• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 8 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezobrazni kupci!
(28.04.2015 21:36)dealla Piše: Big smile Glavica kupusaBig smile

Tako nešto je već malo verovatno.Bagra može ovako preko tastature da preti i pokušava da ušićari nešto ali kad dođe do ličnog...Kada se mi lepo pogledamo u oči i malo onako ljudski izrazgovaramo.
Oćeš da reklamiraš nije problem dođi pa da vidimo.Mislim da u ličnom preuzimanju još i najmanje ima podvala i muljanja.

a sta ako kupac kaze da je bio da vrati a nije bio ?

Citiraj
Što se tiče vraćanja novca preko računa - ok ideja ako se izuzme da ćeš predmet dobiti tek kada daš novac Smile

Kada smo kod toga zaboravili smo jednu stvar - lalo će kupac dokazati da mu nije vraćen novac ?
Jeste, bio je kod mene, lepo smo popričali, popili piće, ogovarali taštu/svekrvu (po izboru) dao sam mu novac i pošto sam uvideo da sam pogrešio još sam mu rekao i da zadrži predmet. Sada sam potpuno iznenađen da on tvrdi da mu novac nije vraćen posle svega lepog što smo tada proživeli. Zato vas molim, jer sam postupio po vašem nalogu i vratio novac da mi izbrišete negativnu kako ste i obećali...

U neke situacije je bolje ne mešati se jer koliko "kupac može" toliko i "prodavac može" pa još i da zahteva povraćaj provizije jer ne mogu, po zakonu, naplatiti za uslugu koja nije realizovana.

Citiraj
Sve su to kokošari tako da retki su oni koji bi otišli tako daleko.
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj
Ma znam, generalno je mali procenat varalica a kamoli u ličnom preuzimanju. Ocene ovde date generalno ništa ne znače u pravom životu pa nije ni to neki veći problem. Mene samo izrazito nervira taj nonšalantni stav poigravanja sa tuđom reputacijom koji imaju oni koji donose takve odluke. Da su oni u pitanju vrištali bi do neba "nepravda" i pozivali na opštenarodni ustanak ali pošto je neko drugi onda je "kupac može...".

Citiraj
@ dealla

pa do sada niko nije isao tako daleko jer nije bilo moguce (kod licnog preuzimanja)

a sad je moguce a posto je kupac uvek u pravu...

Citiraj
Taj rad.Mada ko što reče serjoza nisam siguran ni kako bih ja rešavao neke situacije tipa reč protiv reči,a obe strane nazgled poštene.

@LiMuBaj
mislim da smo otišli predaleko.Sve je moguće i sve može al nije sve lepo i zdravoSmile

Dealla L/K

Citiraj
nocas cu da sanjam da dobijam negativnu

i to od kupca koji ima 30 negativnih sto se nije pojavio na licno preuzimanje

koji ce tvrditi da mu nisam hteo da vratim novac a da se uopste nije ni pojavio

a ja to naravno necu moci dokazati

Citiraj
LOL
Opusti se Li.

Dealla L/K

Citiraj
Код личног преузимања стварно је несхватљиво да се не обрати пажња. Пре неколико дана сам на КП продао апарат и човек дошао код мене, кажем ја ево батерија да га проверите а он мени "не треба", ја узмем батерије и ставим у апарат и кажем му "треба, треба". Проверио, погледао, платио и сви срећни. И сад он треба да ми дође да каже да није нешто у реду? Па важи, сигурно ћу изаћи у сусрет, продаћу му још један.

Citiraj
(28.04.2015 22:13)BitterLemon Piše: Код личног преузимања стварно је несхватљиво да се не обрати пажња. Пре неколико дана сам на КП продао апарат и човек дошао код мене, кажем ја ево батерија да га проверите а он мени "не треба", ја узмем батерије и ставим у апарат и кажем му "треба, треба". Проверио, погледао, платио и сви срећни. И сад он треба да ми дође да каже да није нешто у реду? Па важи, сигурно ћу изаћи у сусрет, продаћу му још један.

Pa zašto neshvatljivo? Kupuješ 500 lego kocki sa detaljnim opisom koliko iz koje serije, primopredaja na javnom mestu, a rominja kiša. Ili čovek pobegao s posla na 2 minuta da preuzme ploču koja ne preskače, a kupuje za poklon prijatelju kom je rođendan za 10 dana. Ili preuzima rođak ili prijatelj za kupca iz unutrašnjosti ili inostranstva ili suprug kremu za suprugu jer je ona na putu još 5 dana... Zašto bi se to posmatralo mnogo drugačije od isporuke kurirskom službom?
Pa ako je aparat - nije sijalica da ima samo on/off mogućnost, valjda ima sijaset funkcija koje treba da se provere, a to ne može za 2 minuta. Ako ništa - može da se ispostavi da ima "linice" kad se fotke pebace na računar. LOL

Citiraj
Ovo nesto na moj racun Kafica2
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
(10.01.2015 14:51)Olja.Olja Piše: Ako uvazavate reklamaciju, nema prava da vas negativno oceni.

Imate pravo da sacekate povrat pantalona da bi videli u kom su stanju.

Pa tek onda povracaj novca kupcu.

Upravo ovo trazim da procitam, danima.
Da li je to po pravilima LT i KT?
Nisam mogla da ocenim sa +1 ovaj komentar iako sam zelela, istrosila sam za danas bonus za ocenjivanje Tuzan

Citiraj
@SuzanaRil
Naravno da je po pravilima.
ali kada se prelistaju neki odgovori, stice se drugi utisak.

Citiraj
(02.05.2015 10:13)ljubisa.va Piše: @SuzanaRil
Naravno da je po pravilima.
ali kada se prelistaju  neki odgovori, stice se drugi utisak.

Hvala na odgovoru, citala sam pravila  LT i KT, nigde nisam nasla da to nije po pravilima, ali nisam imala ni potvrdu da to moze u okviru pravila.

Citiraj
E pa koleginice to su pisana pravila.
Nisi pročitala ona nepisana koja su ponekad starija od pisanihWink

Dealla L/K

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 4 Gost(a)