• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 2 Glasova - 4.5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu
Vikend besplatnih aukcija je najbolja stvar koja je smišljena na Limundu u zadnjih par godina. Pokrenuti 300 aukcija, a prodati recimo 40 uopšte nije mali procenat (pročitao sam zadnjih par strana teme) jer da ti je prosečna cena 500 dinara, to je 20 000 dinara kojih ne bi bilo da aukcije nisu pokretane. Prodali bi se ti predmeti, ali ko zna gde i ko zna kada. Ne slažem se da kada bih sve to pokrenuo van vikenda besplatnog pokretanja,zarada i procenat prodaje bio veći,jer to onda predstavlja nesigurnu investiciju od (recimo) 4000din. plaćene provizije, bez ikakve garancije da će novac biti nadoknađen prodajom.Možda baš tad bude ono "slabo vreme" Limunda, pa prodaš samo 10 ili 15, na neke si možda samo vratio pare ili zaradio neku mizeriju tako da kad sve sabereš,možeš i u minusu da završiš. Ukratko,nikad ne bih pokrenuo tih 300 aukcija da se plaćalo pokretanje jer je to vrlo nesigurna i rizična rabota - ovako je sigurica,ništa ne gubiš samo možeš da profitiraš,čak nijednu aukciju da ne naplatiš, ništa nisi izgubio,možda samo sat vremena koliko ti je trebalo za postavku.

Neko je napisao da je Limundo u ovom slučaju bio besplatan reklamni prostor, i to je sasvim tačno. Ipak se takođe ne slažem da bi pokretanje stalno trebalo da bude besplatno,jer je i to jedno vreme bilo pa se sećam kako je izgledalo - vrtiš u beskraj jedne iste aukcije,a broj ponuda je prilično mali.

Mogu da razumem da vikend besplatnih aukcija ne odgovara prodavcima koji prodaju jeftiniju robu,ili prodavcima koji koriste samo Limundo pa nemaju šta da povuku sa kupinda na aukciju kad taj vikend dođe. Onda im veliki broj aukcija na sajtu uguši prodaju. Samo, morali bi možda razmisliti o načinu prodaje, jer sam i ja nekad radio samo na Limundu a danas mi se veći broj prodaja odigrava na Kupindu, ili su makar poravnati ova dva sajta. Tek za 6 dana godišnje,koliko se to u proseku dešava,niko neće propasti a nama koji znamo i možemo da iskoristimo priliku, će to stvarno mnogo značiti.

Po meni je ovo za sada najbolje rešenje, i nastaviću kao i do sada da maltretiram Limundo tim, u nadi da će se organizovati još neki vikend besplatnih aukcija. Ako ga bude, možda je korisno znati, da se po mom iskustvu najbolje prodaju predmeti između 300 i 1000 dinara. I još nešto što sam primetio da ljudi rade - ako je došao vikend besplatnih aukcija, to ne znači da treba da razmišljate u stilu "Ionako je besplatno,sad ću da vidim da odvalim cene šta me briga" pa imamo da ljudi puste auckije od 5000din,a inače im na Kupindu taj predmet košta 4000. Prosta matematika i logika (provizija & mogućnost skoka cene na aukciji) kaže, da aukcijske cene uvek treba da ti budu niže od onih na Kupindu.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 19.06.2015 14:43
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 19.06.2015 20:15
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 20.06.2015 12:48
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 13.12.2014 23:45
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 15.12.2014 13:54
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 17.12.2014 12:56
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 17.12.2014 15:19
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 17.12.2014 15:30
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 18.12.2014 12:58
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 18.12.2014 13:35
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 18.12.2014 13:41
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 18.12.2014 13:49
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 20.12.2014 09:58
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 20.12.2014 10:18
RE: Da li ste aukcijski smisleni na akciji? - od BitterLemon - 20.12.2014 11:14
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 13.01.2015 21:32
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od alexvuk - 17.01.2015 11:58
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 17.01.2015 12:51
RE: Vikend besplatnog postavljanja aukcija na Limundu - od BitterLemon - 18.01.2015 11:20

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)