• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smanjivanje provizije i kupovina kao uslov za prodaju
(10.10.2018 16:24)serjoza Piše:
(10.10.2018 15:58)snikor Piše: Pošto se kupindo polako pretvara u muzej prasnjavih eksponata, a nadležni pokušavaju da reše situaciju taktikom "pravi se mrtav", evo moje ideje za popravljanje trenutnog stanja:

1. smanjivanje provizija na maksimalno 4%
2. uvodjenje obavezne kupovine kao uslov za prodaju(npr. za 6 meseci se mora zbirno ili pojedinačno kupiti nesto u vrednosti od 2000-3000 dinara).

Verujem da bi ovim svi bili na dobitku(u odnosu na sadašnje stanje):
- kupindo ne bi imao značajno manju proviziju u ukupnom zbiru, jer bi se povećao broj umanjenih provizija, a broj poseta i posećenih strana bi se povećao(što je bitno za oglašivače)
- prodavci bi na kupindu trošili novac koji bi i inače potrošili na drugom mestu, ali bi im se ovako vratio kroz povećanu prodaju
- kupci bi imali manje cene, zbog manjih provizija

Šta mislite o ovome?

Ja mislim da ti ništa ne čitaš nego tako - kad osetiš nadhnuće otvoriš novu temu sebi za dušu.
Prvi predlog ok, drugi potpuna glupost.
Imaš još pitanja ili ćeš u novoj temi da postaviš?

Kao prvo, ko tebi dozvoljava da se obraćaš bilo kome na ovaj način. Ako si iskompleksiran, probaj da lečiš komplekse na drugom mestu(probaj ovim tonom nekom u realnom zivotu).
Ako si već nešto napisao, argumentuj šta si napisao - da ne bi sanjali šta si hteo da kažeš.
Ko ima mozga shvatiće da prvi predlog nije realan bez drugog.

(10.10.2018 16:25)LiMuBaj Piše: kao prvo normalno je da bi svi prodavci hteli da je provizija što manja ili da je nema  uopšte , ali ovakav predlog je kao da uđeš u pekaru i predložiš da pojeftine hleb upola cene da bi im porasla prodaja :) što bi se nesumnjam i desilo , jedostavno Kupindo je firma i oni odlučuju o svojim cenama ,  da bi mi svi voleli da budu što manje to stoji ...

drugo obavezna kupovina je već na granici pristojnosti i ne znam jel negde to postoji da moraš da kupuješ :D ako i postoji to je robovlasništvo ...

po meni je bolje stimulisati članove nego primoravati pa npr što više prodavac prodaja na kupindu u toku 6 meseci tako mu provizija pada npr pa sa 8% kad pređe neki iznos na 7% i 6% ali ako mu opadne prodaja da se ponovo vrati na 8% npr. ili ko uplati npr 5000 dinara unapred za proviziju ima 1% manje itd ima milion načina da se provizija smanji ali kroz stimulaciju
Paralela sa hlebom nije odgovarajuća, jer kupindo nije proizvodjač već posrednik(nije toliko uslovljen materijalnim troškovima). Zaista ne mogu da shvatim nijednog prodavca kome bi ova sića bila problem, pogotovo ako će da mu se vrati preko povećane prodaje.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Smanjivanje provizije i kupovina kao uslov za prodaju - od snikor - 10.10.2018 16:33

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)