• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocenjivanje
@serjoza
ne mesam ljubav I posao. Ali, ponekad dozolim sebi da ne budem baba roga :)
Citiram komentar jer samo dajem primer necijeg ocenjivanja u navedenoj situaciji, uopste ne patim zbog toga :)
Svaka ti na mestu :) osim ovoga za batinanje deteta - kazu da se to ne sme :)

Citiraj
Po zakonu se ne sme, naravno, ali uzmi primer koji sam naveo - ne tući zato što je slučajno razbilo vazu ili jer neće da jede grašak.  :)
Isto kao što se ne sme pucati čuveku u nogu, ali ako taj čovek sa penom na ustima juriša na tebe sa sekirom - e to je več druga situacija.
Naveo sam namerno ekstremne primere da podvučem da strogost ne isključuje dobrotu. I sam sam pisao litanije objašnjavajući novajlijama kako funkcioniše Limundo, produžavao rokove kad se čovek javi i to zatraži, slao pouzećem iako nije ponuđeno jer čovek ima opravdane okolnosti (a ja mu poverovao) čak i izbegao da dam negativne ocene time što sam se više potrudio (a nisam morao) pa je saradnja ipak završena.
Ali bahatost nekako još ne mogu da sažvaćem, a da ne ispljunem.  :lol:
Ja sam prema bezobraznima strog iz poštovanja prema svim onim divnim ljudima sa kojima sam sarađivao. Jebote, jednom prilikom mi se javi prodavac da se izvini i zamoli za strpljenje jer će poslati recimo preptoslednji dan roka - beše vezana kupovina više predmeta i dogovorili smo se da sačeka nekoliko dana da završim. Pretposlednji dan roka za POSLEDNJI predmet koji sam kupio - ja tražio da sačeka da završim i sad se on izvinjava - ima neke zdravstvene probleme. Ja odgovorim da naravno nema problema kad je već on bio strpljiv i pitam šta je. Kaže čovek u bolnici - doživeo srčani udar.  :facepalm:
I sad vi zamislite kako se proveo tip sa 8/4 pozitivne/negativne koji mi je isto veče tražio da mu pošaljem pouzećem (koje nije ponuđeno) rečima: "znači brate poslaćeš mi sutra na adresu adresakojanijeupodacimasaLimunda i jel može to malo jeftinije", a javio se šesti dan prvi put  :rolf:

Citiraj
Ne smeju se deca tuci, cak ni kad izlecu na magistralu.

Citiraj
(14.02.2015 12:42)ljubisa.va Piše: Ovo je ocena od kupca koji mi je uplatio manji iznos I kome sam I pored toga poslao predmet (nisam pravio problem oko toga):
"okke :) "
Ispada kao da mi se podsmeva, al sta cu :)

Cenim to što se ne opterećuješ sa takvim stvarima, nažalost moji živci i strpljenje već odavno nisu tako jaki, trudiću se da maksimalno izađem u susret, čekaću preko svih rokova ali kada vidim i trun nepoštovanja izbija moj horoskop u prvi plan i onda džabe menjaš boju marame sa kojom mašeš.
No, da ne pišem sada sve ono što je već Serjoža napisao, a sa čime se i ti očito slažeš, samo me zanima - šta si ti napisao u oceni posle svega toga ? "Okke i ti" - bi bilo najblaža forma onog šta bih ja napisao.

(14.02.2015 13:45)serjoza Piše: I sad vi zamislite kako se proveo tip sa 8/4 pozitivne/negativne koji mi je isto veče tražio da mu pošaljem pouzećem (koje nije ponuđeno) rečima: "znači brate poslaćeš mi sutra na adresu adresakojanijeupodacimasaLimunda i jel može to malo jeftinije", a javio se šesti dan prvi put  :rolf:

Pa siguran sam da si bratu (kao i svakom drugom bliskom rođaku) izašao u susret i častio ga i sa predmetom i poštarinom. :) Kad smo već kod toga, na Limundu imam osećaj kao da sam se vratio u vreme socijalizma kada smo svi bili "drug" ili "drugarica" a usput saznajem i da imam znatno više braće nego što sam mislio :)

Citiraj
Mozda gresim, ali osobe koje sagovornika oslovljavaju sa "brate, druze, decko, kume...", ne deluju mi pouzdano, kako kao kupci, tako i kao prodavci. Nisu elokventni, to se odmah da uociti, ali obrazovanje, elokvencija, uvazavanje sagovornika su karakteristike koje idu uz postenog i korektnog coveka. Nikako ne mogu da zamislim osobu koja strance oslovljava sa "brate", kako bez vrdanja i zatezanja vraca kupcu novac za reklamirani predmet.

Citiraj
@blistok
"Hvala na kupovini
[ljubisa.va]"

Citiraj
(14.02.2015 14:31)the_quince Piše: Mozda gresim, ali osobe koje sagovornika oslovljavaju sa "brate, druze, decko, kume...", ne deluju mi pouzdano, kako kao kupci, tako i kao prodavci. Nisu elokventni, to se odmah da uociti, ali obrazovanje, elokvencija, uvazavanje sagovornika su karakteristike koje idu uz postenog i korektnog coveka. Nikako ne mogu da zamislim osobu koja strance oslovljava sa "brate", kako bez vrdanja i zatezanja vraca kupcu novac za reklamirani predmet.

