• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poruke kupcima nakon prodaje - Primeri
(23.12.2014 00:52)ljubisa.va Piše:
(22.12.2014 23:59)serjoza Piše: pa Vam šaljem PONUĐENE KURIRSKE SLUŽBE na adresu sa Limunda, ako ne navedete neku drugu. Poštarinu plaćate na prijemu.

:saptanje:
Mislim da u ovom delu poruke treba jos brusiti.
Ne mozete da saljete SVE kurirske sluzbe. Ako kupac nije izabrao neku od ponudjenih, Vi mu preporucite jednu po Vasem izboru u poruci nakon prodaje. Ako kupac kasnije navede drugu KS od preporucene, samo izmenite u podsetniku (ili tamo gde vodite evidenciju).
Na Kupindu je to reseno tako sto kupac pri kupovini bira nacin slanja (kurirsku sluzbu).

Takodje, mozda mala izmena u delu "Poštarinu plaćate na prijemu", na primer:

Postarinu placate po prijemu (posiljke) ili
Postarinu placate prilikom preuzimanja (posiljke)
:)

Možda se nisam dobro izrazio jer ja koristim islkjučivo jednu kurirsku službu - Postekspres - tako da kod mene stoji samo ta jedna i situacija je pojednostavljena.
Po prijemu - na prijemu - mislim da su to nijanse. Doduše, ako naletiš na nekoga ko je gramatički vešta, a zaludan onda se PO PRIJEMU može shvatiti i POSLE prijema. :) Kažem - nijanse. Ali mislim da je ono - pametnom dosta: javi kad uplatiš, javi ako je neka druga adresa - to je u principu bitno. :)

Citiraj
serjoza, slazem se,
ja sam malo cepidlaka... :)
prosto zelim da Vam pomognem da "izbrusite" jos malo :)

ako je vec u ponudi samo jedna KS, onda mozda taj deo "PONUĐENE KURIRSKE SLUŽBE" izmenite i ubacite PE, kao nacin slanja.
Ali onda je visak zadnji deo recenice "ako ne navedete neku drugu" i njega bi trebali izbaciti.

Inace, pametnom ne treba pisati, ali je to osnovni red.
A onom drugom, mozemo pisati do zore, tesko da ce iko od nas izbrusiti
:rolf:

Citiraj
(23.12.2014 01:27)ljubisa.va Piše: serjoza, slazem se,

ako je vec u ponudi samo jedna KS, onda mozda taj deo "PONUĐENE KURIRSKE SLUŽBE" izmenite i ubacite PE, kao nacin slanja.
Ali onda je visak zadnji deo recenice "ako ne navedete neku drugu" i njega bi trebali izbaciti.

Ma da - kod mene stoji "šaljem Postekspresom", nego sam naveo kao primer i obrazac, a "ako ne navedete neku drugu" se odnosi na adresu. :) Ali, ako neko iskusan nije skontao iz prve onda verovatno treba još da brusim. :rukovanje:

Citiraj
(23.12.2014 01:36)serjoza Piše:
(23.12.2014 01:27)ljubisa.va Piše: serjoza, slazem se,

Ma da - kod mene stoji "šaljem Postekspresom", nego sam naveo kao primer i obrazac, a "ako ne navedete neku drugu" se odnosi na adresu.  :)  Ali, ako neko iskusan nije skontao iz prve onda verovatno treba još da brusim.  :rukovanje:

Brusi,brusi.Neće ništa da ti škodi :pravi se lud:  :pravi se lud:  ;)

Citiraj
Izvinjavam se serjoza,
sad sam tek skontao za taj drugi deo recenice :D
kod mene je to podeljeno, povecano, novi redovi i tako dalje :)
Inace, ni sa mojim tekstom nisam zadovoljan, pa cu najverovatnije nesto u njemu menjati :)
mislim da ima mesta za doradu, nego nikako da mu se posvetim 100%.
Cim budem promenio, kacim ovde na kritiku :)

Citiraj
(22.12.2014 23:09)Vesic1 Piše: Ja bih cekao dok se ne javi, jer kupac je duzan da javi kada uplati.

