• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poruke kupcima nakon prodaje - Primeri
:zavisnik:
Ovo je moja poruka kupcu nakon prodaje, pa ako imate zelju podeliti I Vasu, hvala :) . Dobrodosle su I konstruktivne kritike :)
Slican tip poruke saljem uporedo I SMS porukom na telefon kupca. SVe poruke saljem dva puta na dva razlicita mesta: Poruka na sajtu, SMS poruka na telefon:
1) Posle prodaje dve poruke sa detaljima prodaje, poruka na sajt I sms na telefon,
2) Posle izvrsene uplate (ako je takav nacin izabran) dve poruke sa obavestenjem o izvrsenoj uplati.
3) Posle slanja predmeta, dve poruke sa detaljima posiljke I broj posiljke

Primer moje poruke za kupca posle prodaje sa direktnom uplatom na tekuci racun prodavca:

"Poštovani,
Uspešno ste izvršili kupovinu. U odgovoru na ovu poruku, potrebno je da potvrdite izabrane načine slanja I plaćanja.

Hvala na poverenju,
Ljubiša M.
--

PREDRAČUN
Predmet: "naziv predmeta"
Cena: 0,00 RSD
Troškovi dostave: 0,00 RSD
Za uplatu: 0,00 RSD
*(troškove dostave plaćate prilikom preuzimanja)

PODACI ZA PLAĆANJE
Ime I prezime
Adresa
Tekuci racun

NAČIN PLAĆANJA I SLANJA
Plaćanje se vrši opštom uplatnicom na šalteru banke, pošte ili e-banking nalogom:
• uplatom na račun Limundo Cash-a
• uplatom na račun prodavca
• lično
Slanje predmeta se vrši nekom od ponuđenih kurirskih službi
"

Citiraj
slicno ovome jedino bez sms-a i saljem jedom a ako kupac ne odgovori onda podsecam na kontakt ako opet nema odgovora negativna

Postovanje,Hvala na kupovini

Uplatu mozete izvrsiti na racun 340-33129572-33 (Erste Banka ili bilo koja)

ili postnet uplatnicom na posti na 062******(odmah legne novac)

Ime Prezime
Ulica i Broj
21235 Temerin

Slanje kad legne uplata na racun istog dana ili u najkracem mogucem roku

Poslacu vam poruku kad posaljem

Tu sam ako ima pitanja

Obavezno se javite u roku predvidjenom za kontakt radi potvrde kupovine

Srdacan Pozdrav

LiMuBaj

Citiraj
Ovo "LiMuBaj" je najjace
:thumbsup:

inace, jednostavna poruka, bez mnogo "mlacenja" I sve vaznije navedeno,

Citiraj
Slicno kao i Vi, samo sto u svakoj prvoj poruci pitam da li je adresa sa Limunda tacna, jer mnogo njih uplate, pa se jave sledeceg dana sa nekom drugom adresom.

Citiraj
nemam predefinisanu poruku , jedini copy-paste koji idem je ziro racun
ali ja ne prodajem na veliko tako da mi ni ne treba
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
@BitterLemon
:)

Citiraj
Javim se posle zavrsene aukcije svima, nekada brze nekada sporije.
Da sam mirna.
I zbog pravila o dva dana za kontakt.
Sem onima koji su se javili sami.

Zahvalim se na kupovini.
Dam broj racuna i moje osnovne podatke.
Obavestim da posle uplate saljem Post Expressom.

I to je to.

Posto je kod mene - licna ili slanje posle uplate (Post Expressom)
Ako me neko zamoli pouzecem, procenim i posaljem ili ne.

Pred istek ili kada istekne dva dana, zamolim ih da mi potvrde kupovinu ili pitam da li su odustali. Cesto to ljudi poistovecuju sa uplatom ali nije to, nego volim da se dogovorim, da vidim sta se desava. Malo mi je cudno da neko kupi nesto, dolazi dva dana i - cuti.
Tako sam nedavno jednog kupca rolke (100din), od kasmira i vune, pripupitala da li je odustao obzirom da cuti. Fino. A on ce:

"Postovanje Olja

Dogovor neka bude da cu u ponedeljak opusteno uplatiti

novac na vas racun."

Ostalo da ne prenosim. I danas je neko uplatio 100 din i napisao (limundo). Ocekujem vise uplata od 100 din ali mislim da je to taj clan. I opet cuti. Verovatno misli da mi se samo jedna aukcija zavrsila i opusteno znam ko je uplatio i zasto, cim pise - Limundo.

Kako sad da ga pitam jel on uplatio a da ga ne uvredim opet? :( Heh
A ima 451 ocenu, bez negativnih. I prodaje.
Valjda misli privilegovan je, oslobodjen opste kulture, ne znam...

Citiraj
Ja bih cekao dok se ne javi, jer kupac je duzan da javi kada uplati.

Citiraj
(22.12.2014 22:04)Olja.Olja Piše: Javim se posle zavrsene aukcije svima, nekada brze nekada sporije.
Da sam mirna.
I zbog pravila o dva dana za kontakt.
Sem onima koji su se javili sami.

Zahvalim se na kupovini.
Dam broj racuna i moje osnovne podatke.
Obavestim da posle uplate saljem Post Expressom.

I to je to.

Posto je kod mene - licna ili slanje posle uplate (Post Expressom)
Ako me neko zamoli pouzecem, procenim i posaljem ili ne.

Pred istek ili kada istekne dva dana, zamolim ih da mi potvrde kupovinu ili pitam da li su odustali. Cesto to ljudi poistovecuju sa uplatom ali nije to, nego volim da se dogovorim, da vidim sta se desava. Malo mi je cudno da neko kupi nesto, dolazi dva dana i - cuti.
Tako sam nedavno jednog kupca rolke (100din), od kasmira i vune, pripupitala da li je odustao obzirom da cuti. Fino. A on ce:

"Postovanje Olja

Dogovor neka bude da cu u ponedeljak opusteno uplatiti

novac na vas racun."

