• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je roba u opisanom stanju
(07.02.2015 09:52)CRNI1 Piše: Ovo pravilo na limundu mi je totalno nelogicno.
Par puta mi se desilo da sam imao kupce koji zele da vrate uredjaj.
Pozovem kupca,pitam sta nije u redu sa uredjajem,dobijem odgovor"uredjaj je odlican,ali nije ono sto sam ja mislio da jeste,mislio sam da moze ovo ili ono,,
U oglasu je stajala tacna oznaka i specifikacija istog.
Kontaktiram limundo,dobijem odgovor"Kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je uredjaj u opisanom stanju,,
U daljem tekstu poruke,spominje se zakon o zastiti potrosaca.
Ja sam 100% siguran da kada odete u radnju i kupite npr..patike obuvate ih par dana,odete u radnju i kazete nisu onakve kako sam ocekivao-la.Necete dobiti druge ili novac nazad.
Isto mislim i za tehnicku robu koju kupite u prodavnici,morate imati valjani razlog za reklamaciju.
Cak i da imate valjan razlog,imacete problem,a da ne spominjem sta bi bilo da nema nikakavog razloga.

Smatram da je totalno apsurdno,primenjivati ovo pravilo na polovnu tehnicku robu.
Rok za ocenjivanje je 30 dana,kupac moze da za 10-15 dana nadje isti uredjaj povoljnije,i ovaj kupljen na limundu hoce da vrati sa punim pravom.

Da se ogradim,za ovo ne krivim limundo,ovo je verovatno deo zakona o pravima potrosaca.
Ali je totalno nelogicno primeniti ovako nesto,na polovnu robu bez garancije.

Zanima me ima li onih koji misle kao i ja,ili podrzavate ovako nesto.

Ja svakako to ne podrzavam.
Ali ne podrzavam ni ovo:
Ti si prodao Pantelejcu iz Nisa bicikl:
http://www.limundo.com/kupovina/Sportska...A/38104581
Pantelejac mu poskida opremu i zameni losijom pa ponudi da ga preproda:
http://www.limundo.com/kupovina/Sportska...A/38331505
i to sa opcijom kupi odmah za 22.000 din.
Kako je dobio na kraju licitacije samo 9 i po hiljada dinara, Pantelejac kao iskusan i bezobrazan prodavac sa preko 600 pozitivnih ocena na Limundu rasteluje bicikl da mu tockovi sevaju, menjaci ne rade, lanac odma padne itd.
Sve sa ciljem da kupac odustane.
I kupac je odustao posle reklamacije koju mu ovaj naravno nije uvazio. Vise o tome na:
 http://cafe.limundo.com/thread-188-page-...t=flipping
Sta se dogadja dalje?
Rokovi prosli, reklamacija kupca da prodavac dovede bicikl u opisano stanje nije usvojena, sledi ocena prodavcu:
"24. Avg. '15 11:20 Prvo kupi na Limundu,u odlicnom stanju,da preproda.Ima radnju,ali ne zna da li je ispravan.Umesto ispravnog (nije oznacio niti opisao da je stanje NEISPRAVNO),daje mi bicikl koji nije u voznom stanju."
To je postenom kupcu po meni bila jedina satisfakcija za potroseno vreme i novac na Limundu.
Limundo je i to obrisao.
Pa posle neka mi neko kaze da Limundo nije svinjac jedan, kompletan.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je roba u opisanom stanju - od anta22 - 26.08.2015 05:09

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)