• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Funkcionisanje Cafe-a - pitanja, odgovori, kritike...
:D
Razlog izmene Dealla se nešto glupira:)

Dobro pa zar ličim na nekog takvog.
Kad citiram nekog neće.
Da li da brišem nešto kao kod videa ili....
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj
A probaj samo da citiras Gutijev post.

(05.05.2015 22:53)Guti1 Piše:
(05.05.2015 22:46)dealla Piše:
(05.05.2015 22:42)Vesic1 Piše: Ajd okaci neki citat sa slikom ispod da vidimo u kom obliku ce da se pojavi :)

[Slika: boxing.gif][/img]

Dodaj.rs pa ubaci sliku pa prekopiraj link itd
Ova prva je sa "Copy image location", a druga sa dodaj.rs

[Slika: graphics-boxing-854378.gif]

Citiraj
(05.05.2015 23:03)Vesic1 Piše: A probaj samo da citiras Gutijev post.

(05.05.2015 22:53)Guti1 Piše:
(05.05.2015 22:46)dealla Piše:
(05.05.2015 22:42)Vesic1 Piše: Ajd okaci neki citat sa slikom ispod da vidimo u kom obliku ce da se pojavi :)

[Slika: boxing.gif][/img]

Dodaj.rs pa ubaci sliku pa prekopiraj link itd
Ova prva je sa "Copy image location", a druga sa dodaj.rs

[img][Slika: boxing.gif][/img]
[Slika: boxing.gif]
Ima čiča još ponekog keca u rukavu.
Naime kad citiram nekog i hoću fotku da okačim ispod otvori se malo veće prozorče sa opcijama širina i visina.
Iznad toga u prvom polju stoji "http://"
Kad prekopiram link taj deo se duplira i onda neće da izbaci sliku.
Znači kao kod videa

E hakleri hakleri:D
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj
Napomenuo sam barem pet puta za to "http://" . :)
"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Citiraj
(05.05.2015 20:49)sasacv68 Piše: Od kada su uvedene izmene u ˝nacinu citiranja˝ na Cafe-u, povremeno primetim da komentari ne budu bas kako ja to hocu.

Evo i poslednjeg primera sa ovim komentarom:  http://cafe.limundo.com/thread-236-post-...l#pid35196

Delovi teksta su copy/paste pa dok sam formatirao nepotrebno su se dodavali enteri, menjala velicina fonta i sl. - kad se odradi pregled komentara Na kraju sam obrisao formatiranja i ponovo formatirao - ali je dodavanje entera ostalo kao problem - zato su veci razmaci izmedju delova teksta. Ranije mi se to nije dogadjalo.
Ja pokusao da sredim tekst - ali sam odustao - to je nesto do do Cafea -  sredite to !  :@

Osim toga pokusao sam da bromenim boju linka - klako bi bio uocljiviji - ni to ne radi ! - a ranije je funkcionisalo !

evo ilustracije:

Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Pa cekaj bre malo, da se pridrzavamo teme i da se prebacimo tamo. :hmm:
A tamo - zakljucano  :djavo:

@Predlog i ideja: Smanjite tu cenzuru.  ;)
Pomislicu da je Vucic ponovo postao ministar za infomisanje, a cekaj malo, on je u medjuvremenu jos napredovao, e onda moze zakljucavanje.  :bravo:

Citiraj
Lepo rekose kolege da je stanje na Limundu kao u drzavi.
Poceli su sa cenzurama, sta li je sledece :D

Citiraj
Bice: postovanje u pogresnoj temi 29 dinara!!! Mozda i prodje kao predlog ili ideja??? :pravi se lud:

Citiraj
Komentari iz Ideje i predlozi prebačeni u ovu temu, pošto se odnose na cenzuru.
Mislim i da je ok da pojasnim što je tema o veštačkom nuđenju zaključana.

Prvo - u pravilinku Cafea je navedeno da se neregularne aukcije prijavljuju preko Prijavi aukciju ili preko Kontakt strane.
Drugo - članovi su opominjani preko PM da ne prijavljuju veštačko nuđenje u temi. Neki članovi su i banovani na određeni broj dana zbog toga. Sllične teme su brisane iz istog razloga. U samoj temi sam više puta napisala da se to ne radi. Ako napišem molbu da se ne pišu prijave o veštačkom u temi, i to po deseti put sigurno, a dva komentara ispod bude upravo prijava veštačkog nuđenja, jedino što mi preostaje jeste da zatvorim temu. Ovaj put na određeno.

Mislim da je možda i najbitnije da pojasnim što je tako.
Preko 70% prijava veštačkog nuđenja (regularnim putem, preko prijavi aukciju ili preko Kontakt strane) su nevalidne prijave. U samoj temi se dešavalo da ne obrišemo neki komentar, ispod se ogradi diskusija kakav i koliki je prodavac prevarant, a na aukciji uopšte nema veštačkog nuđenja. U poslednjim komentarima se pozivalo na suspenziju kupca koji nije učestvovao u veštačkom nuđenju na aukciji koja je iz tog razloga zatvorena.

Da, bilo je validnih prijava u temi. Ne krijemo da veštačko nuđenje postoji. Proveravamo, opominjemo, sankcionišemo pa i suspendujemo članove svaki dan zbog toga. To ne znači da može bilo kog člana da etiketira u Cafeu kao nekoga ko krši pravila, samo zašto što misli da postoji veštačko nuđenje na toj aukciji. Ponovila bih da preko 70% prijava veštačkog nuđenja nije validno.
:lotr:

Citiraj
Niko ovde nema ništa protiv da takve stavove iznosite u temi Veštačko nuđenje. Ovaj vaš komentar je recimo primer kako se na tu temu može diskutovati. Pa se tu može diskutovati dalje šta se radi, kako se radi, da li se dovoljno radi i slično. Od kritike ne bežimo.