Ostalo da ne prenosim. I danas je neko uplatio 100 din i napisao (limundo). Ocekujem vise uplata od 100 din ali mislim da je to taj clan. I opet cuti. Verovatno misli da mi se samo jedna aukcija zavrsila i opusteno znam ko je uplatio i zasto, cim pise - Limundo.

Kako sad da ga pitam jel on uplatio a da ga ne uvredim opet? :( Heh
A ima 451 ocenu, bez negativnih. I prodaje.
Valjda misli privilegovan je, oslobodjen opste kulture, ne znam...

:hmm: Ma ne najbolje pošalji mu poruku u stilu:Hoćete li uplatiti ili ne? :pravi se lud:  :pravi se lud:
Pa kad on   :@  :@  :@  onda  ga poduči lepom ponašanju.
Fino i lagano :hihi:

Citiraj
@Olja.Olja
Mozda da u poruci nakon prodaje naznacite da je pri uplati obavezno naznaciti u "svrha uplate" korisnicko ime ili predmet kupovine.
Nema smisla da razmisljate ko je uplatio.

Citiraj
(22.12.2014 23:24)ljubisa.va Piše: @Olja.Olja
Mozda da u poruci nakon prodaje naznacite da je pri uplati obavezno naznaciti u "svrha uplate"  korisnicko ime ili predmet kupovine.

Ali pazi on ima 451 pozitivnu.Sigurno mu nije prva kupovina.Možda se zablentavio kad je plaćao a možda :pravi se lud:  :pravi se lud:

Citiraj
Ja sam dugo "brusio i polirao" poruku kupcu kako bi bila kratka i razumljiva pa sad procenite kako sam uspeo. Ako se nekom dopada - slobodno ju može koristiti što se mene tiče. Naravno - ovo je slučaj uplate unapred na račun i bez preporučenog slanja ili pouzeća.

???
Hvala na kupovini. Izlicitiranu sumu uplatite na moj račun kod banke TE I TE:
BROJ RAČUNA
Prilikom uplate obavezno navedite svoj nadimak sa Limunda ili ime, podsetite me ovde porukom kada uplatite pa Vam šaljem PONUĐENE KURIRSKE SLUŽBE na adresu sa Limunda, ako ne navedete neku drugu. Poštarinu plaćate na prijemu.
???
JA (u mom slučaju ime - ne nadimak sa Limunda)

Upitnici stoje za način obraćanja i pozdrav - neko preferira  "poštovani" ili "poštovanje", neko obraćanje po imenu - stvar izbora. Takođe neko voli "pozz", neko "srdačan pozdrav" itd., ali naglasak je na konciznosti i informativnosti same poruke.
Sa iole razumnim kupcima nisam imao problema u komunikaciji sa ovim obrascem. One koji žele pouzeće za koje je naglašeno da ga nema u opcijama ne računam.  :)
A za podsećanje ima jedan sitan jezički trik: "Možda Vam je promakla moja poruka od... JUČE, PREKJUČE, PRE 5 DANA... pa ću ponoviti..." Saradnika ste podsetili, ali ste ukazali poštovanje jer je možda "mnogo zauzet" (sasvim moguće), dali ste do znanja da ne želite da čekate, ali ljubazno i uz mogućnost da druga strana elegantno izbegne konflikt i povinuje se pravilima.
Lepa reč i gvozdena vrata otvara... o pajseru da i ne govorimo.  :lol:

Citiraj
Obicno nenavodim da se upisuje nik vec uplata na racun , i tacan iznos koji posaljem .
Kad ima vise uplata po sto dinara , svaku sledecu skinem za pola dinara ili dinar . Nije mi neki problem da razlikujem to i po mestu uplate .

Problem mi naprave ka mesto primer 468 dinara uplate 500 , a taj iznos ocekujem za drugog ili neocekujem uopste .

Citiraj
(22.12.2014 23:52)dealla Piše:
(22.12.2014 23:24)ljubisa.va Piše: @Olja.Olja
Mozda da u poruci nakon prodaje naznacite da je pri uplati obavezno naznaciti u "svrha uplate"  korisnicko ime ili predmet kupovine.

Ali pazi on ima 451 pozitivnu.Sigurno mu nije prva kupovina.Možda se zablentavio kad je plaćao a možda :pravi se lud:  :pravi se lud:

Nebitno sto ima toliko ocena, stvar je u navici.

(23.12.2014 00:30)malimirko Piše: Kad ima vise uplata po sto dinara , svaku sledecu skinem za pola dinara ili dinar .

Znaci da ugrabim trenutak I da budem 99. po redu :)

(22.12.2014 23:59)serjoza Piše: pa Vam šaljem PONUĐENE KURIRSKE SLUŽBE na adresu sa Limunda, ako ne navedete neku drugu. Poštarinu plaćate na prijemu.

:saptanje:
Mislim da u ovom delu poruke treba jos brusiti.
Ne mozete da saljete SVE kurirske sluzbe. Ako kupac nije izabrao neku od ponudjenih, Vi mu preporucite jednu po Vasem izboru u poruci nakon prodaje. Ako kupac kasnije navede drugu KS od preporucene, samo izmenite u podsetniku (ili tamo gde vodite evidenciju).
Na Kupindu je to reseno tako sto kupac pri kupovini bira nacin slanja (kurirsku sluzbu).

Takodje, mozda mala izmena u delu "Poštarinu plaćate na prijemu", na primer:

Postarinu placate po prijemu (posiljke) ili
Postarinu placate prilikom preuzimanja (posiljke)
:)

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)