im odgovara, pa bi i posecenost sajta opala, a cenu ipak odredjuje traznja a ne ponuda.

Citiraj
the_quince pogledah vašu ponudu na limundu, 68 postavljenih aukcija i ni jedna ponuda. Nemojte ni vi mene loše shvatiti, ali, samo da se zna, u Ćupriji, mom gradu gde živim, ima čak 5 prodavnica sekond hand garderobe, i verujte da se utrkuju ko će po što nižim cenama ponuditi garderobu kupcima. Verujte mi da po nekada te cene padnu i na 50 dinara po komadu. Šta onda reći, da nisu i vaše cene naduvene, da niste i vi malo preterali, kada NEMATE NI JEDNU JEDINU PONUDU.
I kao što rekoh, nemojte me shvatiti pogrešno, samo sam vam hteo ukazati na to, da je SVE STALO, prodaja je totalno zamrla. Trenutna ekonomska kriza koja vlada, velika nezaposlenost, nemaština.... i mnogo drugih faktora utiču na slabu kupovnu moć građana Srbije. Više nema pravila šta ide a šta ne, šta će se sigurno prodati, a šta vrteti mesecima. Po nekada ni početna cena od samo 10 dinara više nije garancija da ćete možda nešto kupiti jeftino, jer obično svi ti koji ta robu koja vreidi, mnogo više, a postave je sa početnom od samo 10 dinara, ili imaju POMAGAČE ili DUPLE NALOGE, pa je početna samo mamac da se upecate i krenete da se nadmećete, a što obično završi, cenom koja je i realna za taj proizvod, i koju su vam izdiktirali i naduli, dupli nalozi i pomagači.

I naravno, limundo tim ne preduzima ništa, već, čak, olakšava učlanjenje gde više nema skoro nikave kontrole, da to slučajno nije dupli nalog. Pala je prodaja, pa nisu ludi da sada kontrolišu naduvavanje i podizanje cena..... jer sve što je veća postignuta krajnja cena, VEĆA JE I NJIHOVA PROVIZIJA I ZARADA. Prijavio sam nekoliko slučajeva pomagača koji pomažu da se cena nabudži, ali NARAVNO, limundo nije preduzeo ništa..... Aukcije su završene, cene naduvena, provizija dosta dobra, pa samim tim i zarada..... Ćute i prave se gluvi, jer ŽIVETI SE MORA, zaraditi se mora, ovako ili onako, SVEJEDNO JE. Bitno je da kaplje.
PAMETAN ČOVEK MOŽE I OD BUDALE DA NAUČI NEŠTO, A BUDALA NE MOŽE DA NAUČI NIŠTA NI OD NAJPAMETNIJEG...

Citiraj
(28.12.2014 22:52)pallermo Piše: Jedva sam cekao da prodje taj vikend I sve aukcije koje su okacene za isti Smile znaci toliko se limundo nakupi smeca sa cenama do neba I svega ostalog sa bolesnim cenama Smile.
U neke kategorije gde bude po samo 50 proizvoda, pojavi se 550 sa cenama kome nikome nisu interesantne. Ljudi gledaju samo da je nesto dzabe pa da okace sta god sa pocetnom cenom od 1mil...

Hvala Limundu, ja sam postavio radijator, peć i stakleni balon, negde cca za 7200 din početne cene, prodala se jedna stvar za 3300, ja zadovoljan. Thumbs up
Nikad ne bih postavio peć za 4000 din. da moram da platim početnu proviziju, ovako je bez provizije prošlo super, čak bi se i ona prodala da sam hteo da odustanem od ličnog preuzimanja.

