• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Funkcionisanje Cafe-a - pitanja, odgovori, kritike...
(31.12.2015 07:38)blistok Piše:
(31.12.2015 00:18)Necita Piše:
(26.12.2015 19:31)blistok Piše: [Slika: m0754.gif]

[Slika: animated-witch-image-0104.gif]

:)

Ima i toga, mada mislim da je ona prva fotka koju si stavio bila adekvatnija jer je vernije raspoređivala krivicu za stanje.

UBR Svrni nekad i u neko doba kada nisu tu samo oni koji pate od nesanice :D 
UBR2 Poenta se i dalje može dokazati bez stavljanja prsta u oko, pa je moj predlog i dalje recimo ... Eliot Nes ili Roj Bin ili ... :)
...Ерик Кантона :)

Citiraj
Prilično adekvatno poređenje :D

Citiraj
Vidim već danima se vode neke žestoke rasprave na razne teme ovde pa bih ja (pošto nisam od onih koji pišu naširoko :angel: ) samo dodao jedan od mojih omiljenih citata iz filmova da bih doprineo opštoj konverzaciji :

Citiraj
Vratih se zbog price o cirilici u ovu temu na koju nas je uputila Oblacak, bolje da nisam.
Kad covek procita sve po redu, na tenane, mnogo je jadan utisak o kafeu.
UBR, od Bitterovih komentara, ukljucujuci i one u vezi sa cirilicom (da objasnim, za neupucene, upravo je Bitter pisao cirilicom i upozoravao na greske u prikazu), nekako je uspeo da prezivi samo jedan. Koji nema veze sa cirilicom, ali ima veze sa celom pricom o njegovom i drugim banovanjima.
(http://cafe.limundo.com/thread-69-page-21.html)
Da li je to namerno ostavljeno? A sve u vezi sa cirilicom brisano?
Koliko sam videla, Bitterovi komentari nisu nestali iz ostalih tema. Znaci, nije ih pojeo automatizam.
Pitanja su retoricka. Ne treba mi odgovor, hvala.

Citiraj
Pre otvorene sezone banovanja prosečan broj poruka u cafeu, po danu, je bio oko 121-2. Sada je 104 i u daljem padu. Nije to samo zbog višestrukog Lazara (UBR otopio se sneg i u Jagodini a njega još nema sa nekim stelt alijasem) dosta nas se povuklo više ili manje iz Cafea, iz raznih razloga, tako da je teško da će ovde skoro doći i do ozbilnijeg pisanja a kamoli konstruktivne rasprave. No gledano sa strane admina, sada je verovatno bolja situacija.

Citiraj
Poslednjih par nedelja sam gledao šta će se pre desiti, da li će prosečan broj komentara pasti ispod 100 ili će broj članova preći 5000. Ko što se vidi iz priloženog ...

Komentara po danu: 99,92
Tema po danu: 1,15
Teme: 564
Članova: 4.944

Ipak, dobra stvar je da se broj tema i dalje uvećava i multiplicira tako da novi članovi nemaju problema da pronađu gde da pišu jer svaka tema ima barem dve varijante a omiljene i po 5-6 :) Druga dobra stvar je da je ovo san svakog admina koji ne želi da troši svoje cenjeno vreme ovde, jer u suštini, već duže vreme, i nema šta da radi ovde.
Neki od entuzijasta su proterani, neki su se sami povukli a ima i par nas koji dajemo prostora (jer je ta želja izražena) novim snagama da napišu nešto korisno i za ostale a ne samo da postave kratko pitanje. Pa nadajmo se da će se uskoro pojaviti te nove snage.

Kako svaka Kafana treba da ima svoj mit i strašnu priču, evo jedne i za ovu.

Prokletstvo Broja 5000 !!

