• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE!
Pa dobro, ima dva dana vremena, možda se i neko iz L. tima zezne pa svrati na temu i da neko objašnjenje. Mogu ja i na kontakt stranu, nego mi sad zanimljivije ovako.

Ako mi plati poštarinu (što će sigurno biti srećan kad čuje, da to mora da plaća drugačije, a i besplatna dostava do CG naravno bolje zvuči) onda mora da plati i predmet, jer u LC rokovima neće stići do Crne gore. Ako plati predmet sa sve poštarinom, onda ne dobija popust, a trebao ga je dobiti.

Komplikovana situacija, a? Gde je Limubaj kada treba??

Citiraj
Pa ti si rekao da je vec platio predmet sa VISA katicom preko LC, treba da plati jos postarinu.
Posalji mu odmah zahtev za postarinu, kad vidi kolika je postarina za CG i uporedno za Srbiju mozda odmah pronadje neku adresu u Srbiji.
Cekanje tebi ne ide u prilog.

Citiraj
pa ko kaže da mora da prijavi problem ?, nekad treba imati i vere tj. poverenja

Limundo Cash prventveno služi da zaštiti kupce od prevaranata i od npr. prodavaca sa 0 ocena ( aj mu veruj kad je nov ) a ne od renomiranih prodavaca

Citiraj
Ma da, nema tu po meni zašto da štikliram problem, bar dok ne vidim s kupcem kako stoje stvari. Trenutno me najviše zanima, kako mi je platio, odakle, kojom valutom?

Imam odrađenih stotine transakcija preko LC. Nikada se nije sve desilo za 5 minuta, posebno nedeljom. Nisam dobio ni standardnu poruku, da kupac plaća preko LC, već samo drugu poruku, kako je uplatio. A to se isto nikad nije desilo.

Možda da ja pošaljem predmet u Limundo, pa da oni vide kako će njemu preneti robu, a meni novac? Smile

Citiraj
ja sam nedavno imao kupca iz makedonije pa sam mu slao post restant na granični prelaz ima pošta na granici jel , on prešao granicu podigao i vratio se nazad Smile

Citiraj
(18.12.2017 00:12)alexvuk Piše: Ma da, nema tu po meni zašto da štikliram problem, bar dok ne vidim s kupcem kako stoje stvari. Trenutno me najviše zanima, kako mi je platio, odakle, kojom valutom?

Imam odrađenih stotine transakcija preko LC. Nikada se nije sve desilo za 5 minuta, posebno nedeljom. Nisam dobio ni standardnu poruku, da kupac plaća preko LC, već samo drugu poruku, kako je uplatio. A to se isto nikad nije desilo.

Možda da ja pošaljem predmet u Limundo, pa da oni vide kako će njemu preneti robu, a meni novac?  Smile

Koliko znam, mogao je da plati normalnom crnogorskom karticom sa racuna u evrima, banke to rado konvertuju jer naplacuju konverziju Wink Jednom su mi nudili da deviznom karticom platim dinarski racun, u Bg Smile Uostalom, kad placas preko Amazona npr. ne pitaju te da li je tvoj racun u evrima a prodavcev u dolarima vec nemilosrdno skidaju pare Big smile
Nikada ti se nije desilo da stigne poruka da je vec uplaceno jer ti niko dosad nije platio karticom. Za placanje karticom ide ovako - u bankarskom zargonu (ne znam kako drugacije to da nazovem) na racun koji prima uplatu su "legle pare" iako si ti samo dao broj kartice i naravno kliknuo na "plati". A onda je besmisleno da ti stize poruka da je kupac odabrao LC, ako je vec i uplatio. Valjda Smile
P.S. Izvinjavam se, banke ne na placuju konverziju vec strpnu malo na promeni valute Wink
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
Zdravo svima. Molio bih da se vratite temi a ne da diskutujete na 3-4 stranice o specificnim slucajevima kupovine iz inostranstva koji interesuje 1 promil korisnika, i nisu bas vezane za akciju..

Evo par konkretnih i bitnih pitanja za ovu akciju:

-Koje Visa kartice mogu da se koriste? 
konkretno navedite neku iz najpopularnijih banaka (komercijalne, intese, rajf,...)

