• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 8 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezobrazni kupci!
@ Serjoza

Koje su konkretno te pogresne informacije koje LiMuBai siri?

Kakve veze ima da li imam negativnu ili nemam kada je poenta da znamo koji je tacan rok za koji kupac MORA da ulozi reklamaciju?

To sto je moj iskaz "Dogovorio sam se sa kupcem na razuman nacin pa je taj problem prevazidjen" neprecizan, opet ne razumem kakve veze ima kada je rec o roku za reklamaciju?

Zasto je vazno sta sam prodavao?

Citiraj
(22.01.2016 20:36)Vesic1 Piše: @ Serjoza

Koje su konkretno te pogresne informacije koje LiMuBai siri?

Kakve veze ima da li imam negativnu ili nemam kada je poenta da znamo koji je tacan rok za koji kupac MORA da ulozi reklamaciju?

To sto je moj iskaz "Dogovorio sam se sa kupcem na razuman nacin pa je taj problem prevazidjen" neprecizan, opet ne razumem kakve veze ima kada je rec o roku za reklamaciju?

Zasto je vazno sta sam prodavao?

Konkretne pogrešne informacije su u ovom postu:
http://cafe.limundo.com/thread-280-post-...l#pid50153
"samo se vi zezajte za sarkazam evo po novim pravilima kupac moze da bude nezadovoljan i 30-tog dana i da rokne negativnu vi nemorate da vratite novac nazad ali ostaje vam negativna"
To nisu nova pravila - to je standardan termin za ocenjivanje već dugo. Šta je tu problem? Može, to znamo. Čak i ako je sve u redu sa predmetom može da da negativnu. To što je LMB prespojio da je to novi rok za reklamaciju to je druga stvar. 
Problem je što LMB NE ZNA sve potrebne činjenice tvog slučaja, ali priča KAO DA ZNA i to radi često i rado. Šta - pritisak na Ltim će dovesti do nečega? Ne budimo smešni - 'be se njima za to  - nova politika sajta je jasna - gomilaj "članove" i prodaj kao masu za plasiranje reklama. Zato se problemi između Limundovaca i rešavaju ovako ofrlje od strane podrške, svaka čast svima koji se trude.
Važno je šta si prodavao jer ak osi na primer prodavao sijalicu koja može neprekidno da svetli  500 sati onda logika nalaže da je rok za reklamaciju od 15 dana neadekvatan.
Mene nervira što se LMB ponaša kao muškarac kom se jednom desilo da "ne može" i onda ide okolo i stalno priča: "Pazite, impotencija se ne događa samo drugima!"  LOL

Citiraj
lepo je lana napisala da nije definisan rok za reklamaciju vec da moze da bude nezadovoljan kupac 30 dana

ako nesto nije definisano onda je podlezno spekulacijama i principu kako koga zapadne

ja uglavnom prodajem knjige sta knjizi moze da se desi 29 dana pa da kupac nebude zadovoljan , pa moze da je kupac procita i da na kraju knjige gine glavni junak i da kaze nisam zadovoljan puf negativna ako ne vratim pare a knjigu on posle ni nemora da vrati sta ga briga ko ce ga naterati ?

Citiraj
(22.01.2016 21:24)LiMuBaj Piše: lepo je lana napisala da nije definisan rok za reklamaciju vec da moze da bude nezadovoljan kupac 30 dana

ako nesto nije definisano onda je podlezno spekulacijama i principu kako koga zapadne

ja uglavnom prodajem knjige sta knjizi moze da se desi 29 dana pa da kupac nebude zadovoljan , pa moze da je kupac procita i da na kraju  knjige gine glavni junak i da kaze nisam zadovoljan puf negativna ako ne vratim pare a knjigu on posle ni nemora da vrati sta ga briga ko ce ga naterati ?

Gde je napisala, ko je Lana i zašto je njeno pisanije starije od Pravilnika?

Citiraj
http://cafe.limundo.com/thread-376-post-...l#pid50193

greskom sam ovde odgovorio Big smile

Citiraj
(22.01.2016 21:37)LiMuBaj Piše: http://cafe.limundo.com/thread-376-post-...l#pid50193

greskom sam ovde odgovorio Big smile

Dooobro... 
To je napisao Vesić, a i da je Lana ponoviću: ko je ona i zašto je njena reč važnija od Pravilnika? U kom UBR nije definisan rok za reklamaciju.  Hihi

Citiraj
jeste pise 15 dana

Citiraj
(22.01.2016 21:52)LiMuBaj Piše: jeste pise 15 dana

Link i citat, molim. 

