• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocenjivanje
Pri svakom logovanju na sajt, onemogućiti licitiranje, postavljanje predmeta ili bilo kakvu aktivnost dok se ne reše ocene. Automatski dodeljene ocene ukinuti. Ljudi su lenji, moraš da ih moliš porukama da razmenite ocenu. Poštovani, ukoliko ste zadovoljni saradnjom molim Vas da razmenimo ocene bla bla (Čitaj- care, ne budi lenj i napiši makar- SVE OK i oceni). Automatske ocene samo unose paranoju i doprinose i ovako sve slabijoj prodaji.

Citiraj
(01.04.2019 10:44)Gosling Piše: Pri svakom logovanju na sajt, onemogućiti licitiranje, postavljanje predmeta ili bilo kakvu aktivnost dok se ne reše ocene. Automatski dodeljene ocene ukinuti. Ljudi su lenji, moraš da ih moliš porukama da razmenite ocenu. Poštovani, ukoliko ste zadovoljni saradnjom molim Vas da razmenimo ocene bla bla (Čitaj- care, ne budi lenj i napiši makar- SVE OK i oceni). Automatske ocene samo unose paranoju i doprinose i ovako sve slabijoj prodaji.

protiv maksimalno a niti je moguće u praksi izvesti predlog

ima ljudi koji se loguju jednom u pola godina ili čak i ređe a rok za ocenjivanje 30 dana i šta da oceni posle 6 meseci a sve poruke i dokazi o slanju odavno nestali

paranoični imaju psihijatriju pa samo napred...

Citiraj
(01.04.2019 10:53)LiMuBaj Piše:
(01.04.2019 10:44)Gosling Piše: Pri svakom logovanju na sajt, onemogućiti licitiranje, postavljanje predmeta ili bilo kakvu aktivnost dok se ne reše ocene. Automatski dodeljene ocene ukinuti. Ljudi su lenji, moraš da ih moliš porukama da razmenite ocenu. Poštovani, ukoliko ste zadovoljni saradnjom molim Vas da razmenimo ocene bla bla (Čitaj- care, ne budi lenj i napiši makar- SVE OK i oceni). Automatske ocene samo unose paranoju i doprinose i ovako sve slabijoj prodaji.

protiv maksimalno a niti je moguće u praksi izvesti predlog

ima ljudi koji se loguju jednom u pola godina ili čak i ređe a rok za ocenjivanje 30 dana i šta da oceni posle 6 meseci a  sve poruke i dokazi o slanju odavno nestali

paranoični imaju psihijatriju pa samo napred...

Posle 6 meseci imaš opciju samo pozitivno da oceniš, ali moraš ostaviti komentar uz ocenu. Na više mesta u diskusijama sam video da ljudi smatraju da su Automatski dodeljene pozitivne ocene u stvari promenjene negativne i vrlo su obazrivi u poslovanju sa takvim prodavcima isključivo zbog tih ocena, što je potpuna nebuloza.

Citiraj
nema od toga ništa , automatske pozitivne su i uvedene jer LT nije hteo da "primora" članove da ocene čak šta više sad ocenjivanje nije obavezno uopšte , ja sam se i zborio da se uvedu automatske ocene baš iz tog razloga što ljudi neće ili ne znaju da ocenjuju , ima tema posebno o automatskim ocenama , mesecima je trajala borba da se to uvede i priča završena, bolje automatska nego nikakva ocena , kome smeta takva ocena neka se obrati lt-u da mu obrišu te ocene

to što neko nešto smatra to me neiteresuje jer neki smatraju da je automastka pozitivna vrh vrhova da nema bolje ocene pa sam i ručno dobijao takve ocene par puta ...

Citiraj
Gosling, ajd pokazi jednog clana koji ima vise od 100 pozitivnih ali da nema nijednu automatsku?? Tako da ko nece da posluje sa takvima taj onda moze da batali i limundo i kupindo...

Citiraj
(01.04.2019 12:25)SmajliNS Piše: Gosling, ajd pokazi jednog clana koji ima vise od 100 pozitivnih ali da nema nijednu automatsku?? Tako da ko nece da posluje sa takvima taj onda moze da batali i limundo i kupindo...

