• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako "oceniti" lošu saradnju?
(06.01.2015 01:06)Ssvettlana Piše: Blistok, nemojte da se ljutite, ali imam utisak da se malkoc spr...e sa mnom, pitam gde su Vam tolike ocene, ako ih nedeljno dajete po 100... i da li zaista mislite da svi mi sedimo dokoni i samo smišljamo kako da opišemo saradnju sa nekim? Ali ako neko Vas nahvali u komentaru, a jeste više njih, malko je ružno da Vi svima date isti komentar, a da komentarišete baš u temi o tome kako da razdvojimo pozitivne na manje i više pozitivne...

Nikako mi nije namera da se ,,, sa vama ili bilo kim ovde. To što uvek nešto odvalim nije ni na koji način izraz nepoštovanja prema sagovorniku već čisto da malo opustim atmosferu. Ne mislim ja da vi ili bilo ko nemate pametnija posla od smišljanja ocena. Ja sam samo opisivao zašto i kako ja to radim. Možda i jeste ružno što dajem tipske komentare, nisam nikada o tome dublje razmišljao, ali trudim se da sve uradim što je pre moguće i sa što manjim utroškom vremena. U barem 80 % slučajeva ja prvi dam ocenu, čim uplata legne pa čak i kada nisam još ni poslao paket. Ko što reče, po meni jedina obaveza kupca je da plati i čim je tu obavezu izvršio sledi i ocena. Sa većinom mušterija sam razmenio tek par rečenica, oni pošalju poruku u kojoj navedu kako im odgovara i ja kažem "dogovoreno". U Cafeu možemo da se družimo, ako nam odgovara, ali Limundo je čist posao. Naravno da ponekad naleti neko ko mi baš ulepša dan pa i neki kupci sa kojima ćaskam i posle kupovine ali to spada u privatan deo mog života ne u poslovni. Bude mi ponekad žao kada vidim neke ocene, što sam ja već dao ocenu, pa ne mogu da uzvratim sa komplimentima ali nikada nisam propustio da se tim samim ljudima zahvalim. Jednostavno, razlika u mišljenju između nas, ja mislim da vi/bilo ko treba da znate da je sa tom osobom sigurno da se sarađuje i tu je tačka, ono posle te tačke je privatan odnos između mene i njih. Vi, pretpostavljam, smatrate da u tom privatnom treba biti otvoreniji da bi imali bolji uvid u to u kojoj meri i na koji način je sigurno sarađivati sa njima. Da me sad opet ne shvatite pogrešno, ništa loše o vama, jednostavno kažem da sam ja davno shvatio da je za mene lično mnogo bolje kada te dve sfere svog života držim odvojeno. I tu dolazi do razlike u nijansiranju više i manje pozitivnih ocena. Za mene svaki kupac kada plati zaslužuje 5, u tih skoro 700 ocenjenih prodaja mogu se setiti nekih desetak slučajeva kada je zaslužio manju ocenu i to isključivo zbog karaktera. Jedan od tih primera sam i naveo u prethodnim postevima. Ono što jeste ironija je da je ta osoba platila unapred i da sam joj dao ocenu odmah pre nego što sam i krenuo da šaljem paket pa samo ja znam o kome se radi. U negativnim ocenama koje sam dao je napisano opširnije i uvek različito da bi se imala jasnija slika. Po meni, prodavci su oni koji treba znatno veće standarde da ispune i tu treba da bude veće nijansiranje u ocenjivanju ali ja ne ocenjujem prodavce jer ja već dugo vremena nisam ovde kupac.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
Kako "oceniti" lošu saradnju? - od serjoza - 28.12.2014 17:18
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 12:50
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 13:53
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 14:12
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 20:02
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 30.12.2014 13:54
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 05.01.2015 21:07
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 05.01.2015 21:32
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od blistok - 06.01.2015 02:41
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 17.04.2015 20:50