Citiraj
pa covece ti si mi pre neki dan rekao da sam pogresio u pesmici i napisao da je garancija 14 dana umesto 15 i sad sam to ispravio Smile

vecina hard core ljutih prodavaca pisu garancija 15 dana po limundo pravilima sta su oni pile bunike pa lazu clanove ?

a sad citat

 kupac reklamira predmet prodavcu u roku od 15 dana od potvrde kupovine

http://www.limundo.com/fajlovi/Uputstvo_...=Pravilnik

Citiraj
(22.01.2016 22:03)LiMuBaj Piše: pa covece ti si mi pre neki dan rekao da sam pogresio u pesmici i napisao da je garancija 14 dana umesto 15 i sad sam to ispravio Smile

vecina hard core ljutih prodavaca pisu garancija 15 dana po limundo pravilima sta su oni pile bunike pa lazu clanove  ?

a sad citat

 kupac reklamira predmet prodavcu u roku od 15 dana od potvrde kupovine

http://www.limundo.com/fajlovi/Uputstvo_...=Pravilnik

Eto vidiš da znaš. Pa zašto onda već 24 časa agituješ da nije 15 nego 30 dana?  :rolf:

Citiraj
plus citao sam negde gde clanovi lt pricaju da je garancija 15 dana jel to bilo ovde ili na blogu stvarno nemogu svega da se setim , nebudi ljenj trazi sam

pa to je i problem da odjednom nije 15 vec 30 zato sam i digao uzbunu Big smile

zato bi najbolje bilo da jednom lepo jasno glasno i javno kazu koji je rok za reklamaciju i da se ne zezamo vise a ako neki clan pojedinac lt-a tvrdi drugacije da mu pokazemo to i zavrsimo raspravu

Citiraj
(22.01.2016 22:05)LiMuBaj Piše: plus citao sam negde gde clanovi lt pricaju da je garancija 15 dana jel to bilo ovde ili na blogu stvarno nemogu svega da se setim , nebudi ljenj trazi sam

pa to je i problem da odjednom nije 15 vec 30 zato sam i digao uzbunu Big smile

zato bi najbolje bilo da jednom lepo jasno glasno i javno kazu koji je rok za reklamaciju i da se ne zezamo vise a ako neki clan pojedinac lt-a tvrdi drugacije da mu pokazemo to i zavrsimo raspravu

Ma priznaj da si ti sve ovo uspandrcao samo zato jer bi hteo da se ljubiš sa Lanom.  :rolf:

Citiraj
idi begaj , pa kako bi se ti osecao da si dobio poruku da kupac ima pravo dabude nezadovoljan 30 dana , ma okanite se vise nezadovoljstva budite zadovoljni i zivecete srecnije i duze LOL

ja sam stekao kao kupac utisak da moram da budem nezadovoljan i da sam nikakav kupac ako ne nateram prodavca da i on plati postarinu da bi ovi iz postexpressa trljali ruke Big smile

Citiraj
(22.01.2016 22:18)LiMuBaj Piše: idi begaj , pa kako bi se ti osecao da si dobio poruku da kupac ima pravo dabude nezadovoljan 30 dana , ma okanite se vise nezadovoljstva budite zadovoljni i zivecete srecnije i duze LOL

ja sam stekao kao kupac utisak da moram da budem nezadovoljan i da sam nikakav kupac ako ne nateram prodavca da i on plati postarinu da bi ovi iz postexpressa trljali ruke Big smile

Ja bih se osećao pozvan da pomenutoj dami pod nos stavim link koji si malopre stavio zajedno sa citatom, datumima i prostom kalkulacijom broja dana kao i datumom ocene od strane kupca koji se predomislio i da ljubazno zamolim da mi da "nekog starijeg na telefon". 

Citiraj
Ja i dalje ne shvatam sta ovde nije jasno?

Imao sam reklamacija i ranije i vazilo je pravilo da se reklamacija MORA uloziti nakon 15 dana.
Sada odjednom dobijam poruku da reklamacija moze da se ulozi i kasnije, cak i kasnije od 30. og dana.

Ako mislite da lazem, mozete dobiti print screen konverzacije sa Lanom. Ako i dalje mislite da lazem, zao mi je. To da li je Lana strucna ili nije, mene ne zanima. Ja ne znam jel treba, sada svakom u LT-u da pitam za to pa da izvucem prosek?

Evo i predmeta https://www.kupindo.com/USB-flash-memori...pter-plavi
da ne bude da nesto krijem. 

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 7 Gost(a)