• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 8 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezobrazni kupci!
Bolje da kazem ja dok nije rekao Bitter.
Tako ti je to kad se druzis sa mnom, moras kod neke vracarice da te odvesicuje Big smile

Citiraj
Hihihihi Smile
Ne znam, poruka koju mi je clan poslao mi je uznemirujuca, i na kraju sam ga pozvala, eto, ako ce ga to usreciti, mada je i preko telefona hejtovao,kao,sve je to njemu sumnjivo,al ajde ispala sam korektna sto sam bar nazvala.
Kao, zasto ja sumnjam da ce on platiti? Jer cim ja sumnjam u njega, automatski sumnja i on u mene.
-.-
Da zakljucim, nisam trebala zvati, mada sam se iznervirala i preko poruka...
Ja ne znam kako meni ne pada na pamet da sumnjam u bilo koga kad nesto kupim, odmah trazim broj racuna da uplatim.
Svi mi kojima fali Krstitelj i drugi smajliji Big smile

Citiraj
Ne znam zasto se gubi kada imam Limundo Grad zastitu.

Citiraj
Од мене би добио само
[Slika: talk-to-the-hand-cause-t.png]

и линк ка условима аукције.

Citiraj
Navodno, ja zvucim neprijateljski i jako sumnjicavo u poruci koju saljem (imam poruku koju svima saljem,i niko mi do sad nije rekao da zvuci neprijateljski).
Poruka koju saljem svima je sledeca:

Postovani,
cestitam na pobedi!

Molim Vas uplatite tacan iznos koji ste izlicitirali na racun
TR:
xxxxxxxxxxxxxxxxx ime banke

Ukoliko uplatite u ovoj banci ne placate nikakvu proviziju i novac leze odmah. Takodje, mozete uplatiti i u svakoj drugoj banci popunjavanjem opste uplatnice, u posti, ili u upravi za trezor, kao i e bankingom.
Kada uplatite na racun, molim Vas obavestite me ovde porukom na limundu, kako bih proverila i zatim Vam poslala robu, postexpresom.
Kada posaljem, obavezno cu Vas ovde obavestiti da sam poslala, da biste znali kada da ocekujete paket. Takodje od Vas ocekujem da mi se javite putem Limundo poruke kada paket preuzmete da znam da ste ga primili.
Takodje, molim Vas da mi odgovorite na ovu poruku, da znam da smo uspostavili obostrani kontakt.
Srdacan pozdrav!
Kristina.
Ako ovo zvuci neprijateljski i preteci, kazite mi da izmenim poruku, mozda stvarno treba da se menja nesto. Prvi put cujem da zvucim preteci...

Citiraj
Много се оптерећујеш, просто невероватно је да је иза тебе скоро 700 трговина. Опусти се, правила су ту због тога да са оваквима не би улазила у расправе, упутиш их на услове аукције и напоменеш да је требало боље да читају пре лицитирања и завршиш причу. Мене 6-7 од 10 купаца након завршетка пита да им пошаљем поузећем, као да су неписмени или глупи, јер све лепо пише за писмене и паметне.

Citiraj
Kad malo bolje razmislim, zvucim suvise ljubazno Wink Ja bih volela da meni prodavac posalje takvu poruku.
I to se radi o iznosu od 1000 dinara.
Da zakljucim: 530 pozitivnih, sigurno sam ulagala toliko vremena, rada i truda, da bih bas njega docekala za 1000 dinara i da mu ne posaljem proizvod?
Imala sam vec takvog jednog, pre par meseci, ali s njim nisam htela da saradjujem jer je zahtevao iz pouzece il nista. I dobio je: nista. Thumbs up
Ovaj rece da je vec uplatio e bankingom, nego mu je cudno to sto ja cekam da mi legne novac na racun. Hmm
Stvarno me je to nesto opteretilo u zadnje vreme, nocas sam imala kosmar s tim laznim nalozima sto upropastavaju aukcije LOL

Citiraj
(30.06.2015 21:10)kristiola Piše: Kada posaljem, obavezno cu Vas ovde obavestiti da sam poslala, da biste znali kada da ocekujete paket. Takodje od Vas ocekujem da mi se javite putem Limundo poruke kada paket preuzmete da znam da ste ga primili.
Takodje, molim Vas da mi odgovorite na ovu poruku, da znam da smo uspostavili obostrani kontakt.
Srdacan pozdrav!
Kristina.
Ako ovo zvuci neprijateljski i preteci, kazite mi da izmenim poruku, mozda stvarno treba da se menja nesto. Prvi put cujem da zvucim preteci...

Ne zvuči preteći ali mislim da dosta njih izgubiš već na pola teksta Smile Mada u cafeu pišem kilometarske posteve u trgovini se držim što kraće to bolje, osim u uslovima prodaje. Ono što sam potamnio bi mogla da zameniš u "zamolila bih vas" jer bolje zvuči kada kupca (a i generalno) stavljaš u višu poziciju nego da "očekuješ", čak i kod onih normalnih to može da izazove negativne emocije. Ujedno, tu rečenicu bih pisao tek kada pošaljem paket, u ovom momentu je suvišna a poslednja rečenica je skroz suvišna jer ko ima nameru da odgovori taj će to i uraditi a za ostale ...

