• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Glasanje: Najjeftiniji način za uplatu
Pošta, E-dopuna
12.11%
46 12.11%
Pošta, uplatnica
10.53%
40 10.53%
Banka, uplatnica
13.42%
51 13.42%
61.32%
233 61.32%
Menjačnice
1.05%
4 1.05%
Drugo
1.58%
6 1.58%
Ukupno 380 glasova 100%
* Vi ste glasali za ovo. [Prikaz rezultata]

Ocena teme:
  • 2 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najjeftiniji način uplate
E Vesicu, em sto fotografises telefonom, sada ces jos moci i da placas  s njim ?! Cudo Smile
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
(18.01.2015 23:35)Dudadunja Piše: Čisto da vam javim, valjda vam se neće desiti isto.

Nece se meni desiti isto, vidite da ni cd ne mogu da izvucem  LOL

(18.01.2015 23:35)Dudadunja Piše: Srećom, već tada sam imala pametan telefon, pa sam prešla na Intesa Mobi i plaćam putem telefona - prvih 5 plaćanja mesečno free.

Ponudili su mi i to, ali rekose da se za moj tekuci racun ta usluga placa, a za Intesa hit tekuci racun se ne placa.

(18.01.2015 23:43)sasacv68 Piše: E Vesicu, em sto fotografises telefonom, sada ces jos moci i da placas  s njim ?! Cudo  Smile

Ja se ipak nadam da cu poceti da fotografisem aparatom, a da placam racunarom uskoro Big smile

Citiraj
@Bitter
Hvala na pojašnjenjima, skontala sam i ja da postoji neki problem jer svašta nešto pokušasmo. Pošto sam se silno iscimala (jednom sam čak sedela na vezi sa njihovim IT-jem, o dobacivanju e-mailovima da ne pričam) bez uspeha, na kraju te agonije odustadoh.

@Vesic1
Da, ja imam Hit račun.

Citiraj
Neko bi pomislio loša karma! Smile
"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Citiraj
Do sada koristio Rajfajzen tamo imam racun.Otvorio i u banci inteza.I upravo preko e-bakinga cisto da probam uplatim limundo 100 din i oni lepo uzmu 60 din proviziju Smile svasta,dok mi u rajfajzenu toga nema i provizija je 0 din na bilo koji iznos i na bilo koji racun .

A i limundo ima racun u intezi...

Citiraj
Intesa uzima 60din za uplate, ali sa Intesinog na Intesin racun se ne naplacuje provizija.
Limundo je izuzetak, iako ima racun u Intesi, naplacuje se provizija.
Mislim da je zato sto je pravno lice u pitanju, bilo je reci u nekoj od tema.

Koliko je mesecno odrzavanje racuna u Rajfajzen?

Citiraj
(19.01.2015 11:22)Vesic1 Piše: Koliko je mesecno odrzavanje racuna u Rajfajzen?

Plaćam 250 dinara mesečno a u to je uračunata i kartica za plaćanje preko interneta. Imam pravo na 15 besplatnih plaćanja ili do 50 hiljada dinara mesečno ali ako danas uplatim na 5 naloga sutra mi opet piše još 15 i ... tako da izgleda nema ograničenja po tom pitanju. U svakom slučaju, ako i ne uštedim direktno novac uštedim znatnu količinu vremena a to je skuplje od tih 250 dinara.

Citiraj
Imam račune u Poštanskoj štedionici, Intesi, a planiram da otvorim i račun u Telenor banci. Ako se uzme "starter paket", mesečno održavanje se ne plaća, a plaćanja na račune u drugim bankama naplaćuje se 25 dinara. Kod "progresiv paketa", mesečno održavanje se plaća 300 dinara, ali nema provizije na plaćanje na račune u drugim bankama.
Hoću da uzmem starter paket kod Telenora jer s mog računa u Intesi samo prvih 5 računa mogu da platim bez provizije, a posle me to zadovoljstvo košta 30 dinara, pa mi je Telenor tada isplativiji (mesečno plaćam gomilu računa koje ne mogu da plaćam trajnim nalogom, pa mi je visina provizije jako bitna).
A inače, kad god je to izvodljivo, plaćam QVoucherom, jer tada nema nikakve provizije. Račune u inostranstvu plaćam preko Intesine Visa internet kartice. Račun nema nikakve troškove održavanja, a ne plaća se ni provizija.

Citiraj
(19.01.2015 13:39)Branari Piše: Račune u inostranstvu plaćam preko Intesine Visa internet kartice. Račun nema nikakve troškove održavanja, a ne plaća se ni provizija.

