• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako "oceniti" lošu saradnju?
Izgleda da kao prodavac spadam u one koji koji narušavaju red, bar po pitanju rokova. Ne u smislu slanja, izrazito retko mi se desi da ne pošaljem u roku a i to je dan ili dva kasnije. Ono što praktikujem je da ne ganjam ljude za rokove. Živim u Srbiji, svakog dana vidim ljude kako rovare po kontejnerima i ne mogu onda da nekog ganjam da mi plati za tri, pet...koliko već dana. Znam da ti ljudi koji kupuju preko Limunda nisu oni pored kontejnera ali znam i da među njima ima dosta onih koji sastavljaju kraj sa krajem i koji bi voleli svašta nešto u svojoj kući, isto kao i ja, ali da tek u trenutku kada se završi aukcija shvate da nemaju u tom momentu novac. Pa ajde da sačekamo, ok, nije problem, sačekaćemo. Ima i onih slatkorečivih, koji su kulturni, obećavaju i ... njih sačekam do poslednjeg roka (30 dan) pa tek onda reagujem. Nekada mi se to obije i o glavu, imam sada televizor koji je prodat, gomila obećanja, nisam obratio pažnju na rok i istekao je. Ode provizija. No, takvi slučajevi me ne pogađaju nešto. To je samo novac. Nekada dam negativnu, nekada ne, zavisi od situacije. Ono što mi digne pritisak smesta dvesta (u mom slučaju maltene bukvalno Smile ) su oni nepristojni, puni sebe, koji misle da mogu kako hoće samo zato što su dali novac ili oni koji umesto sa "zdravo" počinju razgovor sa psovkama i optužbama bez ikakvog smisla. E tu treba dati ocenu. Lako mi je tamo gde nije realizovano, negativna ko vrata. Ali tamo gde je plaćeno a saradnja je bila više nego loša ? U početku takve aukcije nisam ni ocenjivao a onda sam shvatio da ako me prijave mogu još ja da budem u problemu. Tako da sada svoju standardnu ocenu "Sve po dogovoru. Svaka preporuka za kupca." Svodim na "Sve po dogovoru." Znam da takva formulacija ocene ostalim prodavcima ne pomaže ali takav je pravilnik. Na stranu to što većina ljudi ni ne čita više od par poslednjih ocena pa šta onda i da napišem nešto drugo. Skoro mi je jedan član kome sam dao dve negativne ocene (20 dana sam ga čekao i na tri poruke mi nije odgovorio) dao 2 pozitivne u kojima je negativan komentar. Pa šta ? Posle tih ocena je došlo trideset drugih, sada će doći još nekih 70-80. Ko će tu njegovu ocenu ikada pročitati ?
Pitanje je bilo i za one koji podržavaju ukidanje neutralnih. Spadam u te. Većina neutralnih ocena koje sam ja pročitao nije imala veze sa temom. Ako si oštećen daćeš negativnu, ako nisi daćeš pozitivnu. Ako si oštećen i prihvatio si to (time što si zadržao predmet koji nije dobro opisan ili time što si ostao bez provizije) onda prihvati to i nastavi dalje. Čemu "sve sjajno ali..." ne može i plavuša i crnka, probao sam, ali ne ide Smile

Citiraj

Poruke u ovoj temi
Kako "oceniti" lošu saradnju? - od serjoza - 28.12.2014 17:18
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 12:50
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 13:53
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 14:12
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 29.12.2014 20:02
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 30.12.2014 13:54
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od blistok - 05.01.2015 01:38
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 05.01.2015 21:07
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 05.01.2015 21:32
RE: Kako "oceniti" lošu saradnju? - od BitterLemon - 17.04.2015 20:50