Što se tiče kupca ... Nisi pogrešila što si nazvala, mada sam ja više u Bitterovom fazonu. Poslao bih poruku o uslovima aukcije i to je to, nikako ne bih zvao jer nemam ništa napismeno o toku razgovora a i generalno kada me neko tako startuje nije mi baš do razgovora sa njim/om. Smile

Citiraj
U pravu si, taj deo cu izmeniti. Pa volim nekako da im sve pise u prvoj poruci na jednom mestu, jer ocigledno ne citaju ni uslove, ni sta mi pise na profilu. A mislim, valjda poruku procitaju, majkovicu.
Ako skratim ceo tekst, delovacu jos neljubaznije Wink

Citiraj
Pa ako si ga zvala onda zašto izbacuješ telofon iz kontakata? Hmm

Citiraj
Uznemirila me je njegova poruka, jer sam videla da je on dosta uznemiren, pa da ga smirim (al sam fina).
Stvarno mi je covek delovao da se oko toga toliko nasekirao i da mu je skocio pritisak.
Mozda previse brinem, nem pojma.
Njemu je nesto hitno da mu to posaljem sutra, a i meni najvise odgovara da posaljem vec sutra, posto sledece nedelje uglavnom necu biti kod kuce, a nije vise bio online posto mi je poslao tri uzastopne poruke OVOLIKIM SLOVIMA.
Pa sam ajde, nazvala. Inace ne pravim izuzetke, mada mnogi traze broj, iako jos u uslovima pise da je kontakt na Limundu..
Nemam pojma, mozda ne bih o svemu tome toliko razmisljala da nemam vas da to podelim.. a onda bih to drzala u sebi, a to nije dobro Wink

Citiraj
Jesi li ti živo biće ili si droid? Imaš li ti svoja prava i osećanja? Radiš li po pravilima?
Ako je živo biće, da, da onda - zašto ne poštuješ sebe?
I čemu onda: "KONTAKT: ISKLJUCIVO I SAMO PUTEM LIMUNDO PORUKA, BEZ NEOPHODNOG ZVANJA NA MOBILNI TELEFON!!!"
Svako pismen je to mogao da pročita i da pita UNAPRED o promeni uslova, molim lepo. Trebalo je samo da mu napišeš poruku: "Ukoliko imate bilo kakvu sumnju u moj kredibilitet i legitimnost ove aukcije savetujem Vam da ODMAH KONTAKTIRATE LIMUNDO TIM. Ukoliko se odlučite da obavimo saradnju po pravilima i u rokovima Limunda i po uslovima aukcije molim Vas da uplatite na račun koji sam Vam navela."
I to je to.  Smile
I još nešto - ovo je javni forum - nije pametno da se ofiraš da lako popuštaš pod pritiskom.  Wink

Citiraj
Hahaha, tacno Wink Ali nisam jedina koja ovde pise svoje muke...pa..
Pa i ne popustam, ovaj je uplatio. Da je dalje insistirao na pouzecu ne bih nikad popustila i to je to. Nazvala sam samo zato sto mu je hitno, mozda je covek npr. mislio da necu videti njegovu poruku na Limundu i da cu mu poslati u roku do 10 dana, a tad mu je kasno. Sta on zna da sam ja ovde stalno. /ne znam sto ga branim/
A, sta sad, ako neko hoce da iskoristi priliku i da prevari, tu se ne moze mnogo.. Ionako mi je u zadnje vreme procenat uspesnih aukcija... Hmmm... 60%
Posto ugoscavam Vesiceve musterije, ocigledno LOL

Citiraj
Ja samo da javim, da mi se covek na kraju izvinio sto se onako ponasao, ali da mu je izgledao sve kao prevara zbog niske cene.
Uglavnom, na kraju je sve lepo ispalo.
P.S. Takodje, ispada da oni sto sami sebi dizu cene bolje prolaze. Cim je veca cena, znaci to onda nije prevara.

Citiraj
Smile
To je, nažalost, uobičajena logika u ovim krajevima. Ne mogu reći da ta logika nema pokriće jer se ovde poslednjih decenija prodaje isuviše bofla pa je izreka "koliko para, toliko muzike" postala maltene 11-ta zapovest ali to nije uvek tačno. Npr. znam butikaše koji istu robu (nabavljenu preko) prodaju i u butiku i na pijaci (po znatno nižoj ceni) ili za proizvode koji su podjednako kvalitetni kao i oni duplo skuplji.

No, to ni na koji način ne umanjuje njegovu krivicu za početno ponašanje. Taj fazon, prvo pucaj pa onda pitaj šta se dešava je ... Ajde, barem se izvinuo a ti si uspešno privela taj posao kraju.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)