• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 8 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezobrazni kupci!
Veseo 
Bilo mi je jako smesno, jer kao, ima prodavaca koji tako stave tu opciju s puno poverenja, i odmah svi izmenili kad su shvatili sta rade :rolf:
Svi mi kojima fali Krstitelj i drugi smajliji Big smile

Citiraj
Tužan 
Inace, da dopisem jos jedno negativno iskustvo koje sam imala.
Neka zenska osoba mi je sa vise laznih profila (a svaki je imao malo ocena) kupovala garderobu (tada sam prodavala novu garderobu s etiketom, po povoljnih cenama, npr. 100-200 dinara). Svaki put uplati ona tih 100-200 dinara, i kad joj roba stigne, trazi reklamaciju, jer je navodno poderano, ima fleku, i svasta nesto izmisli. A ja GARANTUJEM glavom da je predmet nov, neostecen. U principu mi navodno ponudi da mi posalje, mene postarina kosta 150-240 dinara + moram da joj vratim pare, inace ce mi dati negativnu ocenu, jer "sam je prevarila". Limundo tim naravno da njenoj strani "Kupac nije uvek u pravu, ali je kupac uvek u pravu". Ja, sta cu, jos da budem na steti, ne isplati mi se da placam postarinu, vratim joj pare, i kazem da mi predmet ne salje nazad. Uglavnom, lepo je provalila sistem, a svaki profil provalim da je njen, jer je bila ista ili slicna adresa, i isto mesto, a mesto neko karakteristicno odakle niko nije kupovao, a bas u roku od 2 meseca mi u to mesto otislo jedno 8 posiljki. A svi nickovi na istu foru.
I, onda, budi pametan i resi ovakvu situaciju. U principu sam trebala da uzimam garderobu natrag, ali mi se to nije nikako isplatilo, ko ce se naplacati postarine.. U jednom trenutku mislim da sam uzela robu nazad i tad je valjda prestala, mada sam ja tad prestala da limundujem, jer su mi se tako neke stvari smucile..
Negde na blogu sam videla da je neko od prodavaca pisao kako nikad nece razumeti kupce koji namerno ostete robu da bi je vratili.
Hvala Limundu na Block listi. Jos uvek je nisam koristila, ali ako zatreba svakako hocu.

Citiraj
(04.03.2015 18:15)kristiola Piše: Inace, da dopisem jos jedno negativno iskustvo koje sam imala.
Neka zenska osoba mi je sa vise laznih profila (a svaki je imao malo ocena) kupovala garderobu (tada sam prodavala novu garderobu s etiketom, po povoljnih cenama, npr. 100-200 dinara). Svaki put uplati ona tih 100-200 dinara, i kad joj roba stigne, trazi reklamaciju, jer je navodno poderano, ima fleku, i svasta nesto izmisli. A ja GARANTUJEM glavom da je predmet nov, neostecen. U principu mi navodno ponudi da mi posalje, mene postarina kosta 150-240 dinara + moram da joj vratim pare, inace ce mi dati negativnu ocenu, jer "sam je prevarila". Limundo tim naravno da njenoj strani "Kupac nije uvek u pravu, ali je kupac uvek u pravu". Ja, sta cu, jos da budem na steti, ne isplati mi se da placam postarinu, vratim joj pare, i kazem da mi predmet ne salje nazad. Uglavnom, lepo je provalila sistem, a svaki profil provalim da je njen, jer je bila ista ili slicna adresa, i isto mesto, a mesto neko karakteristicno odakle niko nije kupovao, a bas u roku od 2 meseca mi u to mesto otislo jedno 8 posiljki. A svi nickovi na istu foru.
I, onda, budi pametan i resi ovakvu situaciju. U principu sam trebala da uzimam garderobu natrag, ali mi se to nije nikako isplatilo, ko ce se naplacati postarine.. U jednom trenutku mislim da sam uzela robu nazad i tad je valjda prestala, mada sam ja tad prestala da limundujem, jer su mi se tako neke stvari smucile..
Negde na blogu sam videla da je neko od prodavaca pisao kako nikad nece razumeti kupce koji namerno ostete robu da bi je vratili.
Hvala Limundu na Block listi. Jos uvek je nisam koristila, ali ako zatreba svakako hocu.

