• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SARADNJA SA PRODAVCEM ili kako da vas nerviraju potencijalni poslovni partneri
Sama ideja je odlična i ko god da je se dosetio - skidam kapu. Prezentacija same ideje, na stranici gde se vidi spisak prodavaca, je mogla biti bolje odrađena. Razumem notoran stav LKO da ne želi da se meša, pa i tipičnu "majstorsku grešku" (svi znate nekog mehaničara, IT, pravnika ... koji odlično poznaje svoju struku i onda mu je mrsko da objašnjava jer - bože moj, pa to je opšte znanje i kako to da ti, koji nikada nisi imao iskustva sa tim, to ne znaš) ali ipak je trebalo barem par primera dati ako ništa drugo da se umanji pritisak nerealnih ponuda.

Razlog što nisam hteo da budem u tom prvom ešalonu prodavaca je baš ta nedorečenost i što će isuviše ljudi to shvatiti kao "brigo moja, pređi na drugog a pri tom mi još i daj novac". No, to je samo početna faza, s vremenom (pri tom mislim na duži vremenski period od godinu, dve, a ne na par nedelja) to će biti odlična stvar koja će, ako ništa drugo, solidnom broju ljudi doneti pristojne dodatne prihode a nekima i finu egzisistenciju.

Prvo i osnovno je da i ponuđači a i prodavci imaju realna očekivanja oko svog dela profita (sve preko 20% po glavi spada u lepe želje a ne u realnost) a onda i da se dogovore oko bitnih detalja (reklamacija, troškovi pakovanja, pristup robi ...)
Najmanja stavka u ovoj priči je da li će vam neko, poznat ili ne, dati par predmeta da prodajete. Ako takvih ima dosta onda ni to nije zanemarljivo ali to je nesiguran prihod jer zavisi od periodičnosti.
Ono za šta je ovo namenjeno (bar kako sam ja shvatio) je da se pronađe neko, pojedinac ili firma, ko želi da vas angažuje da umesto njega kačite i vodite prodaju njegovog asortimana. Nije toliko bitno da li je ta osoba verzirana u ovaj vid prodaje ili ne, već koliko ima vremena za to. Prodaja na Kupindu (kao i na drugim oglasnicima) je manje zahtevna jer je vremenski pritisak ublažen ali prodaja na Limundu je već druga priča, pogotovo ako se postavlja barem po 20 aukcija dnevno sa početnom od 10-199. Ako imate iole traženu robu, vi znate da će ona biti prodata u roku od 5, 7 ... dana što znači da se svaki dan moraju postavljati aukcije. Na 20 aukcija to znači puno radno vreme, slikanje (fali mi Vesela Mandarina da da zajedljivi komentar na ovu reč Smile nap.au.) i kačenje aukcije su oko 200 minuta, 30 minuta na odgovaranje na pitanja kupaca, barem 200 minuta pakovanje i predaja paketa. Dosta njih je ko će to sam da uradi ali ima i onih koji nemaju vremena ili im je to gnjavaža. Pa što ne bi platio nekog za to ? Pri tom se radi o dogovorenom procentu ili paušalu a nema doprinosa, markice, godišnjeg, bolovanja ... što bi imao ako bi zaposlio nekog u zvaničnom smislu. Ovde ima i dosta onih koji donose robu iz inostranstva, koliko zarada trpi dok ta osoba danima vitla po npr. Nemačkoj a ovde nema ko da okači i isprati aukcije ? Sa druge strane ima i onih koji su svu to prodaju već dobro organizovali, pa što onda ne bi uzeo i tuđu robu i sebi ostvario dodatnu zaradu ?

Ovde u Cafeu sam upoznao par osoba čiji stil prezentovanja i prodaje mi odgovara i sa kojima bih u nekom momentu i mogao da ostvarim neku poslovnu saradnju ali nažalost ni jedna od tih osoba nije iz mog mesta pa to komplikuje i prolongira tu mogućnost. Zahvaljujući ovoj listi sada mogu da vidim ko jeste iz mog mesta pa da pratim njihov stil i vidim da li bi i neko od njih mogao da bude u kombinaciji.

UBR Ako iko od glavonja iz LT ovo čita - vidim da ste krenuli u izmenu Kupinda i ima dosta dobrih ideja. U Srbiji se polako ali sigurno javlja potreba za nekim sajtom koji bi što bi strendžeri rekli bio "business to business" tako da vaše novo profilisanje sajta ide u pametnom smeru ali mislim da pravite veliku grešku što trenutno (bar se nadam) zapostavljate Limundo. Njegova glavna prednost u odnosu na bilo koji drugi prodajni sajt je brzina prodaje (barem za one koji kreću od aukcijske cene) i uz par relativno sitnih izmena bi mogao da bude isto (ako ne i više) atraktivan firmama da prodaju preko njega u većoj meri.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: SARADNJA SA PRODAVCEM ili kako da vas nerviraju potencijalni poslovni partneri - od blistok - 18.10.2016 20:12

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)