• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 8 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezobrazni kupci!
Onako kako ste napisali I kako ste oznacili predmet, nije imao razlog ni za reklamaciju. Mogao je samo da vrati predmet po pravilima bez objasnjenja u roku od 14 dana od datuma preuzimanja. Medjutim, za tako nesto ipak je morao da obavesti prodavca I da u dogovoru sa njim posalje predmet.
--

@dragannale, moj savet: s obzirom da je grafika takva kakva jeste, neispitana I vodi se kao neispravna, a verovatno je necete I ispitivati, prosledite mu novac koji je izlicitirao, a grafiku stavite ponovo na prodaju.
Zaboravite na to I krenite dalje. Nemojte se ovim baviti jer ne zasluzuje ni 5 min. vremena, a Vi se bacete sa ovim danima.
Posaljite mu poruku da vam posalje TR za isplatu I nemojte ulaziti ni u kakav drugi razgovor sa njim, a najmanje u vezi ovog predmeta.
Limundu recite da je problem resen I stavite tacku.
(ne kazem da bih ja tako postupio, ali sigurno ne bih pisao o tome u kafeu, pa se verovatno razlikujemo mentalno)

Citiraj
@ljubisa.va, pa on predmet nije ni platio.
Svi mi kojima fali Krstitelj i drugi smajliji Big smile

Citiraj
Ja sam pao s marsa, ne zamerite mi, slabo citam.
Pa nista, onda jos bolje. Nemas trzanja oko isplate.

Citiraj
Пробао је да продува графички чип, због тога се осећа гареж, видео је да не може да се поправи и онда је вратио, кад је већ није платио. Да је платио вероватно би се помирио са тим да не може да се поправи и опростио би се од новца, овако му се отворила могућност да је врати. Ипак, ово практично значи да може добити негативну оцену, јер не може вратити неисправан предмет.

Citiraj
Pa nije platio, al nije ni uzeo predmet, i jos je platio obe postarine.

Citiraj
Све се ја слажем, али аукција није реализована. Довољно за негативну, или макар неутралну, да је неки неуки иноватор није укинуо.

Citiraj
zato ja saljem kad uplata legne na racun

mada eto kupac platio obe postarine , svakakve i moguce i nemoguce slucajeve ovde imamo neverovatno

meni kupci kazu opusti se malo covece , pa kako da se opustim kad cujem sta se sve desava

Citiraj
Palac gore 
(09.08.2015 20:10)LiMuBaj Piše: pa kako da se opustim kad cujem sta se sve desava

Baš

Citiraj
Jes, al moze uvek da slaze da joj je slao sms i slicno.
Mada je cinjenica da nije nikad uplatio.

Citiraj
imam i sms poruke,nikad nista ne brisem i sve cuvam,nikad ne znas kad ce ti zatrebati

Citiraj
(09.08.2015 22:50)kristiola Piše: Jes, al moze uvek da slaze da joj je slao sms i slicno.
Mada je cinjenica da nije nikad uplatio.

Samo poruke preko sajta su prihvatljive u slucaju spora.

Citiraj
Mene ne cudi da ima toliko bezobraznih kupaca, kada im Limundo Tim dozvoljava da se tako ponasaju.
Ja vec 3 dana pokusavam da dobijem konkretan odgovor na pitanja:

1. Da li moram da ostvarim saradnju sa kupcem koji mi salje uvredljive poruke?
2. Ako kupoprodaju ipak moram da obavim, da li postoji neka sankcija za takve clanove i koja je to sankcija?

Poslednja u nizu poruka koju sam poslao preko Kontakt forme:
"Postovanje,

Saljem vam poslednje 3 poruke, da ne kopiram sada sve, ali odatle je sve jasno.
Cak i sam priznaje da je njegov propust sto nije video koliki su troskovi pakovanja, a ponudjeno mu je i da odustane bez bilo kakavih posledica (negativne ocene) ako smatra da hocu da zaradim na pakovanju. I pored svega toga nastavlja sa slanjem uvredljivih poruka i trazi da mu se predmet posalje.

Sa takvim primitivcima ne zelim da imam nikakav kontakt. Najradije bih ga stavio na crnu listu, a predmet vratio u prodaju. I da ponovim pitanja iz prve poruke:

1. Da li moram da ostvarim saradnju sa kupcem koji mi salje uvredljive poruke?
2. Ako kupoprodaju ipak moram da obavim, da li postoji neka sankcija za takve clanove i koja je to sankcija?

Pozdrav, Ivan"

Odgovor:

"Zdravo Ivane,

Koliko vidim vama je kupac već uplatio novac,
tako da je potrebno da pošaljete predmet.