Citiraj
(29.12.2014 00:23)saba Piše: the_quince pogledah vašu ponudu na limundu, 68 postavljenih aukcija i ni jedna ponuda. Nemojte ni vi mene loše shvatiti, ali, samo da se zna, u Ćupriji, mom gradu gde živim, ima čak 5 prodavnica sekond hand garderobe, i verujte da se utrkuju ko će po što nižim cenama ponuditi garderobu kupcima. Verujte mi da po nekada te cene padnu i na 50 dinara po komadu. Šta onda reći, da nisu i vaše cene naduvene, da niste i vi malo preterali, kada NEMATE NI JEDNU JEDINU PONUDU.
I kao što rekoh, nemojte me shvatiti pogrešno, samo sam vam hteo ukazati na to, da je SVE STALO, prodaja je totalno zamrla. Trenutna ekonomska kriza koja vlada, velika nezaposlenost, nemaština.... i mnogo drugih faktora utiču na slabu kupovnu moć građana Srbije. Više nema pravila šta ide a šta ne, šta će se sigurno prodati, a šta vrteti mesecima. Po nekada ni početna cena od samo 10 dinara više nije garancija da ćete možda nešto kupiti jeftino, jer obično svi ti koji ta robu koja vreidi, mnogo više, a postave je sa početnom od samo 10 dinara, ili imaju POMAGAČE ili DUPLE NALOGE, pa je početna samo mamac da se upecate i krenete da se nadmećete, a što obično završi, cenom koja je i realna za taj proizvod, i koju su vam izdiktirali i naduli, dupli nalozi i pomagači.

I naravno, limundo tim ne preduzima ništa, već, čak, olakšava učlanjenje gde više nema skoro nikave kontrole, da to slučajno nije dupli nalog. Pala je prodaja, pa nisu ludi da sada kontrolišu naduvavanje i podizanje cena..... jer sve što je veća postignuta krajnja cena, VEĆA JE I NJIHOVA PROVIZIJA I ZARADA. Prijavio sam nekoliko slučajeva pomagača koji pomažu da se cena nabudži, ali NARAVNO, limundo nije preduzeo ništa..... Aukcije su završene, cene naduvena, provizija dosta dobra, pa samim tim i zarada..... Ćute i prave se gluvi, jer ŽIVETI SE MORA, zaraditi se mora, ovako ili onako, SVEJEDNO JE. Bitno je da kaplje.

Moje aukcije jos uvek nisu zavrsene, i naravno, postavljene su sa placenom provizijom, tako da ne mozemo pricati sada o tome da nemam ni jednu ponudu. Stavise, meni se 90% predmeta uvek proda u prvom krugu po ceni koju sam postavila. Mozda zato sto prodajem atraktivne stvari po ja bih rekla vrlo pristupacnoj ceni, uglavnom nove ili minimalno koriscene, tako da se ne bih poredila sa prodavcima koji kupuju na kg u dzakovima pa preprodaju za 50 din po komadu.

Citiraj
Atraktivna roba uvek ima dobru prodju.

I tacka. Smile

@mixcomo

Koliko peci imas? Radijatora? Staklenih balona?

Kada bi to sve prodao, sta bi dalje prodavao? Smile

(28.12.2014 23:48)saba Piše: Nedelja, 28 decembar, 22:48,......... 29.806 novih aukcija...... sa provizijama....... baš lepo,

Stize Nova godina!

Zato je broj aukcija opao.   Wink

Katolicki Bozic, NG...

(28.12.2014 22:52)pallermo Piše: Jedva sam cekao da prodje taj vikend I sve aukcije koje su okacene za isti Smile znaci toliko se limundo nakupi smeca sa cenama do neba I svega ostalog sa bolesnim cenama Smile.

Klanjam se  Klanjam se  Klanjam se  Klanjam se  Klanjam se

90% Ponuda bude u zadnjim minutama, zato kod @the_quince nema ponuda.

Samo ona zna kolika je zainteresovanost za pojedine predmete.

Citiraj
(29.12.2014 02:24)Olja.Olja Piše: @mixcomo

Koliko peci imas? Radijatora? Staklenih balona?

Kada bi to sve prodao, sta bi dalje prodavao? Smile

Pa ja nisam profesionalni prodavac i na Limundu prodajem samo ono što mi zaista ne treba ili ne mogu da obučem ili je neispravno ili je deo od nečega.... Vrlo retko prodajem nove stvari, a ako su nove to su onda moji odevni predmeti koje sam prerastao a nikad obukao Smile
Sada ću da postavim novu torbicu za foto aparat, a koju sam dobio gratis kad sam kupovao foto aparat na Limundu kad već pitaš :O)

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)