Trebala si ovako: Uplatiš joj pare, a tražiš da ti vrati predmet i ne preuzmeš ga. Nema ga ona, nemaš ni ti, neka socijala, neko dečje selo će to dobiti, veća korist nego da te neko tako "pegla".
Boli briga vuka šta ovca misli o njemu!

Citiraj
Srce 
Mislim da sam na kraju valjda to i uradila, ne secam se tacno, zato sto je to bilo pre 2 godine, mozda cak i vise.
Uglavnom, a ako ja ne preuzmem paket koji je ona poslala, paket se vrati njoj, pa ona mora da plati duplu postarinu? Mozda onda moze da me prijavi Limundu, i da moram da joj platim duplu postarinu!? Jer, kupac nije uvek u pravu, ali je uvek u pravu.

Inace, ljudi moji, ne znate koliko mi je lakse kad citam vase komentare ovde i kad vidim da se i vama desavalo isto sto i meni. Laknulo mi je nekako, a i olaksam dusu. <3

Citiraj
(04.03.2015 18:29)elajza Piše: Trebala si ovako: Uplatiš joj pare, a tražiš da ti vrati predmet i ne preuzmeš ga. Nema ga ona, nemaš ni ti, neka socijala, neko dečje selo će to dobiti, veća korist nego da te neko tako "pegla".
Pametan savet koleginice Thumbs up
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj
(04.03.2015 18:37)kristiola Piše: Mislim da sam na kraju valjda to i uradila, ne secam se tacno, zato sto je to bilo pre 2 godine, mozda cak i vise.
Uglavnom, a ako ja ne preuzmem paket koji je ona poslala, paket se vrati njoj, pa ona mora da plati duplu postarinu? Mozda onda moze da me prijavi Limundu, i da moram da joj platim duplu postarinu!? Jer, kupac nije uvek u pravu, ali je uvek u pravu.

Ona je trazila reklamaciju, dobila je svoj novac nazad, i mislim da ti nemas vise obaveza prema njoj.
Ona ne mora da preuzme paket nazad i to je to.
Mada ne bi bilo lose da neko od admina potvrdi.

Citiraj
(04.03.2015 18:40)Vesic1 Piše:
(04.03.2015 18:37)kristiola Piše: Mislim da sam na kraju valjda to i uradila, ne secam se tacno, zato sto je to bilo pre 2 godine, mozda cak i vise.

Ona je trazila reklamaciju, dobila je svoj novac nazad, i mislim da ti nemas vise obaveza prema njoj.
Ona ne mora da preuzme paket nazad i to je to.
Mada ne bi bilo lose da neko od admina potvrdi.

100%, nijedna ne mora da preuzme, ali ova svakako ostaje bez tog parčeta bilo čega, a da joj još prodavac i plati...lele, kristiola, još jedan plus od mene za najnaivnijeg prodavca na Limundu :rolf: Pa ti ženu obukla za DŽ !!!
Boli briga vuka šta ovca misli o njemu!

Citiraj
Stvarno se obukla za dz, ali je to radila sa jedno 4 profila, jako mudro, i iskusno,i mislim da nisam jedina koju je odradila.
To je bilo u pocetku, nisam imala nesto mnogo ocena, ni iskustva, radim sta mi Limundo tim kaze da uradim, ona mi preti negativnim ocenama, a ja sta cu, jer necu da ni kriva ni duzna dobijem negativnu.

Sad imam i ocene i iskustvo, ali me opet neko pita jel moze da plati u kukuruzu :rolf:
Iskusno, zahvaljujuci Vesicu i drugim divnim ljudima sa foruma, sam poslala limundu da niko ne dobija moj broj i da ne moze da mi samoinicijativno uplati kredit, pa sam srecna Skace od srece

