• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako "oceniti" lošu saradnju?
(05.01.2015 01:53)dealla Piše:
(05.01.2015 01:38)blistok Piše: Čemu "sve sjajno ali..." ne može i plavuša i crnka, probao sam, ali ne ide  Smile
LOL  LOL Jesi li :rolf:
Izvini što sam veći deo tvog komentara isekao,ali iako te podržavam u stavovima ovo nakraju je Bravo

Ma ok, moji tekstovi ionako treba da budu jezgrovitiji. Nikada nije na odmet malo humora Smile Istine radi, dodao sam malo boje zbog kontrasta same teme i prećutao sam da sam bio mnoooogo mlađi. Sada sam sve više u trećem stadijumu vica o dva bika na brdu Smile

(05.01.2015 11:29)shonery Piše: Opis iz oglasa tačan: Da/Ne
Komunikacija protekla dobro: Da/Ne
Ispoštovan dogovor: Da/Ne
može se tu dodati i dal ije dobro upakovano prilikom slanja i sl...
Tako da time možete da malo produbite ocenu...

Ovo je dobra ideja, na taj način bi se imala mnogo jasnija slika o tome ko je kakav u nekom segmentu i šta se može očekivati od saradnje sa njim/om. Ovo bi bilo idealno. Problem kod ovoga rešenja je ljudska priroda. Ovde je rasprava o tome kako oceniti one najgore saradnje a čak i tu ima razlika, makar u nijansama, u mišljenju. Kolika bi bila razlika u sitnicama ? Neko ovde ne toleriše ni dan kašnjenja, neko zarez koji nije u opisu, neko je sirovina po prirodi, nekome je loš dan... Na šta bi te ocene ličile i ko bi tu arbitrirao kada krene lavina žalbi na ocene ? Limundo, moja pretpostavka, drži ovaj sitem jer je jednostavan i na taj način, na prvom mestu, štiti sebe a zatim i sve ostale od šarenila ocena. Ili je belo ili je crno, sve ostale boje (a najviše siva) se ignorišu jer daju isuviše mogućnosti za manipulacije ili za sitne pakosti. Kada bi ocene bile razgranatije oni bi morali da zaposle više ljudi (barem jednog psihologa i jednog pravnika) i zbog toga bi provizija porasla. Znam, malo karikiram, ali u suštini to je to. Podržavam ideju jer se treba boriti za bolje ali treba stvarno dobro razraditi pravilnik u tom segmentu ako se želi da ta ideja uspe na željeni način.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
Kako "oceniti" lošu saradnju? - od serjoza - 28.12.2014 17:18
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 12:50
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 13:53
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 14:12
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 20:02
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 30.12.2014 13:54
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od blistok - 05.01.2015 17:22
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 05.01.2015 21:07
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 05.01.2015 21:32
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 17.04.2015 20:50