• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je roba u opisanom stanju
(08.02.2015 09:59)CRNI1 Piše: Sve j meni jasno,ali kada kod sam psoslao poruku limundu vezano za neku aukciju.Dobijem njihovo misljenji,i obavezno na kraju te poruke"kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je roba u opisanom stanju,,
Jednostavmo sam prinudjen da prihvatam sve reklamacije,ne bih pristao na negativnu ni za 1.000e a da ne spominjem neke manje iznose.
U uslovima prodaje sam precizirao postupak vezan za reklamaciju,ali koliko sam primetio to retko ko procita.

Na stranu to što retko čitaju uslove (isti problem imamo svi) i što u situaciji "reč protiv reči" će LT obično stati na stranu kupcu ima jedan deo koji bi trebalo da preformulišete :

U slucaju bilo koje druge reklamacije,placate postarinu i saljete uredjaj nazad.

Po preporuci Limunda u slučaju reklamacije se ide bar na podelu troškova poštarine ako ne i u celosti na teret prodavca. Pretpostavljam (iz teksta koji ste posle te rečenice napisali) da ste ovde hteli da kažete da ako neko bez pravog razloga želi da vam vrati predmet nazad plaća poštarinu u oba pravca. U tom slučaju se ne radi o reklamaciji već o odustajanju od kupovine. Samo u tom slučaju će LT stati na našu stranu i neće nas terati da platimo povratnu poštarinu. Ko što reče, nikom se to ne sviđa a sreća je što je jako mali broj onih koji to zloupotrebljavaju.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je roba u opisanom stanju - od blistok - 08.02.2015 10:19

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)