• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocenjivanje
(21.04.2019 10:13)plavimorfo Piše: Proverite sada, mislim da je sada sve u redu u prikazu broja ocena.

Pa jeste, jeste.
Ali ne znam da l' neko sa vaše strane ima nekakav osećaj za filing za sarkazam.
Jerbo ovo je sad već sprdačina i komendija - ja po ko zna koji put javljam slučajeve gde očigledno kompjuterisanje izračuna broja ocena NE RADI, a vi to ipravite ručno i onda sa izvesnim ponosom izveštavate da ste ispravili.
Ne zvoni nikom tamo nešto? Ne pali se crveno što ne radi sistem kako treba?
Jer vidi - ja umem d' izračunam - be se mene, ali mi je jad i muka ako taj koji je zadužen za ovaj segment zasedne tamo gde se broje novci pa krenu ovakve male, neprimetne greške, greškičuljci takoreći da se "potkradaju", razumeš?
Ili drugim rečima: Ako iz tri broja n'umete da izračunate procenat - kako da Vam poverim svoje šolde, đenge, novce?

(21.01.2019 20:37)serjoza Piše: Nov sam na Limundu pa bih hteo da pitam: Kako se računa procenat ocena? Ili - koji se kalendar troši u Limundo gradu jer kaže se da nema pozitivnih ocena u poslednjih 12 meseci, a po kalendaru koji se troši u našoj varoši ima jednu od pre 3 meseca i sitan kusur.  :hmm:

[Slika: FNB3Z8Q.jpg]

Evo vidi - primer od pre nekog vremena koji ste onomad ručno doterali. Vidi ga sad:

[Slika: HKTcOH8.jpg]

3 pozitivne jedna negativna i to je po vašem računu 50% pozitivnih? KAKO?
Je li moguće da elementarni račun na ovom sajtu gde ljudi TRGUJU i rade s NOVCIMA vi ne umete da obavite? Dok ja ili neko drugi ne javi da dva i dva i dalje daju 4.

Citiraj
koliko dana treba da prođe nakon ocenjivanja da se ažurira procenat pozitivnih ocena u proteklih 12 meseci ?

evo dao pozitivnu pre 4 dana a kupac i dalje nema pozitivnih ocena

https://www.limundo.com/Clan/visnjaaa-1

da ne računa ocene samo sa Limunda bez Kupinda ?

recimo kod mene piše u zadnjih 12 meseci 325 pozitivnih a ja imam otprilike 760

Citiraj
Skroz bagovito. Evo ja izlogovan, stoji da sam online, a sa desne strane: Ulaz
Inače, pored veoma dobre stare opcije filtriranja pozitivnih i negativnig ocena, ovaj procenat uspešnosti je po meni suvišan i bez preteranog smisla
https://www.dodajsliku.com/image/uVxEj

Citiraj
to za online status člana od početka sajta ima interval od 15 minuta koliko mi je poznato, znači kad se izloguješ još 15 minuta svetli da si online ... to je tako već godinama ...

Citiraj
Definitivno ne racuna lepo kod ocena, mislim da mi nekih 5 ocena nije uracunato.
Proverite matematiku .
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
(27.04.2019 11:44)Branka030025 Piše: Definitivno ne racuna lepo kod ocena, mislim da mi nekih 5 ocena nije uracunato.
Proverite matematiku .

nije tačno okvirno fali ti oko 130 ocena, danas :)

ljudi kako je ovo moguće

https://www.limundo.com/Clan/Jasna45

član ima7 pozitivnih ocena u proteklih 12 meseci od toga 5 JPO a piše mu 0 pozitivnih i 1 negativna

[Slika: x37OaDC.jpg]

ovako bi trebalo da radi a NE radi

[Slika: d6m6RkR.jpg]

Citiraj
Da, da se objasni kako se racunaju ocene i sto nekada ne radi.

Prvo u Uspesnost racuna samo JPO? -jer fale ocene kada se prebroje

Ali onda premer koji je Limeni naveo nije kao i kod clana koji ima uspesnosst 100%

https://www.limundo.com/Clan/Saracbb

I onda dodjosmo do toga da se u uspesnost ne racunaju samo ocene od kupaca , sto se vidi iz sledeceg primera

https://www.limundo.com/Clan/Scekaa

Poenta je da matematika treba da vazi za sve, bez izuzetaka, odnosno da se jasno uoci sablon, ali iz datih primera je nemoguce ga uociti. Nesto ne radi. Zakrpite softver

Citiraj
Zamoliću vas da sada proverite ponovo ocene članova, nama se prikazuju procenti onako kako bi i trebalo.

Citiraj
(28.04.2019 18:14)lemip Piše: Zamoliću vas da sada proverite ponovo ocene članova, nama se prikazuju procenti onako kako bi i trebalo.

problem je sistemski ako me razumete zahvaćeni su svi članovi a vi samo ispravite kod članova koje mi prijavimo samo kao primer ovde eto čak ne svima ...

evo primer da Ne radi piše 0 ocena a ima 1 ocenu

https://www.limundo.com/Clan/visnjaaa-1

po meni je besmisleno da popravite samo primere koje ovde prijavimo jer su zahvaćeni bukvalno svi članovi ja sam na slučajnih 100 uzoraka pronašao da su skoro svi bili neispravni

Citiraj
Sada se prikazuju da su tacni, ali na slici koju je Limeni postavio, na osnovu datuma se vidi da to dugo nije bilo ispravno.

27.04.2019. nije prikazana statistika a prva ocena je data u julu 2018. odnosno zadnja u 22.04.2019.