Iskreno rečeno, imam predrasude prema ljudima koji mi se obraćaju sa "brate" - ne baš ničim izazvane, ali predrasude. ALI prisećajući se osoba sa kojima sam imao problema u saradnji ne mogu da kažem da "braća" preovlađuju. Bilo je podjednako i "braće" i onih koji mi uljudno persiraju, a koji su bili teški i/ili nekorektni. Sa druge strane bilo je "braće", nedovoljno jezički obrazovane koja su bila veoma korektna i ažurna kad je reč o samom poslovnom odnosu.

Citiraj
@serjoza
slicno kao I sa ocenama, neko ih konstantno opravdava, a neko se popravi ili jednostavno vidis posle kontakta da I niej tako los :)

Citiraj
(14.02.2015 15:21)ljubisa.va Piše: @serjoza
slicno kao I sa ocenama, neko ih konstantno opravdava, a neko se popravi ili jednostavno vidis posle kontakta da I niej tako los :)

Baš tako. Doduše ja se trudim da se svakome, bez obzira na ocene i elokvenciju obraćam podjednako korektno i sa uvažavanjem - pretpostavljam da i to ima nekog efekta na drugu stranu. Loša strana toga je što neki baš retki i nakaradni ljudi ljubaznost brkaju sa slabošću pa pokušavaju da "nadjačaju".

Citiraj
(14.02.2015 09:49)the_quince Piše: Htedoh ovde da napisem nesto (na temu iz uvodnog posta), ali drustvance je toliko sj****o sadrzaj, pa mi je prosto glupo da se vracam na temu ocenjivanje/neocenjivanje.  Meni je glupo, a vi ste se svadjali o saobraznosti na temi o ocenama.

(14.02.2015 11:48)the_quince Piše: Bas ste bili bliski na prethodnih par strana... temi.

(14.02.2015 14:15)the_quince Piše: Ne smeju se deca tuci, cak ni kad izlecu na magistralu.

Ovo je sigurno vezano za temu . :hmm:  :pravi se lud:

Citiraj
pa bilo je vec dosta reci na ovu temu i koliko me uveravaju iz Limundo Tima radi se na uvodjenju automatskog ocenjivanja (nakon isteka roka)

inace neocenjivanje spada u zloupotrebu sistema ocenjivanja i sankcionise se prema sistemu sankcionisanja

ali morate prijaviti takvo nedozvoljeno ponasanje da bi clan prvo bio obavesten pa dalje...

Citiraj
Jedva čekam da se uvede opcija. Nisam se jurio niti ću juriti članova da me ocenjuju, ali više sam ocena sakupio na Kupujem Prodajem gde ocenjivanje nije obavezno nego ovde :D
Ne znam šta je to ljudima teško.
Šta administratori kažu dokle se stiglo sa ovom opcijom?
Hvala.
Pozdrav.

Citiraj
http://blog.limundograd.com/2015/02/kako...undogradu/   :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:

Naglasak na, citiram: "Kada dajemo negativnu ocenu... Ako dođe (kupac, prim. aut.), pogleda predmet i odustane od kupovine, može dobiti negativnu radi povraćaja provizije, ali se ta negativna poništava."

Gledao sam do sad da se uzdržim od učešća u raspravama o slobodi kupca da zajebava (naška reč koja najtačnije opisuje moj stav - moliću lepo) prodavca kako hoće i vraća predmet jer mu se ćefnulo ali ovo je već previše. Sad zaista mislim da je neki institut za psihološka istraživanja zakupio Limundo grad. Kaaako će da se sad navade ljudi da lupe ponudu od 500 000 dinara na aukciji za novi telefon ili "preslatku majičicu" ili nešto slično samo da bi mogli da ga pogledaju i odustanu bez posledica. Još ako idu biciklom - rekreacija - milina jedna.
Kažem...  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:

Citiraj
@serjoza
pridružujem
:facepalm: :facepalm: :facepalm:

hrkljuš:lol:
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj
(24.02.2015 17:53)serjoza Piše: http://blog.limundograd.com/2015/02/kako...undogradu/   :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:
Naglasak na, citiram: "Kada dajemo negativnu ocenu... Ako dođe (kupac, prim. aut.), pogleda predmet i odustane od kupovine, može dobiti negativnu radi povraćaja provizije, ali se ta negativna poništava."
Kažem...  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  

Ako nastaviš tako dobićeš povrede ruke  :lol:
Koliko ja znam to je važilo i onda kada sam se ja učlanio. Jedna od prvih "saradnji" posle kojih sam imao misli o pušci i zvoniku je bila baš lično preuzimanje. To je bilo pre oko godinu i po. Dobio sam proviziju nazad ali je negativna poništena.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)