• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izmene u kategorijama na Kupindu
Pregledala sam malo “Tehnike”, imam predlog:
Ako nije veliki problem, bilo bi dobro da se kategorija “Audio-komponente” podeli na
1. pojacala i predpojacala
2. tjuneri
3. gramofoni, dekovi (ili bolje “magnetofoni”) i plejeri: CD, HD, all in one
4. DAC i strimeri
Ovako je previse razlicitih stvari strpano u jednu kategoriju, nije pregledno.
Mogu magnetofoni i da idu sa tjunerima, da bi bio kraci naziv ove druge kategorije i da se smanji mogucnost za zbunjivanje.
Inace (dalje nemojte da citate ako nemate vremena) moj utisak je da ste dzabe krecili.
Ljudi su smestili svoju robu gde im je prvo palo na pamet.
U kategoriji “Oprema i delovi” gramofon Garrard, (OK, on je za ugradnju, ali ko ce ga tu naci?), kao i dva para zvucnika (i pored posebne kategorije “Zvucnici”).
Iako imate kategoriju “Portabl uredjaji”, “Mini linije” su pune portabl-uredjaja, tu su i jedne nozice, gramofon sa duplim dekom, diskmen, walkman recorder, valjda je apsolutni hit razvodnik sa 4 prikljucka (za struju), gramofon Supraphone (bar ima svoje pojacalo i zvucnik)… Cini mi se da je najmanje mini-linija.
“Audio-komponente” - odmah sam se zapitala kakav ce tu biti kupus od pojacala, predpojacala, strimera, integralnih pojacala, tjunera, DACova, dokova, CDova, gramofona, gramofonskih predpojacala, ekvilajzera… Kad i tamo tranzistori, umesana profi oprema, dakle, nema sanse da neko tu prelistavanjem nadje ono sto trazi.
Sledeci korak, trazi “gramofon”, samo u kategoriji Tehnika. Pet komada je pronadjeno u “kucni aparati”, i to “za pripremu hrane”. Dva su antikviteti, dva, recimo, obicna. Mislim, ja stvarno ne razumem da li je to trebalo da bude vic? Jedan i jedna igla su u “muzicki instrumenti i oprema”. Dva u kategoriji “Dodatna oprema”, ali za Tehniku, a ne “Audio-tehniku".
U Audio-tehnici su 122 reference na gramofon, tri gramofona su u kategoriji “Zvucnici” - koliko god da imaju zvucnika nisu za tu kategoriju, a tu je i “igla i zvucnica” za gramofon. Sedam gramofona je u kategoriji “Slusalice i mikrofoni”, gde su, inace, i tri DAC-a - dva doduse sa slusalicama, ali i lampaskim pretpojacalom, odlicna stvar. E stvarno ne znam gde da se smesti taj sto prodaje komplet uredjaja? Mozda ce neko imati i tu ideju. Mozda kategorija "slusalice i mikrofoni" i ne treba da postoji, ili da ide kao potkategorija "opreme"?
Da se vratim na gramofone (kao pokaznu vezbu koriscenja kategorija): Pet bez pojacala i zvucnika i jos nekoliko sa zvucnicima u kategoriji “mini linije”. Dvadesetak u “portabl-uredjajima”. Par njih i jeste, uglavnom antikviteti. Ali ako ista od muzicke tehnike definitivno nije portabl, to je gramofon.
I tako stizem do kategorije “audio-komponente”, gde bi, jel’te, bilo logicno da se nadju gramofoni i prvo pa musko - midi-linija Aiwa sa gramofonom na vrhu. Pa nije mogao da je stavi u “mini-linije”, jer lepo pise da je midi? A logika? Razum? Sto rece jedna Limundovka nedavno…
Digoh ruke, odoh na projektore, jer me zanima sta ima, na prvoj strani - plasma ball. Dvogledi i teleskopi, na prvoj strani - mikroskop. Stvarno. Mislim, ne smeta to meni, navikla sam, samo mi je zao vaseg truda.
Ovako, ostaje traganje po kljucnoj reci. Ali i to je muka. Gramofon jos i moze da se nadje, jer redje pisu “gramafon”, pa mogu i tu rec da ukucam. Ali kako da nadjem “tjuner” ili “tuner”? Sta da kucam, pojacalo, snagas, risiver… Ima jos novijih izraza. A ovde se prodaje polovna roba, pa morate da imate sve...
Nadam se da nisam odmogla.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Izmene u kategorijama na Kupindu - od BitterLemon - 05.12.2014 14:11
RE: Izmene u kategorijama na Kupindu - od BitterLemon - 13.03.2015 17:09
RE: Izmene u kategorijama na Kupindu - od BitterLemon - 17.03.2015 18:12
RE: Izmene u kategorijama na Kupindu - od BitterLemon - 17.03.2015 23:42
RE: Izmene u kategorijama na Kupindu - od BitterLemon - 18.03.2015 12:35
RE: Izmene u kategorijama na Kupindu - od jugana - 25.03.2015 22:02
RE: Izmene u kategorijama na Kupindu - od BitterLemon - 13.04.2015 15:46
RE: Izmene u kategorijama na Kupindu - od BitterLemon - 13.04.2015 22:25
RE: Izmene u kategorijama na Kupindu - od BitterLemon - 20.04.2015 16:52