Jednog lepog dana skupiše se dobri admini i raspravljaše na temu kako bi mogli da svojim vernim korisnicima olakšaju boravak u Agrum Naselju. Kako je bilo isuviše stanovnika (po Potemkinovom modelu računanja) da bi ih sve saslušali i znali šta sve treba da urade oni rešiše da otvore malo svratište, gde bi ljudi mogli doći i u opuštenoj sredini izneti svoje probleme, nedoumice i želje, Dobra ideja, zagrajaše razveseljeni stanovnici i požuriše da rezervišu svoje stolove, piće, iće i mesto za govornicom.
Nažalost, ono što niko (pa ni dobri admini) nisu znali je da su se skupile sile tame kojima se ta graja i razveseljenost nije nimalo svidela. No, kako nisu mogli svojom magijom da raščine ono što dobri admini uradiše oni baciše neke kletve da bi utišali graju koja smetaše njihovim ušima.
1. Ako neko postavi neko pitanje za koje treba jasan odgovor neka se adminu na oči navuče mrena i ne vidi to pitanje ma koliko često ga ponavljali.
2. Ako neko za govornicom isuviše stoji i još pri tom često spominje da možda postoji neka mračna sila, neka mu se pod nogama otvori crna rupa i nek nestane zauvek iz Agrum Naselja.
3. Ako neko stigne do 5000 izlazaka za govornicu nek legne da spava i ne ustane sve dok mikrofon postoji.

Dobri admini, kada shvatiše šta se dešava, poslaše jednog od svojih najvećih magova da ublaži tu kletvu ali, avaj, ni on nije mogao mnogo da učini. Uspeo je da skine mrenu, delimično, sa očiju admina svojih, pa sada ipak i vide po neko pitanje. Otvorio je prolaz kroz dimenzije tako da se ponekad čuje i glas onih koji su nestali u crnoj rupi ali protiv broja 5000 nije mogao ništa da uradi. Pezys je još imao vremena da ostavi oproštajnu poruku za svojim stolom pre nego što je zaspao ali Dealla ne stiže ni to. Zaspa čvrstim snom da negde u njemu dalje traga za smislom sa polovičnim uspehom. Ostalo nam samo da što češće spominjemo njegovu omiljenu mudrost "Uaa, Bex".

Zato, pazite se svi broja 5000 i strepite od njega, jer ni najveći mag među adminima vam neće moći pomoći kada stignete do njega.

Citiraj
(10.02.2016 11:49)blistok Piše: Poslednjih par nedelja sam gledao šta će se pre desiti, da li će prosečan broj komentara pasti ispod 100 ili će broj članova preći 5000. Ko što se vidi iz priloženog ...

Komentara po danu: 99,92
Tema po danu: 1,15
Teme: 564
Članova: 4.944

Ipak, dobra stvar je da se broj tema i dalje uvećava i multiplicira tako da novi članovi nemaju problema da pronađu gde da pišu jer svaka tema ima barem dve varijante a omiljene i po 5-6 :) Druga dobra stvar je da je ovo san svakog admina koji ne želi da troši svoje cenjeno vreme ovde, jer u suštini, već duže vreme, i nema šta da radi ovde.
Neki od entuzijasta su proterani, neki su se sami povukli a ima i par nas koji dajemo prostora (jer je ta želja izražena) novim snagama da napišu nešto korisno i za ostale a ne samo da postave kratko pitanje. Pa nadajmo se da će se uskoro pojaviti te nove snage.

Kako svaka Kafana treba da ima svoj mit i strašnu priču, evo jedne i za ovu.

Prokletstvo Broja 5000 !!

Jednog lepog dana skupiše se dobri admini i raspravljaše na temu kako bi mogli da svojim vernim korisnicima olakšaju boravak u Agrum Naselju. Kako je bilo isuviše stanovnika (po Potemkinovom modelu računanja) da bi ih sve saslušali i znali šta sve treba da urade oni rešiše da otvore malo svratište, gde bi ljudi mogli doći i u opuštenoj sredini izneti svoje probleme, nedoumice i želje, Dobra ideja, zagrajaše razveseljeni stanovnici i požuriše da rezervišu svoje stolove, piće, iće i mesto za govornicom.
Nažalost, ono što niko (pa ni dobri admini) nisu znali je da su se skupile sile tame kojima se ta graja i razveseljenost nije nimalo svidela. No, kako nisu mogli svojom magijom da raščine ono što dobri admini uradiše oni baciše neke kletve da bi utišali graju koja smetaše njihovim ušima.
1. Ako neko postavi neko pitanje za koje treba jasan odgovor neka se adminu na oči navuče mrena i ne vidi to pitanje ma koliko često ga ponavljali.
2. Ako neko za govornicom isuviše stoji i još pri tom često spominje da možda postoji neka mračna sila, neka mu se pod nogama otvori crna rupa i nek nestane zauvek iz Agrum Naselja.
3. Ako neko stigne do 5000 izlazaka za govornicu nek legne da spava i ne ustane sve dok mikrofon postoji.