Pa ne postoji, upravo to i kažem, Automatske ocene su počele da dominiraju sve više. Što bih ja ostavljao komentar, uradio 4-5 klikova više, smišljao tekst za ocenu kad će sistem to sam za mene odraditi. Ne kažem da svi to gledaju, ali ima dosta ljudi koji sumnjaju u te ocene. Čak i kad kao prodavac zamolim nekoliko puta kupca da me oceni, jednostavno me iskulira, šta ga briga. Ovo je jedan od komentara na koje sam naišao. 
[Slika: Untitled.jpg]

Citiraj
Nije ni to resenje jer neutralna moze znaciti i da je prodavac prevarant i prodaje nesto a salje drugo ALI posto je prihvatio reklamaciju onda ne moze da dobije negativnu. Tako da u tom kontekstu i neutralne bi znacile nekima isto sto i automatske...

Citiraj
(01.04.2019 13:53)SmajliNS Piše: Nije ni to resenje jer neutralna moze znaciti i da je prodavac prevarant i prodaje nesto a salje drugo ALI posto je prihvatio reklamaciju onda ne moze da dobije negativnu. Tako da u tom kontekstu i neutralne bi znacile nekima isto sto i automatske...

Ne kažem da bi trebalo vratiti neutralne ocene, to nikako. Samo kažem da sve više ima automatski dodeljenih ocena, koje su po meni lepo upakovane neutralne ili jednostavno odraz lenjosti kupaca i ima ih sve više.

Citiraj
(01.04.2019 10:44)Gosling Piše: ....Ljudi su lenji, moraš da ih moliš porukama da razmenite ocenu....

a mene posavetuju iz LT da pustim da lik dobije nezasluzenu pozitivnu, znaci nije dobro automatska pozitivna, nije dobro neutalna, sve vise zasticenih prevaranata, ima li ovo mesto upotrebnu vrednost?

kaze smajliNS:"Nije ni to resenje jer neutralna moze znaciti i da je prodavac prevarant i prodaje nesto a salje drugo ALI posto je prihvatio reklamaciju onda ne moze da dobije negativnu. Tako da u tom kontekstu i neutralne bi znacile nekima isto sto i automatske..."

jedna ispravka smajliNS, mogle bi da znace a ionako u zivotu ljudi cuju ono sto zele i citaju ono sto zele, NE ono sto je napisano/receno

Citiraj
bio sam jako protiv ukidanja neutralne ocene , ali ne mogu ni prodavci da dobiju negativnu ako uvaže reklamaciju, iz dosadašneg iskustva (ne samo svog) sam primetio da postoje kupci koji ne žele reklamaciju već žele da daju negativnu ocenu prodavcu

znači trenutno postoji samo pozitivna i negativna ocena i tu je prostor za "manevrisanje" vrlo ograničen

nema sredine da je ni vamo ni tamo ako me razumete ...

Citiraj
(01.04.2019 22:26)LiMuBaj Piše: bio sam jako protiv ukidanja neutralne ocene , ali ne mogu ni prodavci da dobiju negativnu ako uvaže reklamaciju, iz dosadašneg iskustva (ne samo svog) sam primetio da postoje kupci koji ne žele reklamaciju već žele da daju negativnu ocenu prodavcu

znači trenutno postoji samo pozitivna i negativna ocena i tu je prostor za "manevrisanje" vrlo ograničen

daj coveku apsolutnu slobodu, nece je znati iskoristiti, daj mu 2 opcije, uvek ce izabrati bolju