-Da li, ako kupim 3 predmeta od jednog prodavca, mogu da biram na koji predmet cu aktivirati popust ili samo na prvi licitirani predmet mogu ostvariti isti?

-I da li mogu da obavim kupoprodaju sa limudocash opcijom sad bez aktiviranja popusta (tj. ne platim karticom) a kod sledece kupovine aktiviram popust kod tog prodavca (platim karticom)? 
Tj. da li ce mi vaziti tad popust, posto prakticno nije prva kupovina...

Hvala,

Citiraj
- sve vise
- od jednog prodavca 1 predmet sa popustom ako se plati visom

Citiraj
Odgovorila bih Vam na pitanja, samo mi se ne svidja Vasa uvodna recenica pa cu Vas usmeriti na iscrpna uputstva o ucestvovanju u akciji koje je dao Limundo. Ako tu ne nadjete dovoljno indormacija o karticama, izvolite se obratiti svojoj banci ili bankama..
A Alexov problem sa "inostranstvom" se i te kako odnosi na akciju, jer ona podrazumeva Limundo Cache ciji su rokovi tesni i za rad u Srbiji, a preko granica su prakticno neostvarivi.
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
(18.12.2017 08:41)jugana Piše: Koliko znam, mogao je da plati normalnom crnogorskom karticom sa racuna u evrima, banke to rado konvertuju jer naplacuju konverziju Wink Jednom su mi nudili da deviznom karticom platim dinarski racun, u Bg Smile Uostalom, kad placas preko Amazona npr. ne pitaju te da li je tvoj racun u evrima a prodavcev u dolarima vec nemilosrdno skidaju pare Big smile
Nikada ti se nije desilo da stigne poruka da je vec uplaceno jer ti niko dosad nije platio karticom. Za placanje karticom ide ovako - u bankarskom zargonu (ne znam kako drugacije to da nazovem) na racun koji prima uplatu su "legle pare" iako si ti samo dao broj kartice i naravno kliknuo na "plati". A onda je besmisleno da ti stize poruka da je kupac odabrao LC, ako je vec i uplatio. Valjda Smile
P.S. Izvinjavam se, banke ne na placuju konverziju vec strpnu malo na promeni valute Wink

Tako bih i ja rekao da je bilo. Pretpostavka kaže, platio je iz druge države, drugom valutom, bez srpskih podataka za slanje. A ja imam još oko 40 sati da mu pošaljem. Ili da kliknem na problem. A zanimljiv slučaj, zar ne Smile

(18.12.2017 09:13)mldntnskvc Piše: Zdravo svima. Molio bih da se vratite temi a ne da diskutujete na 3-4 stranice o specificnim slucajevima kupovine iz inostranstva koji interesuje 1 promil korisnika, i nisu bas vezane za akciju..

Evo par konkretnih i bitnih pitanja za ovu akciju:

-Koje Visa kartice mogu da se koriste? 
konkretno navedite neku iz najpopularnijih banaka (komercijalne, intese, rajf,...)

-Da li, ako kupim 3 predmeta od jednog prodavca, mogu da biram na koji predmet cu aktivirati popust ili samo na prvi licitirani predmet mogu ostvariti isti?

-I da li mogu da obavim kupoprodaju sa limudocash opcijom sad bez aktiviranja popusta (tj. ne platim karticom) a kod sledece kupovine aktiviram popust kod tog prodavca (platim karticom)? 
Tj. da li ce mi vaziti tad popust, posto prakticno nije prva kupovina...

Hvala,

Izvinite moderatoru, nismo vas prepoznali Big smile Samo odgovori na maltene sva ta pitanja, se već nalaze i na temi i na blogu, trebalo je od početka čitati. Ako se pokaže da kupac jeste platio visa karticom, itekako ima veze sa temom i akcijom, a za sad su po meni 99% šanse da je tako bilo. Ako nije, onda ste u pravu, izvinjavam se za offtopic.

