• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 4 Glasova - 3.5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duzina gazista-kako odrediti velicinu obuce
Mozda nije naglaseno u tutorijalu, pa da napomenem sada, da se navedeno moze primenjivati za uobicajeno - normalno stopalo, odnosno sto bi neko reko - za siroke narodne mase.

Svakako da postoje i slucajevi koji ne spadaju u ovu kategoriju kao sto su manje ili vise usko ili siroko stopalo, deblje stopalo u predelu skocnog zgloba ili stopala sa nekim deformitetom, kao posledica gojaznosti ili mozda i nekih bolesti i sl. koji verovatno zahtevaju drugaciji pristup odredjivanja adekvatne  i odgovarajuce velicine obuce.

Ja stvarno nemam saznanja, a ni iskustva sa tako necim, pa eto ukoliko neko ima, mogao bi da podeli ovde, jer sam dobio "kritiku" od jednog Limundovca kome, kako rece, moj tutorijal bas i nije od pomoci - u potpunosti, jer po njegovim recima: " po duzini gazista mu odgovara - broj 43, a po sirini stopala - broj 45 ...", odnosno i inace dosta tesko pronalazi odgovarajucu obucu.

Verujem da je takvu obucu lakse naci u specijalizovanim prodavnicama, nego na L/K, pogotovu, jer nije svim prodavcima u potpunosti jasno koju meru treba dati u opisu obuce, ni za standardnu, a kamoli za specificnu obucu.
Da li sam negde ispustio da bi kupcima mozda znacila i mera sirina gazista (ako se vec moze izmeriti), pogotovu, ako se radi o polovnoj obuci?!
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Duzina gazista-kako odrediti velicinu obuce - extremi - od sasacv68 - 21.01.2015 17:15
RE: Duzina gazista-kako odrediti velicinu obuce - od BitterLemon - 04.03.2015 23:45

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)