Citiraj
(01.04.2019 22:28)bbbojanica Piše:
(01.04.2019 22:26)LiMuBaj Piše: bio sam jako protiv ukidanja neutralne ocene , ali ne mogu ni prodavci da dobiju negativnu ako uvaže reklamaciju, iz dosadašneg iskustva (ne samo svog) sam primetio da postoje kupci koji ne žele reklamaciju već žele da daju negativnu ocenu prodavcu

daj coveku apsolutnu slobodu, nece je znati iskoristiti, daj mu 2 opcije, uvek ce izabrati bolju

kod ocenjivanja ne postoji sloboda izbora pa čak ni biranja od 2 ponuđenje opcije već ocena mora da bude dodeljenja u skladu sa pravilima na platformi koja definišu kad može negativna da se da a kad ne može što znači npr. ako je prodavac "lažno" opisao predmet ali ipak uvažio reklamaciju i vratio novac nazad i platio povrat nazad ma koliko se mi osećali razočarano što nismo dobili ono što smo očekivali mi ne možemo dati negativnu ocenu jer je uvažena reklamacija

ranije dok je postojala neutralna ocena nisi morao da vratiš nazad robu ali si mogao da daš neutralnu ocenu , jer predmet nije baš takav kako je opisan npr. ali je upotrebljiv nije skroz neispravan i slično tome, ili je sve ispravno ali je prodavac poslao na jedvite jade tek posle 20 dana , znači tu si imao izbor neki veći prostor za ocenjivanje što izgleda mnogima je smetalo a na kraju je dovelo do enormnog rasta negativnih ocena za razliku od vremena kad je postojala neutralna ocena koja ugred rečeno se nije često ni davala...

Citiraj
A jbt polomismo se tražeči te automaCke pozitivne i sad ni to ne valja. :D
Ja doduše ne razumem zašto ljudima smetaju te automatske ocene – ko na to obraća pažnju, mo'š misliti – dobio automatsku. Učitavati tu neko značenje da saradnja nije valjala pa je ovaj sad osvetnički "pustio"  da mu dođe automatska, mislim... ajt, molim Vas.  :sleepy:
Na kraju krajeva kome smetaju neka traži od Limunda da mu ih obriše – žališ se da je neprikladan komentar i to je to.
A na sve to PO PRAVILIMA ocenjivanje NIJE OBAVEZNO. Lično, a to mi je mana – znam, posle bahatog "šalji brate pouzećem" me najviše najedi kad me neko cima da ga ocenim.
Ali...
Umesto vajnog kukumavčenja, jadikovanja i ostalih sportova ucveljenog ega – evo predloga:
Da se uvedu "lozinke". Na primer:
- Predmet nije baš u opisanom stanju, ali tu je negde – ne isplati se vraćati i može da posluži šifrovani komentar: "Fantastična saradnja – preporučio bih ovog prodavca i svojoj tašti."
- Predmet ni blizu opisanom stanju i mora reklamacija koju prodavac uvažava, komentar: "Voleo bih da su mi svi ženini švaleri kao ovaj prodavac."
I dopišite sami, da se stavi na glasanje i to je to.
I da – ocenjivanje PO PRAVILIMA NIJE OBAVEZNO! Nije. Ono – baš, baš nije obavezno po pravilima Limunda i Kupinda – kukati na to je budalasto, a cimati ljude da ocene je nepristojno. To kad pređeš 200 JPO ne ..beš više ocene ko kad si zelen i željan "ljubavi". :lol:

Citiraj
(01.04.2019 22:43)LiMuBaj Piše:
(01.04.2019 22:28)bbbojanica Piše:

kod ocenjivanja ne postoji sloboda izbora pa čak ni biranja od 2 ponuđenje opcije već ocena mora da bude dodeljenja u skladu sa pravilima na platformi koja definišu kad može negativna da se da a kad ne može što znači npr. ako je prodavac "lažno" opisao predmet ali ipak uvažio reklamaciju i vratio novac nazad i platio povrat nazad ma koliko se mi osećali razočarano što nismo dobili ono što smo očekivali mi ne možemo dati negativnu ocenu jer je uvažena reklamacija

