• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako "oceniti" lošu saradnju?
Zivo me zanima kako drugi razmisljaju i kako bi ovo ocenili, evo slucaja:

Izlicitiran fotoaparat od osobe sa 50-ak samo pozitivnih ocena, fotoaparat je ispravan, prodavan kao polovan sa ovom recenicom

Citat:Aparat je očuvan sa vrlo malim tragovima korišćenja.
Aparat je 100% ispravan,pre slanja napraviću video snimak.
Bez garancije i reklamacije.

Odem po njega, umesto zene sa limundo podataka pojavi se covek, ponudi mi da ga probam, ali nisam jer sam verovao ocenama,i kazem mu onako kroz pricu, imam isti takav i znam da je dobar fotoaparat,zato sam ga i licitirao. Krenem kuci i vec u ruci vidim da ti "mali tragovi" nisu mali i da je ispadao, ali izlicitirana cena je smesnih 700din. ( realno vredi oko 1500 ) , pa pravim kompromis kao po mom ludom obicaju.

Ispostavi se da aparat pravi fotografije sa horizontalnim linijama, da mu fali sraf, da cangrlja unutra nesto, vratanca zapinju i ima tu jos sto sta da se doda. Sto je najludje, na kartici koju sam dobio uz njega , ostale slike od prosle godine gde se vidi isti efekat linija,tj. dokaz da je nesipravan jos od tada.

Javim coveku da je neispravan,kakva je situacija i da cu doci po novac. Kaze on meni zasto ga nisi probao kada sam ti nudio, kazem da sam verovao na rec, i da sam probao, na ekranu fotoaparata se ne bi videle linijice dok se ne prebaci na pc i veci ekran,sto realno i jeste tako.
Pristane on da mi vrati novac, kada sam dosao, prvo mi kaze da mi ne bi vratio da mu nisam komsija, zatim krece da me klevece kako ce me ovo skupo kostati i navodi da sam ja iskoristio njegove delove da bi popravio svoj!
Koliko treba da budem lud, ako sam smislio tako maestralan plan da iskoristim njegove delove i popravim svoj, da u opste pomenem da imam isti fotoaparat (druge boje ) . Meni se cini da treba da budem veoma retardiran da tako dobro osmisljenu prevaru sjebem tom izjavom. Ja da hocu da varam varao bih za 700evra a ne za 700 dinara.
Doslo mi je da ga zadavim, ali sam se okrenuo i otisao jer sa maloumnim ne treba voditi bilo kakvu polemiku.

- Sada gledam ponovo oglas i oci mi bode ovo da ne daje garanciju i ne uvazava reklamaciju, da mu nisam tu u kraju, vec da se slalo ko zna gde verovatno bi se vadio na kurire i transport.
-Onda i ovo da ce da napravi video snimak, snimak cega, fotoaparata kako slika i radi blic?

Posle svih ovih godina i ocena, opet se nadje neko da me pravi budalom, a ovo ce mi biti lekcija da zaboravim na "kako ste -sta ima" price, i striktno svedem na kupoprodaju, proveru ispravnosti bez obzira na ocene, da trazim dlaku u jajetu  , jer ocigledno drugacije ne moze .
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj

Poruke u ovoj temi
Kako "oceniti" lošu saradnju? - od serjoza - 28.12.2014 17:18
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 12:50
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 13:53
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 14:12
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 20:02
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 30.12.2014 13:54
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 05.01.2015 21:07
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 05.01.2015 21:32
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od fox_87 - 17.04.2015 20:27
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 17.04.2015 20:50