• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 4 Glasova - 4 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zašto se baš tako zovete na Limundu?
Zdravo, ja sam mama,MAMAHAKER.
Nasa cerka je vrlo rano dobila svoj prvi kompjuter, Comodore...i mladic koji je dolazio da ga odrzava se stalno cudio zasto ja odbijam da sednem za komp. Uvek se cudio: "Tetka Vera, ja ne mogu da verujem...Vi ste jedna savremena zena i Vi necete da radite na racunaru"...odgovarala bih mu: "Slusaj, ono sto moram da odradim u DOS-u u firmi mi je dosta...na ovom kucnom samo brisem prasinu". Jednostavno, nije me zanimalo. (evo za sve ove godine od kad "hakerisem" ja nisam ni jednu igricu odigrala).
A onda se desilo.....naisla sam na neki clanak o Jamesu Joysu...a posto je nasa cerka studirala engleski (skener nije postojao)...ja jadnica sednem,prekucam ceo tekst i kad sam htela da joj posaljem mail-om nisam znala kako da u Outlookexpresu nadjem adressbook....trazim i ne znam. Nazovem svoju dragu cerku da me nauci. Kaze gospodjica ovako: "Zeno, to su ti elementarne stvari. Idi u neku skolu kompjutera pa nauci. Nemam ja vremena da se bakcem s tobom".
Lepo, lepo bogami.......Progutam knedlu i kazem ...dobro.
Uzmem knjigu,citaj,citaj...nadjem..klik,klik i seeeeend...poslajem mail. Bravo za mene.
Posle sat vremena zove gospojica cerka (ja mislim sad ce da me pohvali)...i kaze: "E mama kako se ono kuva spanac?" Procistim grlo ,pa kazem: "Znas kćeri, to su ti elementarne stvari....upisi kurs kuvanja na "Bozidar Adziji pa nauci. Izvini, nemam vremena, radim na racunaru" :P.. "Ali mamaaaa......" Klik,

I tako krenem...sama....kad je Branislav dosao sledeci put,pa sledeci,on je bio fasciniran...samo je govorio.."Vi, pa Vi ste,pa Vi ste haker....Vi ste MAMAHAKER"...i tako me Branislav krstio u mamahaker..SVE OSTALO JE LEGENDA.Uglavnom to je moj nick skoro svugde......sad sam JAKO PONOSNA NA SEBE jer imam 55 godina...luda sam za racunarom... tu sam "skorooooooo" rame uz rame sa vama mladjima,a dalekoooo ispred svoje generacije...

I imam mali netbook koji nosim na more,koji nosim u inostranstvo kod moje cerke koja sada tamo zivi ( ne mozes doci od njih do laptopa)...nakupovala se babaaaaaa na Limundu za svog malog unuka ihaaaaj....medju nama receno.....vec sam ja zavisna....kaze deda od mog unuka da ce da mi pritisne ono crveno dugme od Wi-fi ja....c,c,c,c...sve mi diraj...internet mi ne diraj. Nadam se da vam se dopala prica.
pozdrav od babehaker

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Zašto se baš tako zovete na Limundu? - od BitterLemon - 12.12.2014 01:58
RE: Zašto se baš tako zovete na Limundu? - od mamahaker - 21.01.2015 15:07
RE: Zašto se baš tako zovete na Limundu? - od BitterLemon - 24.01.2015 02:19
RE: Zašto se baš tako zovete na Limundu? - od BitterLemon - 24.01.2015 20:10
RE: Zašto se baš tako zovete na Limundu? - od BitterLemon - 24.03.2015 00:08
RE: Zašto se baš tako zovete na Limundu? - od BitterLemon - 24.04.2015 13:22

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)