Citiraj
evo ja imam VISA Elektron i nije odobreno plaćenje preko nje Facepalm

iako me je ovaj link naveo da može https://ibb.co/huhxem

Citiraj
(15.12.2017 21:44)alvirko Piše: Evo paradoksa koji se meni desio.
Nije da sam nešto oštećena ili da bih mnogo uštedela kupovinom, no samo želim da podelim svoje iskustvo.
Prekjuče sam izlicitirala duks.
Rekoh, što da ne iskoristim popust. Aktivacija LC je moguća 2 dana po licitiranju (inače taj prodavac uvek ima aktiviran LC), i od danas ja sam mogla da iskoristim popust.
Ali ne može.
Znači, iako akcija traje OD DANAS, aktivacija LC je moguća i DANAS, ja predmet ne mogu platiti karticom.
Da li zato što je aukcija završena 13.12, ali opet, aktivacija je moguća 2 dana.
Suma nije velika i ja svakako planiram da sutra još nešto licitiram od istog prodavca, samo mi je malo nejasno zašto ne može.
Jedino logično mi je da je aukcija završena pre akcije, no, opet, aktivacija traje 2 dana za LC.

Da li se sećate koje ste tačno obaveštenje dobili kada ste pokušali da platite putem kartice?

(17.12.2017 14:14)nesa-s Piše: Dilema
Ne radi se o mojim oglasima ali svejedno.
Na stranici dobijoj pretrazivacem pet oglasa sa knjigama "Istorija srpskog naroda" stoji oznaka da su sa Visa-popustom,

https://www.kupindo.com/pretraga.php?Pre...985&iStr=3

Kada se otvore oglasi peta knjiga u nizu nema oznaku da je sa Visa-popustom

https://www.kupindo.com/Drustvene-nauke/...-drugi-tom

Da li je ovo greska u sistemu ili vec tradicionalno kasnjenje sistem posto je juce svih pet oglasa bilo bez oznake popusta kada se otvore ali tada nisam imao vremena da posaljem poruku.

Moguće da je došlo do manjeg kašnjenja u indeksiranju. Ukoliko ponovo primetite nešto slično, molim vas odmah javite korisničkoj podršci putem kontakt strane da bi kolege mogle blagovremeno da reaguju.

(17.12.2017 19:17)alexvuk Piše: Rekao bih da sam prodao svoj prvi predmet na ovaj način, jer je uplata legla malopre, i to momentalno. Čak nije bilo ni poruke, da kupac plaća preko LC. No tu je i prvi problem, adresa je na Crnu goru. A status je uplaćeno, i ja treba da šaljem. Mislim da iz Limundo tima, nisu predvideli ovo, jer iz druge države svakako ne može da koristi LC, niti ja postexpres.  

Naravno pitao sam kupca da li ima srpsku adresu, no ako nema, eto posla za limundo tim.

Limundo Cash sada može da se koristi i ukoliko je kupac u drugoj državi, jer je uvedeno plaćanje karticama.
Kupac ne mora da plati u dinarima, njegova banka će automatski izvršiti konverziju.
Sada samo treba da se dogovorite oko poštarine i slanja van Srbije, ali uplata na ovaj način je regularna.

Poruku za aktivaciju niste dobili jer smo želeli da pojednostavimo sistem - kupac odmah plaća i uplata je za svega par minuta na Limundo Cash računu, ovde možete videti više informacija: http://blog.limundograd.com/2017/10/limu...je-izmene/
Experientia docet.

Citiraj
(18.12.2017 10:26)LiMuBaj Piše: - sve vise
- od jednog prodavca 1 predmet sa popustom ako se plati visom

ipak ne mogu sve VISE ispravka

Citiraj
@Limubaj
hvala na odgovoru, iako nisu bas konkretni  Smile

Znaci, ipak ne vaze sve Vise? 

@jugana i alex
Eto vidite da svako moje pitanje ima smisla. A procitao sam sva uputsva Akcije i ovde temu na forumu. 

I manite me tog fazona: odgovrio bih ti ali...procitaj uputstva. Sto si se javio onda, samo da se raspravljas i spamujes?

To sa inostranstvom je generalni problem, vise vezan za LimundoCash opciju i slanje, i nema mnogo veze sa konkretnom akcijom. To je bila poenta.

Citiraj
evo ja probao da visom dopunim kredit i kaže nije odobreno

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 5 Gost(a)