Dobri admini, kada shvatiše šta se dešava, poslaše jednog od svojih najvećih magova da ublaži tu kletvu ali, avaj, ni on nije mogao mnogo da učini. Uspeo je da skine mrenu, delimično, sa očiju admina svojih, pa sada ipak i vide po neko pitanje. Otvorio je prolaz kroz dimenzije tako da se ponekad čuje i glas onih koji su nestali u crnoj rupi ali protiv broja 5000 nije mogao ništa da uradi. Pezys je još imao vremena da ostavi oproštajnu poruku za svojim stolom pre nego što je zaspao ali Dealla ne stiže ni to. Zaspa čvrstim snom da negde u njemu dalje traga za smislom sa polovičnim uspehom. Ostalo nam samo da što češće spominjemo njegovu omiljenu mudrost "Uaa, Bex".

Zato, pazite se svi broja 5000 i strepite od njega, jer ni najveći mag među adminima vam neće moći pomoći kada stignete do njega.

Auuu... u kakve ti kafane ideš, boktečoveče.  :facepalm:

Citiraj
E ti današnji Lazari, sad bi još i medicinsku negu :) Nadam se da nije ništa ozbiljnije.

UBR Baš si žentlmen :) No, narodna kaže - nije kome je namenjeno već kome je suđeno a verujem da je bratanac imao širi osmeh povodom te bombonjere nego što bi imala osoba kojoj je namenjena :)

UBR2 što se tiče banovanja sa LKO ... uvek me je fascinirala ta ljudska ...(potreba, želja, osobina ???) ... da se poziva na zakon samo kada njemu/njoj ide u prilog i da se isti krši kad god je suprotna situacija. Ne mogu reći ni da sam sam drugačiji ali trudim se da barem ne radim to toliko očito. No, i sam kažeš . nije ni bitno, barem imaš mogućnost da se igraš žmurke/vije a da ne izlaziš iz sobe :)

Citiraj
(09.03.2016 23:42)blistok Piše: E ti današnji Lazari, sad bi još i medicinsku negu :) Nadam se da nije ništa ozbiljnije.

UBR Baš si žentlmen :) No, narodna kaže - nije kome je namenjeno već kome je suđeno a verujem da je bratanac imao širi osmeh povodom te bombonjere nego što bi imala osoba kojoj je namenjena :)

UBR2 što se tiče banovanja sa LKO ... uvek me je fascinirala ta ljudska ...(potreba, želja, osobina ???) ... da se poziva na zakon samo kada njemu/njoj ide u prilog i da se isti krši kad god je suprotna situacija. Ne mogu reći ni da sam sam drugačiji ali trudim se da barem ne radim to toliko očito. No, i sam kažeš . nije ni bitno, barem imaš mogućnost da se igraš žmurke/vije a da ne izlaziš iz sobe :)

Izgleda da sam propustila novo podizanje, cccc. Kakvom brzinom se sve to desi, da se prekrstis, odistinski.
A Lazaru cvrsto drzim palceve da sve bude u redu, ako dobro tumacim Blistoka, nije bilo.
Za sve ostalo preporucujem cokoladu s lesnicima. Po mogucstvu crnu :)

UBR, Blistoce, alal vera sto uvek uspes da se nadjes na pravom mestu u pravo vreme :D :klanjam se:

Citiraj
(10.03.2016 12:13)jugana Piše:
(09.03.2016 23:42)blistok Piše: E ti današnji Lazari, sad bi još i medicinsku negu :) Nadam se da nije ništa ozbiljnije.