Citiraj
Bas je zanimljiv svet ovaj Limundo!
Evo novog slucaja kod mene. Jedna je ponudila na dve aukcije i dok su jos bile u toku javila da je pogresila jer nije filtrirala na nekorisceno sa etiketom, a ove su polovne, a njoj treba za poklon. Odgovorim joj da sacekamo kraj, da ce mozda jos neko nuditi. Medjutim, niko nije vise licitirao i ona je pobedila. Pitam je da li se predomislila - kaze nije. S obzirom da ima 128 pozitivnih bez negativne, izmozgam da mi uplati proviziju (30 din). Elem, necu ja osiromasiti za tih 30 dinara, ali svako svoju gresku neka plati, ne zelim ja da platim njenu. Prosto - samo je princip u pitanju.
Medjutim , ona ne zeli da mi uplati proviziju, kaze da je kosta odlazak do Poste, stajanje u redu i provizija 45 dinara zbog mojih 30. Kaze da ne bih ni prodala jer niko nije licitirao osim nje. Ne bih verovatno, ali ne bih imala ni 30 dinara manje na racunu. Samo sam htela da joj omogucim da izbegne negativne a sebi da ne budem bas kompletna ovca. Verujem da se nije "igrala" i da je zaista pogresila, ali mi smeta sto ne da nije sama ponudila da plati bar proviziju, nego odbija takvu mogucnost. A prodavala je i zna sta je provizija i da se ista naplacuje odmah po zavretku licitacije.

Citiraj
Никад ми неће бити јасни такви људи, ако своју грешку од 70 динара не жели да исправи шта очекивати од већих? А најсмешније ми је кад људи са ниподаштавањем, расипнички, гледају на мале суме, на "туђи динар", а да му цвоњак узмеш из џепа истерао би ти око...

Citiraj
Negativna bez razmisljanja, i bez mogucnosti pomilovanja Wink
TI ispadnes fer,i ponudis nesto sto uopste ne moras, a ona lepo kulira.
Dobro je da te jos ne napadne kako si ti kriva sto je ona greskom licitirala.

Citiraj
Vesicu, vec te obozavam Wink
@quince Negativna i cao. Dete greskom licitiralo. Mislim i sta sad, da ti dam pozitivnu, a aukcija mi upropastena.

Citiraj
Ja nisam do sada pisao i komentarisao nikoga ali ovo sto vidim da se desava prelazi svaku meru, covek licitira i skoro svakog ispali za kupovinu, meni je izlicitirao pokvaren dvd rezac za 210 din. i kad sam ga kontaktirao porukama nije odmah odgovarao a posle mi je napisao citiram "nisam ja tu jbg nemo ni slati kad dosad nisi poslao" i ja ga sa 2 poruke u 2 naredna dana pitam dali to znaci da je odustao od kupovine i nista mi nije odgovorio a bio je online, nakon isteka 8 dana od kupovine dao sam mu negatvnu radi povracaja novca i da ponovim aukciju, gde je onda on meni dao negatvnu kao nisam mu ni poslao paket, mislim strasno, odmah sam kontaktirao limundo i objasnio sve da imam dokaz poruke gde se lepo vidi da je odustao od kupovine i izbrisali su mi tu ne pravedno datu negativnu ocenu. A u tom momentu je on imao 13 pozitivnih i 14 negativnih ocena, sad vidim da ima 12 negativnih jer mu je limundo 2 obrisao, zasto ne znam. Sad mene interesuje zasto se ovakvi tipovi i dalje pustaju da budu na limundu i dalje mogu da licitiraju kod bilo koga pa i kod mene i opet mogu da zavitlavaju prodavce, ne kupuju nista a posle oni dele negativne i samo prave problema svima, sad me je opet posle svega kontaktirao porukom citiram "sram da te bude sam cu da se zalim i ponistice mi tvoju usranu ocenu" sad vi meni recite kako ovakvi smaraci da se sklone od mene i mojih aukcija, zasto ne zele da ga banuju sa toliko negativnih ili zasto ne postoji opcija da mogu da zabranim da ovakvi "clanovi" ne vide vise mene i moje aukcije kad vec ne zele da ga banuju sa toliko negativnih??
radi se o ovom clanu http://www.limundo.com/Clan/miloradblagojevic

Citiraj
Због тога што Лимундо више воли грешнике.

Citiraj
Kakva posta. Eto prilike preko sms da ti uplati. Ako nece ni jedno ni drugo, crvena ocena. Budi fer prema postenim limundovcima i oznaci kuckuSmile

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 5 Gost(a)