Ne bih se slozio da nema provizije pri uplati.
Uvek skine nekih 4%.
Navodno posle vraca nesto od toga na racun, uglavnom nikada ne skine tacno koliko treba, nego uvek vise.

Citiraj
(19.01.2015 13:39)Branari Piše: A inače, kad god je to izvodljivo, plaćam QVoucherom, jer tada nema nikakve provizije. Račune u inostranstvu

Šta je Qvoucher ?

Citiraj
To je račun za onlajn plaćanja, a uplaćuje se u gotovo svakoj trafici - po istom principu kao pripejd račun za mobilni. Za otvaranje računa treba samo broj mobilnog, i to je sve. Kako mi je rečeno, LT radi na uspostavljanju saradnje s njima. To će biti apsolutno najjeftiniji & najbrži način uplate - nema zezanja s CD-om kao kod plaćanja preko Intese, 6 dana pokušavanja da se uloguješ, apdejtovanja Jave na svaka dva minuta... itd Facepalm
Link: https://www.qvoucher.rs/sta-je-qvoucher.php
Da, i svako može da uplati na vaš račun. Samo izdiktira broj mobilnog na koji želi da izvrši uplatu. Nema provizije. Jedino što mora da se prošeta do prve trafike.

Citiraj
(19.01.2015 11:22)Vesic1 Piše: Intesa uzima 60din za uplate, ali sa Intesinog na Intesin racun se ne naplacuje provizija.
Limundo je izuzetak, iako ima racun u Intesi, naplacuje se provizija.
Mislim da je zato sto je pravno lice u pitanju, bilo je reci u nekoj od tema.

Koliko je mesecno odrzavanje racuna u Rajfajzen?

U rajfajzenu za fizicka lica ,250 din je odrzavanje racuna,i to je JEDINIH 250 din koje ces im uopste dati mesecno,a slobodno podizi pare na bankomatu,placaj preko e-bakinga njihovog koliko god hoces nema ogranicenja ,UVEK je 0 din provizija,ja mesecno platim i preko 50-60 uplata i uvek 0 din provizija,e baking je jednostavan za potvrdu placanja odmah dobijes na sms na mobilni kod za potvrdu uneses i to je to,kakav CD,sertifikati,muka oko JAVA aplikacije kao kod inteze i sl.Jedan jedini dodatni trosak koji sam primetio kod nji je taj da ce vas ako "pitate" bankomat da vam odstampa stanje na racunu naplatiti 12 din a za to nema potrebe,kad se to moze proveriti e bakingom.
Jedina mana je sto im je radno vreme od 9 do 18H (i e-baking) i nerade od petka 18h do ponedeljka 9h

Citiraj
(19.01.2015 13:57)Branari Piše: To je račun za onlajn plaćanja, a uplaćuje se u gotovo svakoj trafici - po istom principu kao pripejd račun za mobilni. Za otvaranje računa treba samo broj mobilnog, i to je sve. Kako mi je rečeno, LT radi na uspostavljanju saradnje s njima. To će biti apsolutno najjeftiniji & najbrži način uplate - nema zezanja s CD-om kao kod plaćanja preko Intese, 6 dana pokušavanja da se uloguješ, apdejtovanja Jave na svaka dva minuta... itd Facepalm
Link: https://www.qvoucher.rs/sta-je-qvoucher.php
Da, i svako može da uplati na vaš račun. Samo izdiktira broj mobilnog na koji želi da izvrši uplatu. Nema provizije. Jedino što mora da se prošeta do prve trafike.

Pogledah na brzinu - stvarno nigde, nema nista o troskovima servisa ?! Ipak, prosto je neverovatno da neko pruza bilo kakvu uslugu potpuno besplatno ?!

Da li neko koristi ovaj servis - da cujemo iskustva iz prve ruke ?

Citiraj
Ja ga koristim već duže vreme. Uplaćujem na trafici - kažem samo koliko para i na koji broj mobilnog hoću da uplatim, posle nekoliko sekundi stigne mi poruka da mi je QVoucher račun dopunjen za iznos xxx, i gotovo. Bukvalno uvek biram plaćanje preko QVouchera, ako je ta opcija dostupna. Iz mog iskustva, to je najjeftiniji i najbrži način uplate koji postoji.

Citiraj
Potpuno besplatno i za onog ko uplacuje i za onog kome se uplacuje ?
Kako i gde ˝podize˝ novac - unovcava uplatu taj kome je novac uplacen na ovaj nacin ?

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)