• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SARADNJA SA PRODAVCEM ili kako da vas nerviraju potencijalni poslovni partneri
(18.10.2016 21:45)blistok Piše:
(18.10.2016 21:16)serjoza Piše:
(18.10.2016 20:12)blistok Piše: ...
Razlog što nisam hteo da budem u tom prvom ešalonu prodavaca je baš ta nedorečenost i što će isuviše ljudi to shvatiti kao "brigo moja, pređi na drugog a pri tom mi još i daj novac".  No, to je samo početna faza, s vremenom (pri tom mislim na duži vremenski period od godinu, dve, a ne na par nedelja) to će biti odlična stvar koja će, ako ništa drugo, solidnom broju ljudi doneti pristojne dodatne prihode a nekima i finu egzisistenciju.

...

Leba ti kako to nisi hteo? Je li ti neko nudio? Znaš li kako se to postaje? Treba li da si učlanjen i u koju stranku? :lol:
U materinu većina nema pojma o čemu je reč, a deo priča o tome kao da je u najnovijem blogu sve potanko objašnjeno.  :hihi:
Il' sam ja nešto grdno propustio na času?  :hmm:

Dobio sam poruku na Limundu u kojoj mi je ponuđena ta opcija i rečeno da se za detalje obratim njihovom marketingu. Pitao sam ih za objašnjenje nekih nedoumica, odgovoreno mi je i potom sam se zahvalio na ponudi i rekao da ću sačekati da vidim kako to funkcioniše pre nego što okačim i svoje ime na taj spisak. Koliko sam ja skontao ne moraš biti član neke stranke (ali poželjno je da si bar simapatizer :) ) i može bilo ko da se prijavi ako je zainteresovan. Pretpostavljam da je jedini kriterijum da imaš neko iskustvo u prodaji ovde, barem trocifreni broj ocena i da nemaš negativnih. Zašto nisu sve obavestili ne znam, pretpostavljam (opet :)  ) da je čisto reč o tome da su išli po odnosu broj ocena kupac/prodavac pa gde je broj ocena kao kupac zanemarljiv (kao kod mene) da su skontali da nas zanima samo prodaja i da smo zainteresovani za tu opciju. Doduše, uvek mi ostaje nada da me je neka od zaposlenih u LKO videla uživo i rekla - e, ovakvog macana moram da imam ... kao prodavca polovne robe :D

Hvala lepo.
Da, znao sam da će pre ili kasnije moja apolonska figura u krivom ogledalu odigrati protivu mene u poslovnim kontaktima. :D

Citiraj
Mislim da sam pisanjem u kafeu skinula maler :hihi: Krenule su i ozbiljnije ponude :) Pu, pu, pu da sad opet ne ureknem :hihi:

I kako god da su nas birali (a i mene kopka kako i zašto) dajem časnu pionirsku reč da nijedna stranka nema ništa s tim. :)

Citiraj
(18.10.2016 22:36)PeggySue Piše: Mislim da sam pisanjem u kafeu skinula maler  :hihi: Krenule su i ozbiljnije ponude  :) Pu, pu, pu da sad opet ne ureknem  :hihi:

I kako god da su nas birali (a i mene kopka kako i zašto) dajem časnu pionirsku reč da nijedna stranka nema ništa s tim.  :)

Časnu PIONIRSKU, je li? :hmm:
Dooobro - za tebe znamo koje je stranka... SLEDEĆIII!!! :lol:

Citiraj
(18.10.2016 22:36)PeggySue Piše: Mislim da sam pisanjem u kafeu skinula maler  :hihi: Krenule su i ozbiljnije ponude  :) Pu, pu, pu da sad opet ne ureknem  :hihi:

I kako god da su nas birali (a i mene kopka kako i zašto) dajem časnu pionirsku reč da nijedna stranka nema ništa s tim.  :)
Hoćeš da kažeš da su te izabrali protiv tvoje volje?!!
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
Znaš kako Serjoža, budući da nisam išla u vojsku, ta pionirska je jedina zvanična zakletva koju sam polagala :lol:

Citiraj
Citat:Znaš kako Serjoža, budući da nisam išla u vojsku

Znači imala si ravne tabane. :pravi se lud:
Folk is not dead!

Citiraj
(18.10.2016 22:45)1halogen Piše: Hoćeš da kažeš da su te izabrali protiv tvoje volje?!!