Ukoliko ne želite da u budućnosti sarađujete sa nekim članom,
putem opcije “Blokiraj člana” članu ukidate mogućnost da:
- vas kontaktira putem Limundo i Kupindo poruka
- licitira na vašim Limundo aukcijama
- kupuje vaše Kupindo predmete

Više o opciji “Blokiraj člana” možete pročitati na strani:
Uputstvo za blokiranje člana

Budite slobodni da nam se obratite
ukoliko imate dodatnih pitanja, tu smo da pomognemo. Smile

Želim vam svako dobro!

Srdačan pozdrav,
Una
Limundo tim"

Nikakav konkretan odgovor ni na jedno postavljeno pitanje nisam dobio, ali sam zato dobio objasnjenje sta je Crna lista, iako se iz mojih poruka, koje sam im slao, jasno vidi da znam sta je Crna lista.

Indirektno sad dobio odgovor na prvo pitanje. Dokle god kupac uplacuje na vreme, moze da vredja koliko mu je milo i drago. Na drugo pitanje odgovora nema.

Uredno placam Limundo proviziju, a za uzvrat od Limundo tima ne dobijam ama bas nikakvu zastitu kao prodavac. Ne dobijam ni odgovore na konkretna pitanja, a dobijam neka objasnjenja koja ni ne trazim. Da stvar bude jos gora, te odgovore, kakvi god oni bili, dobijam tek posle 24h, tako da komunikacija sa njima traje u nedogled. Da se ja tako dopisujem sa kupcima, imao bih gomilu negativnih ocena. 

Ne znam zasto je problem da u ovakvim slucajevima administrator posalje odgovor:
"Zao nam je sto ste imali neprijatno iskustvu sa kupcem, ali po Limundo pravilima morate da mu posaljete izlicitirani predmet bez obizra na uvrede koje vam je clan uputio. To ipak ne znaci da mi podrzavamo takvo ponasanje nasih clanova, te ce kupac biti kaznjen/opomenut zbog krsenja Limundo Pravilnika:

LISTA NEDOZVOLJENIH PONAŠANJA

LISTA ZABRANJENIH PONAŠANJA I SADRŽAJA
GRUPA II
Vređanje i pretnje Nije dozvoljeno iznositi uvrede i pretnje u bilo kojoj formi"

Ovako, iz njihovog odgovora, mogu jedino da zakljucim da je vredjanje ok, sve dok kupac placa, prodavac salje, a Limundo uzima proviziju. Time ne da se ne resava problem, nego se i pogorsava, jer koji je jedini logican zakljucak koji mogu iz toga da izvucem? Umesto sto trosim vreme i dosadjujem Limundo timu, bolje da mu posaljem to sto je kupio, a da mu usput opletem po uzoj i siroj familiji.

p.s. Poslednja poruka koju sam im poslao danas u 13:13, a na koju jos uvek nisam dobio odgovor:
Citat:Postovanje,
Svasta, znaci vi me terate da saradjujem sa kupcem koji me vredja. Da je sa takvim recnikom usao u bilo koju radnju, izbacili bi ga napolje.
Niste mi odgovorili na drugo pitanje. Da li ce clan biti sankcionisan zbog tog vredjanja i ako hoce koja je to kazna?
Pozdrav, Ivan

Citiraj
Казна би требало да буде искључење са Лимунда, што се понекад и деси, зависно од тога на кога налетиш. Код Уне ћеш рецимо попити казну ако овде у кафеу укажеш на лопова, са све доказима, али неће добити казну и сам лопов, јер је већи злочин указивати на лопова него бити лопов. Исто и овде, боље ћути да те не казни што те је тај члан вређао.

Ево једне која је више за цитате, али овде паше савршено:
"Онда када се откривање злочина третира као чињење злочина, над вама владају криминалци."

Citiraj
Kao uciteljica kad kaze da ne voli tuzibabe LOL

Citiraj
Gibice ... A šta da ti kažem na ovo ? Ko što si i sam rekao, u svakoj prodavnici je dozvoljeno da se odbije usluga prema nasilnom kupcu ili onom ko vređa po bilo kojoj osnovi a ovde izgleda u cenu predmeta ulazi i pravo na vređanje.

Ništa, predloži im da ti zadržiš predmet (normalno vratićeš novac) da oni zadrže proviziju a da onda oni nastave prepisku sa članom pa da fino jedni drugima objasne poreklo njihovih porodica i šta bi sve koji član te porodice mogao da korisno uradi.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 3 Gost(a)