ranije dok je postojala neutralna ocena nisi morao da vratiš nazad robu ali si mogao da daš neutralnu ocenu , jer predmet nije baš takav kako je opisan npr. ali je upotrebljiv nije skroz neispravan i slično tome, ili je sve ispravno ali je prodavac poslao na jedvite jade tek posle 20 dana , znači tu si imao izbor neki veći prostor za ocenjivanje što izgleda mnogima je smetalo a na kraju je dovelo do enormnog rasta negativnih ocena za razliku od vremena kad je postojala neutralna ocena koja ugred rečeno se nije često ni davala...
       li mu baj,
lepo si ti to rekao, ocena mora da bude u skladu sa pravilima, a da li su trenutna pravila dobra je jedino pitanje koje se postavlja.
lepo je to sto ste se izborili da limundo uvede pravilo o vracanju robe, ali jesam li ja kao kupac kriv sto je prodavac sklon prevari na sitno i probace da uvali cipele bez djona ili nesto slicno te da "po predlogu limunda" mi neko zavlaci ruku u dzep i moram da platim makar 200-300 kinti za to sto je neko resio da me proba prevariti a on prolazi bez ikakve kazne i nastavlja da lovi sledecu budalu?!?!?!

Po pravilima limunda mozes od mene da kupis "nov ispravan laptop" u prepisci ti tvrdim da je sve super koliko se secam a kome samo sitnica ne radi, sitnica zvana maticna ploca, ja sam ga sutirao, iz proslog veka je.......stigne ti, platis cenu plus postarinu (jer nismo iz istog grada), posle svega ja ti nonsalantno kazem vrati a po limundo pravilima (koja u ovom slucaju NE POSTOJE za ovaj slucaj) dobijes da oni predlazu da jednu postarinu platis ti drugu ja, jesam li ti zavukao ruku u dzep direktno, svojim lazima i obmanama?
i da li treba da prodjem sa POZITIVNOM ocenom? da li treba da prodjem nagradjeno umesto kaznjeno?

Da se razumemo, nov sam ovde, limundo nije moj zivot niti ce ikada postati, imam porodicu i troje male dece, i naisao sam na mesto koje moze da bude dobra opcija u zivotu ali mu fali malo dorade.

Hocete nas nove sa novim idejama pustiti da dobrusimo dijamant, vi stari ste dali sve od sebe i uradili sve sto znate ali igrom slucaja to nije ispalo najbolje moguce, ne kazem da mi "klinci" na sajtu znamo kako ce to raditi besprekorno, ali tvrdim da uz vasu pomoc i vasu otvorenost za razmisljanje izvan "vasih kutija", iskljucivo u saradnji sa vama starijima i nama mladima mozemo napraviti mesto sigurne trgovine. nasi predlozi, vasa odluka i snaga i mozemo.
zar to nije cilj i vas starih?

Citiraj
"Umesto vajnog kukumavčenja, jadikovanja i ostalih sportova ucveljenog ega – evo predloga:
Da se uvedu "lozinke". Na primer:
- Predmet nije baš u opisanom stanju, ali tu je negde – ne isplati se vraćati i može da posluži šifrovani komentar: "Fantastična saradnja – preporučio bih ovog prodavca i svojoj tašti."
- Predmet ni blizu opisanom stanju i mora reklamacija koju prodavac uvažava, komentar: "Voleo bih da su mi svi ženini švaleri kao ovaj prodavac."
I dopišite sami, da se stavi na glasanje i to je to.
I da – ocenjivanje PO PRAVILIMA NIJE OBAVEZNO! Nije. Ono – baš, baš nije obavezno po pravilima Limunda i Kupinda – kukati na to je budalasto, a cimati ljude da ocene je nepristojno. To kad pređeš 200 JPO ne ..beš više ocene ko kad si zelen i željan "ljubavi". "

kaze SERJOZA.

verujem da je to istina

te "sifre" su zanimljiva opcija, samo bi bar nama novajlijama ovde bilo od znacajne pomoci da se uvede da to bude jasno vidljivo na profilu prodavca

IZVINJAVAM SE na postu odmah iza posta, morao sam da napravim pauzu te nisam imao opciju da izmenim svoj prethodni post ili to samo nisam znao da uradim a ako sam prevideo tu opciju molim nekoga od iskusnijih da me posavetuje kako to u buduce da radim

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)