Izgleda da sam propustila novo podizanje, cccc. Kakvom brzinom se sve to desi, da se prekrstis, odistinski.
A Lazaru cvrsto drzim palceve da sve bude u redu, ako dobro tumacim Blistoka, nije bilo.
Za sve ostalo preporucujem cokoladu s lesnicima. Po mogucstvu crnu :)

UBR, Blistoce, alal vera sto uvek uspes da se nadjes na pravom mestu u pravo vreme :D :klanjam se:

Šta bravo? Šta pravo vreme? Mi ovde laprdamo non stop i s nama neće da priče. Saaamo sa diZidentima se divani, a sitnu boraniju ko šljivi. Nije to lepo, ne neee...  :sic po guzi:

Citiraj
@Jugana
Pa i ti bi bila na pravom mestu da ne praviš divlje žurke svake večeri umesto da sediš za kompom i dok gledaš serije bacaš poglede na razne sajtove :)

UBR rekao je da je imao nekih zdravstvenih problema ali nije precizirao. Mada smatram da se ne treba kopirati poruka na koju odgovaraš ako odmah replicraš, u njegovom slučaju ću morati da revidiram stav jer će budući naraštaji (koji budu proučavali moj lik i delo) misliti da pričam sam sa sobom ... i nadstrešnicom :)

@ Serjoža
U pomenutom slučaju sam iskoristio svoje Ustavom zagarantovano pravo na repliku a vi koliko vidim uglavnom vreme provodite za šankom a ne u temama. Nemam ništa protiv šanka ali u poslednje vreme nisam baš nešto u tom fazonu pa onda neću da remetim veselu atmosferu :)

@ Admini
Već duže vremena mislim da vas pohvalim zato što konačno ozbiljnije radite na suzbijanju nepotrebnog rasta broja tema - svaka čast. Dodao bih još samo da jeste vaše zakonsko (i domaćinsko) pravo da odlučite ko može u Cafe a ko ne (ovaj deo ne spada pod razne zakone o firmama) ali možda biste mogli da se zaustavite samo na banovanju a ne i da brišete poruke koje ni na koji način ne krše pravilnik pa čak i ako dolaze od nekog ko vam nije baš prirastao ka srcu. Ako ni zbog čega drugog a ono da ne pravite poseban slučaj jer ni jednom drugom banovanom niste obrisali poruke koje su u skladu sa pravilima. Ko zna možda ipak dobijete i čokoladu ako to uradite :)

Citiraj
:D Divlje zurke su bolje od praznog Limundo Kafea :D Vidis da i LiMuBaj izostaje :D
UBR, nesto mislim na tebe u poslednje vreme. Rekao si nedavno da se povlacis jer ovde treba da dodju nove snage i vidim dolaze - i ponavljaju sve ono sto su trazile stare snage :D Heee, heee :D

Citiraj
kad ce se ukloniti avatar koji ima virus ? svaki put kad odem na stranicu zajednica avast reaguje i prijavljuje neki avatar wizard virus

osumnjiceni su:

Shone023zr i BooMKidZ :)

ime fajla je annual-sunflower.jpg

Citiraj
Neobično, kod mene antivirus ne reaguje. Da li vam se to i dalje dešava, možete li da nam pošaljete printscreen preko Kontakt strane?

Citiraj
(19.03.2016 20:29)Melodi Piše: Neobično, kod mene antivirus ne reaguje. Da li vam se to i dalje dešava, možete li da nam pošaljete printscreen preko Kontakt strane?

pa uzadnje vreme ni kod mene ali ako se ponovo javi dodacu print ekrana

desavalo se kad kliknem na zajednica

i kao virus u slici avatara annual-sunflower.jpg

ali evo ga ponovo sad ovo pise http://i.imgur.com/4pQHZLU.jpg

znaci samo se desava kad kliknem zajednica nigde drugde

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)