• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je roba u opisanom stanju
Ovo pravilo na limundu mi je totalno nelogicno.
Par puta mi se desilo da sam imao kupce koji zele da vrate uredjaj.
Pozovem kupca,pitam sta nije u redu sa uredjajem,dobijem odgovor"uredjaj je odlican,ali nije ono sto sam ja mislio da jeste,mislio sam da moze ovo ili ono,,
U oglasu je stajala tacna oznaka i specifikacija istog.
Kontaktiram limundo,dobijem odgovor"Kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je uredjaj u opisanom stanju,,
U daljem tekstu poruke,spominje se zakon o zastiti potrosaca.
Ja sam 100% siguran da kada odete u radnju i kupite npr..patike obuvate ih par dana,odete u radnju i kazete nisu onakve kako sam ocekivao-la.Necete dobiti druge ili novac nazad.
Isto mislim i za tehnicku robu koju kupite u prodavnici,morate imati valjani razlog za reklamaciju.
Cak i da imate valjan razlog,imacete problem,a da ne spominjem sta bi bilo da nema nikakavog razloga.

Smatram da je totalno apsurdno,primenjivati ovo pravilo na polovnu tehnicku robu.
Rok za ocenjivanje je 30 dana,kupac moze da za 10-15 dana nadje isti uredjaj povoljnije,i ovaj kupljen na limundu hoce da vrati sa punim pravom.

Da se ogradim,za ovo ne krivim limundo,ovo je verovatno deo zakona o pravima potrosaca.
Ali je totalno nelogicno primeniti ovako nesto,na polovnu robu bez garancije.

Zanima me ima li onih koji misle kao i ja,ili podrzavate ovako nesto.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
Kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je roba u opisanom stanju - od CRNI1 - 07.02.2015 09:52

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)