Ali javno optuživanje članova da veštački dižu cenu nije ok. Napisala sam kako se vrši prijava, tako je definisano i u pravlinku Cafe i to se neće menjati.
:lotr:

Citiraj
:)
Može, kampanjski, ne. Kako ko, čast izuzecima.

Sa drugom rečenicom se slažem ali to ste uglavnom vi krivi. Tek u poslednje vreme vidim da ste počeli takve članove da obeležavate (bar se nadam da su vaše one rečenice na njihovim profilima) a do sada je bilo sve skriveno pa deluje kao da ništa ni ne preduzimate. Negativne još uvek imaju neki uticaj na rejting prodavca, pa i kupca ali vaše negativne utiču na svačiji rejting ovde. Mogu samo da ponovim - razmislite da li vam se isplati više da čuvate svoj ili obraz onih koji zloupotrebljavaju sistem.

Citiraj
Posto sam prvi pomenuo termin cenzura, da malo pojasnim. Nisam mislio konkretno na temu Vestacko nudjenje, ona mi i nije preterano interesantna, vec na trend da se zatvaraju teme (Crna lista) cim se moderatorima ne svidi u kom pravcu se one razvijaju. Da podsetim, i devedesetih su se oni koji su zatvarali medije pozivali na to da ti mediji krse pravila (zakone).  ;)
Ako vec imate Pravilnik i hocete da se on postuje, imate na raspolaganju mnogo bolje metode od zatvaranja tema. Vi, kao moderatori, bi ste trebali da usmeravate tok diskusije u pravom smeru, brisite poruke koji nisu u skladu sa Pravilnikom, opominjite i banujte prekrsioce...  Nema potrebe da zatvaranjem teme kaznjavate sve ostale clanove koje bi na njoj hteli da ucestvuju. 

Po sadasnjoj logici, svaka tema na forumu moze da bude zatvorena, dovoljno je da 2-3 clana krenu da na toj temi krse pravila. 

Citiraj
Vala bas, lepo receno kolega ... i gle slucajnosti, obe teme sam ja otvorio ...  :@

Ja bih dodao, da na tok diskusije cesto utice i to sto ostajemo uskraceni za odgovore od strane admina, na neka, postavljena pitanja, predloge ...

Siguran sam da nikome ovde ne bi smetala dosledna primena Pravilnika, ali mi se cini da se i ovde Pravilnik tumaci dosta fleksibilno, kao i na Limundu ... pa je i logicno, da se pravila malo zaobilaze ...
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
(12.05.2015 23:07)gibica Piše: Posto sam prvi pomenuo termin cenzura, da malo pojasnim. Nisam mislio konkretno na temu Vestacko nudjenje, ona mi i nije preterano interesantna, vec na trend da se zatvaraju teme (Crna lista) cim se moderatorima ne svidi u kom pravcu se one razvijaju. Da podsetim, i devedesetih su se oni koji su zatvarali medije pozivali na to da ti mediji krse pravila (zakone).  ;)
Ako vec imate Pravilnik i hocete da se on postuje, imate na raspolaganju mnogo bolje metode od zatvaranja tema. Vi, kao moderatori, bi ste trebali da usmeravate tok diskusije u pravom smeru, brisite poruke koji nisu u skladu sa Pravilnikom, opominjite i banujte prekrsioce...  Nema potrebe da zatvaranjem teme kaznjavate sve ostale clanove koje bi na njoj hteli da ucestvuju. 

Po sadasnjoj logici, svaka tema na forumu moze da bude zatvorena, dovoljno je da 2-3 clana krenu da na toj temi krse pravila. 

Imaš pravo. Ubuduće ćemo banovati takve naloge, umesto da celu kafanu uskratimo diskusije u vezi sa nekom temom. Videćemo da se danas ta tema odblokira. 

Citiraj
Retko koristim pretraživače ovde pa nemam baš neko iskustvo sa njima ali nisam baš nešto fasciniran. Tražio sam sada u kojoj temi se nalaze postevi na određenu temu ne bi li napisao odgovor za jednog člana i trebalo mi je vremena da ih pronađem a i to mi je uspelo samo zato što već dobro poznajem Cafe pa znam otprilike prema naslovu teme šta tu mogu da nađem. Znam da nisam baš spretan sa ovim sokoćalima pa je možda problem i do mene ali ako je ipak problem do pretraživača onda i nismo baš fer kada kritikujemo nove članove jer postavljaju pitanja o nečemu što je već više puta napisano. Ako ja, koji sam ovde toliko napisao imam problem da se snađem kako tek da se snađe onaj ko prvi put ulazi ovde ?

Deluje mi kao da se pretraga može vršiti samo po jednoj reči a onda bude izbačeno gomila tema pa verovatno već posle prvih par odustanu. Znam da nije moguće napraviti pretragu da odgovori na specifično pitanje ali zar nije moguće napraviti takvu da se upiše više ključnih reči pa da onda izbaci teme samo gde se sve pojavljuju u jednom postu ?

Ako već to može onda možda ne bi bila loša ideja da se novi članovi (a i ovakvi kao ja) upute na to odmah kod prijema pa da znaju kako da se snađu jer teško da će neko vrteti skoro 400 tema ne bi li pronašao odgovor.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 3 Gost(a)