Vesicu druze kako objasniti da sam imao uspesnih kupoprodaja bez ikakvog kontakta od strane kupca , covek pobedio i cuti ja posaljem poruku kako se placa i koliko on uplati (stigne mi sms od banke ) ja posaljem njemu stigne (pracenje posiljke) i dalje cuti ali uglavnom oceni , zato vec u prvoj poruci obavestavam kupca o slanju jer 50% clanova nikad nekaze mozete poslati vec uglavnom napisu uplaceno ili (nista) i to je to jer ako prodavac ima 3 dana da posalje kako da ceka 10 dana da se neko smiluje da kaze moze slanje znaci cim je kupio i platio treba da mu posaljem osim ako ne javi saljite tad i tad jer nisam kuci ovih dana i slicno...

neki su se clanovi cudili koliko brzo posaljem bukvalno 5 minutra nakon uplate (kad uspem uspem ne uvek)

bilo je par slucajeva da mi ljudi jave adresu za slanje a ja vec poslao (i to uglavnom sat dva nakon slanja (jer vidim da je uplaceno)znaci par dana nakon kupovine mogli su 100 puta da jave adresu )

pa nisam ja detektiv ko ima razlicitu adresu neka javi odmah...

zato sam i napisao odu kupcu

odlomak:

ako su ti podaci razliciti od onih sa Limunda
javi prodavcu adresu odmah da posiljka ne zaluta
neka kupovina tvoja bude srecna i bez kraja
od srca ti zelim uspeh i Srdacan Pozdrav od LiMuBAj-a

Citiraj
:bravo: :bravo: :bravo:

Citiraj
U redu je to, ali nije tesko da napise da je uplatio, realno. Ja jednostavno ne volim kada nekog mrzi tri slova da napise.

Desi se da imam dve uplate sa istom sumom, i samo pise ''Gotovinska uplata'' , i onda ja ne znam ko je uplatio, zato je kupac duzan da javi kada je uplatio, to su mi i iz Limunda potvrdili.

Takodje neki se uopste ne jave, uplate, pa se jave posle uplate i napisu salji na tu i tu adresu. Zbog takvih isto cekam potvrdu.

Ovi slucajevi mi se veoma retko desavaju, ali desavaju se.

Citiraj
(23.12.2014 23:42)LiMuBaj Piše:
(22.12.2014 23:09)Vesic1 Piše: Ja bih cekao dok se ne javi, jer kupac je duzan da javi kada uplati.

Vesicu druze kako objasniti da sam imao uspesnih kupoprodaja bez ikakvog kontakta od strane kupca , covek pobedio i cuti ja posaljem poruku kako se placa i koliko on uplati (stigne mi sms od banke ) ja posaljem njemu stigne (pracenje posiljke) i dalje cuti ali uglavnom oceni , zato vec u prvoj poruci obavestavam kupca o slanju jer 50% clanova nikad nekaze mozete poslati vec uglavnom napisu uplaceno ili (nista) i to je to jer ako prodavac ima 3 dana da posalje kako da ceka 10 dana da se neko smiluje da kaze moze slanje znaci cim je kupio i platio treba da mu posaljem osim ako ne javi saljite tad i tad jer nisam kuci ovih dana i slicno...

neki su se clanovi cudili koliko brzo posaljem bukvalno 5 minutra nakon uplate (kad uspem uspem ne uvek)

bilo je par slucajeva da mi ljudi jave adresu za slanje a ja vec poslao (i to uglavnom sat dva nakon slanja (jer vidim da je uplaceno)znaci par dana nakon kupovine mogli su 100 puta da jave adresu )

pa nisam ja detektiv ko ima razlicitu adresu neka javi odmah...

zato sam i napisao odu kupcu

odlomak:

ako su ti podaci razliciti od onih sa Limunda
javi prodavcu adresu odmah da posiljka ne zaluta
neka kupovina tvoja bude srecna i bez kraja
od srca ti zelim uspeh i Srdacan Pozdrav od LiMuBAj-a

Slazem se, ja odmah posle kupovine obavestavam kupca, u roku od 30 minuta ima sve moguce opcije, ako hoce pouzece, ziro racun, ma sve... :rukovanje: Cist racun duga ljubav, cista karma :pravi se lud:

Citiraj
Stvarno, I sam sam imao te "cutljive", kupe, plate, ocene. Ni jednu jedinu rec ne progovore.
:-/

Citiraj
Mene zanima kako to tačno funkcioniše? Recimo kod ljubisa.va - čitao sam tvoju poruku. I sad recimo da nemaš 5 predmeta sa istom cenom i različitim kupcem i kad provališ koja je uplata od ćutologa... kojom službom mu šalješ?

Citiraj
eci peci pec

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
i meni se to desava ja posaljem RE06363255RS a meni kupac adresu :lol: :rolf:

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)