Hoću da kažem da mi je nepoznat kriterijum po kom su birali kome će poslati ponudu da učestvuje u akciji, a samim tim i zašto su je meni poslali. Neki su prihvatili, neki su odbili... Ipak je na kraju slobodna volja bila presudna ;)

(18.10.2016 22:48)smuk88 Piše: Znači imala si ravne tabane.  :pravi se lud:

Da zbog toga :bravo:

Citiraj
Meni se sviđa ova ideja, vidim je kao pokušaj oživljenja sajta. Mada ovako kako je sad, stvarno ni 1% stvari nije objašnjeno potencijalnim saradnicima. Limundo bi trebao da ode korak dalje, i otvori agenciju za prodaju polovnih stvari preko neta. To je u stvari moja stara ideja, koju nikad nisam sproveo u delo, al eto neka je bar neko sprovede. Mislim da to još uvek nema u Srbiji.

Što se tiče samog ovog ovakvog prodavanja za druge, lično me to ne privlači, već sam zamislio hiljadu problema, tako da i me je neko pitao, verovatno bih odbio, i ovako prodajem za druge dosta, bez posrednika. Iz mog iskustva, najbolji za takvu saradnju su oni koji ti kažu "Ne znam, ti tamo prodaješ, vidi šta može i po kojoj ceni" i da je predmet fizički kod tebe, sve ostale slučajeve sam naučio da zaobilazim.

Citiraj
(18.10.2016 23:17)PeggySue Piše:
(18.10.2016 22:45)1halogen Piše: Hoćeš da kažeš da su te izabrali protiv tvoje volje?!!

Hoću da kažem da mi je nepoznat kriterijum po kom su birali kome će poslati ponudu da učestvuje u akciji, a samim tim i zašto su je meni poslali.  Neki su prihvatili, neki su odbili... Ipak je na kraju slobodna volja bila presudna  ;)
Samo se pitam što nam svima nisu ponudili, ima još ljudi raspoloženih za taj posao uz neki razuman procenat :hmm:

Citiraj
(18.10.2016 21:45)blistok Piše: Doduše, uvek mi ostaje nada da me je neka od zaposlenih u LKO videla uživo i rekla - e, ovakvog macana moram da imam ... kao prodavca polovne robe :D
Uh dobro je, taman sam pomislio da sam jedino ja dobio ponudu na ovaj nacin... :angel:

Citiraj
;D
Eto, kako se modni svet modernizuje pa postoje i plus sajz modeli mogli bi i mi da otvorimo neku modnu agenciju sa sloganom - Polovnjaci za polovnu robu iliti po stranjski - used size for used goods i skinemo Limubaja sa trona glavnog manekena za trbušnjake :D

Citiraj
Šokiran 
Sto se mene tice, stanje po pitanju saradnje bi najbolje opisala recenica " Dala baba dinar.." I vise me zanima kako me ti "pacijenti" biraju za saradnju ???  :krstitelj:
Kad kujes svoju srecu,ne udaraj bliznje po prstima

Citiraj
(19.10.2016 21:21)jasnad Piše: Sto se mene tice, stanje po pitanju saradnje bi najbolje opisala recenica " Dala baba dinar.." I vise me zanima kako me ti "pacijenti" biraju za saradnju ???  :krstitelj:
koliko ponuda? jesi se barem s nekim dogovorila?

Citiraj
(19.10.2016 21:21)jasnad Piše: Sto se mene tice, stanje po pitanju saradnje bi najbolje opisala recenica " Dala baba dinar.." I vise me zanima kako me ti "pacijenti" biraju za saradnju ???  :krstitelj:

Nemam pojma, mora da ih nekako privlacis, ja za sada imam 0 ponuda. :cool:

(19.10.2016 14:02)blistok Piše: ;D
Eto, kako se modni svet modernizuje pa postoje i plus sajz modeli mogli bi i mi da otvorimo neku modnu agenciju sa sloganom - Polovnjaci za polovnu robu iliti po stranjski - used size for used goods i skinemo Limubaja sa trona glavnog manekena za trbušnjake :D

To ne moze da se desi, LMB je neprikosnoveni kralj Limunda...

Citiraj
(19.10.2016 21:35)1halogen Piše:
koliko ponuda? jesi se barem s nekim dogovorila?

Ja imam bar 3-4 ponuda dnevno. Ne foliram uopste.Ali ne mogu da izdvojim ni jednu iole zanimljivu za saradnju. Nema realnih. To su ponude i cene po kojima bi oni voleli da im se roba proda. Garderoba, obuca, nova i polovna. I naglasim da izlistaju ponude na limundu, pa da tek onda pricamo o potencijalnoj saradnji. Scenario uvek isti: " Ja bih dao samo da se povadim" Ne ljutim se ja. Svako trazi ovcu za šišanje i sigurno negde i nekom upali. Kad ne probas, ne mozes da znas, koliko sj uspesan u tome da nekom za..es..
Kad kujes svoju srecu,ne udaraj bliznje po prstima

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)