Citiraj
LiMuBaj, Branka030025 - Da, u pravu ste, upoznati smo da ova nepravilnost postoji i prosledićemo je ponovo kolegama. Hvala vam na sugestiji. :)

Citiraj
Зашто се не слажу подаци о оценама? Мој допринос да рачунање буде исправљено:

Данас први пут добих (незаслужено због захтевања купца да му пошаљем поузећем предмет за који је нуђено само плаћање пре слања) негативну оцену. Пре ове негативне оцене било је код мене 130 јединствених оцена (за које по објашњењу поред њих пише да су збир позитивних и негативних оцена), а кад ми је дата негативна број укупних јединствених оцена уместо да се повећа, смањио се на 129. Без обзира да ли ће се после евентуалног брисања ове оцене од стране Лимундо - Купиндо тима (уложен је приговор наравно) број мојих јединствених оцена повећати или смањити (а логично би било да се смањи, и ето 2 оцене мање него што сам имала пре ове купопродаје) ево пријављујем да је ово један од начина на који нестају оцене члановима који се већ извесно време баве утврђивањем по ком шаблону ради програм за збирање оцена. Добро би било да се ово исправи.

Citiraj
(01.05.2019 08:40)prodavac-kupac Piše: Зашто се не слажу подаци о оценама?  Мој допринос да рачунање буде исправљено:

Данас први пут добих (незаслужено због захтевања купца да му пошаљем поузећем предмет за који је нуђено само плаћање пре слања) негативну оцену. Пре ове негативне оцене било је код мене 130 јединствених оцена (за које по објашњењу поред њих пише да су збир позитивних и негативних оцена), а кад ми је дата негативна број укупних јединствених оцена уместо да се повећа, смањио се на 129. Без обзира да ли ће се после евентуалног брисања ове оцене од стране Лимундо - Купиндо тима (уложен је приговор наравно) број мојих јединствених оцена повећати или смањити (а логично би било да се смањи, и ето 2 оцене мање него што сам имала пре ове купопродаје) ево пријављујем да је ово један од начина на који нестају оцене члановима који се већ извесно време баве утврђивањем по ком шаблону ради програм за збирање оцена. Добро би било да се ово исправи.

kad se dobije negativna ocena broj jedinstvenih pozitivnih se smanji za 1 , tako i treba da funkcioniše , više o tome dole na link

https://pomoc.limundo.com/hc/sr/articles/202253112

Citiraj
(01.05.2019 09:00)LiMuBaj Piše:
(01.05.2019 08:40)prodavac-kupac Piše: Зашто се не слажу подаци о оценама?  Мој допринос да рачунање буде исправљено:

kad se dobije negativna ocena broj jedinstvenih pozitivnih se smanji za 1 ,  tako i treba da funkcioniše , više o tome dole na link

Видим. Али не разумем зашто. То математички јесте тачно +130-1=129. А од ког броја онда рачуна проценат? Ваљда од укупног броја позитивних и негативних треба? Логично би било да пише укупно остварено толико сарадњи, позитивних толико, негативних толико, проценат успешности толико. Онда то није укупан број јединствених оцена (позитивних и негативних као што пише) него неки поени који се рачунају тако што ти одузме позитивну оцену коју си већ имао јер си добио негативну. Зато се и не слажу проценти, ако се рачунају на тај  задњи број који се добије. Рецимо 100 остварених, 50 позитивних и 50 негативних. То би било логично да буде 50 посто успешности, ако се рачуна на 100 остварених сарадњи. Али ако прво од 50 позитивних одузмеш 50 негативних то ти је 0, и на ту нулу рачунај проценат успешности, па ако је у задњих годину дана пишелогично: "нема позитивних оцена у последњих годину дана". Црва није ни било!

(01.05.2019 09:34)prodavac-kupac Piše:
(01.05.2019 09:00)LiMuBaj Piše:

kad se dobije negativna ocena broj jedinstvenih pozitivnih se smanji za 1 ,  tako i treba da funkcioniše , više o tome dole na link

Видим. Али не разумем зашто. То математички јесте тачно +130-1=129. А од ког броја онда рачуна проценат? Ваљда од укупног броја позитивних и негативних треба? Логично би било да пише укупно остварено толико сарадњи, позитивних толико, негативних толико, проценат успешности толико. Онда то није укупан број јединствених оцена (позитивних и негативних као што пише) него неки поени који се рачунају тако што ти одузме позитивну оцену коју си већ имао јер си добио негативну. Зато се и не слажу проценти, ако се рачунају на тај  задњи број који се добије. Рецимо 100 остварених, 50 позитивних и 50 негативних. То би било логично да буде 50 посто успешности, ако се рачуна на 100 остварених сарадњи. Али ако прво од 50 позитивних одузмеш 50 негативних то ти је 0, и на ту нулу рачунај проценат успешности, па ако је у задњих годину дана пишелогично: "нема позитивних оцена у последњих годину дана". Црва није ни било!
Или пак: 100 купљених предмета, 60 позитивних оцена, 40 негативних. Није ли то 60% успешности? Ако пре рачунања процента одузмеш од 60 позитивних 40 негативних и разлику од 20 незнам чега назовеш "укупан број јединствених оцена како позитивних тако и негативних" у односу на шта стављаш тих 20 да би добио проценат? Ако је у односу на 100 то је 20%, што нема везе с животом.

Citiraj
@prodavac-kupac

dok je prikazivan procenat uspešnosti od početka to je radilo kako treba od kad prikazuje poslednjih 12 meseci ne radi kako treba ...

pre je pisala negde formula kako računaju procenat ali ne mogu sad da nađem ako nađem postaviću ovde, znači ili računaju sve ocene ili samo jednistvene

bitno je da razlikujete Jedinstvene ocene i Ukupne ocene, npr ako od mene kupite 100 knjiga to je samo 1 Jedinstvena ocena

evo je Formula kakva je pre bila barem

[Slika: formula-ocene.png]

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 3 Gost(a)