• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 6 Glasova - 3.17 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....)
Ovde ionako više niko ne piše i ne čita pa da barem iskoristim prazan prostor. Smile

Ovih nedelja isuviše razmišljam, čak i za moja shvatanja, o raznim pojmovima. jedan sam već obradio u jednom od prethodnih posteva a sada je na redu drugi.
Krupne reči.
Ne mislim pri tom na reči kao što je antisamoupravnosocijalistički ili slon, planeta, kosmos... Jer to su samo reči koje su dugačke ili označavaju nešto gabaritno. Mislim na one reči kao što su prijatelj, ljubav, stalo mi je, pomoči ću ti ... Zašto ljudi koriste te reči ako ih ne misle ? Ne izdvajam sebe iz toga, ni ja nisam nevin, i ja sam isuviše mostova spalio jer sam bio lakomislen u upotrebi nekih od tih reči ili sam ih kršio jer sam mislio da nemam drugog izlaza.
Danas mi je žao zbog toga ali prošlo je isuviše mnogo godina od poslednjeg puta kada sam to uradio tako da ne znam kako da sada ispravim stvari. Tačnije, izuzev jednog slučaja koji sam skoro napravio i koji sam skupo platio. No, to nije bitno za priču, bitno je zašto mi to radimo ? Ako ne stojiš iza svojih reči, zašto ih onda izgovaraš ? Jedno je ako si nešto rekao pre deset godina pa sad promeniš mišljenje, ok, menjaju se ljudi, okolnosti ... mada ni to nije košer. Ali ako nešto izgovoriš pa se predomisliš par nedelja kasnije ? Biću ti žirant, braniću te, volim te, ti si mi
prijatelj...osobe se oslone na to izrečeno i počnu da grade svoju stvarnost na osnovu toga i onda ups...šalio sam se... Ok, ako si klinac pa još uvek ne shvataš sve aspekte svojih reči ali ako si (ili bi bar trebalo da si) odrasla osoba ? Koje je opravdanje za to ? Zato što ti se može, ili iz hira, ili zato što to ustvari nisi ni mislio ali ti je u tom momentu odgovaralo da tako kažeš ... ? Ko će ga znati, svako ima svoje razloge ali su posledice uvek iste - neko strada i nešto lepo se slomi. Da li vredi onda raditi te stvari ? Da li cilj opravdava sredstvo ? Da li je bitno samo junaštvo ili je bitno i čojstvo ? Iskreno rečeno, nemam pojma. Mnogo mudriji ljudi od mene su pokušavali da daju odgovor na to pitanje pa nisu uspeli tako da neću ni ja pokušavati, znam samo da ću se još više truditi da ne dođem u situaciju da neka moja krupna reč bude prekršena jer to ne povređuje samo tu osobu, to baca i sasvim drugu sliku i karmu na mene.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....) - od BitterLemon - 03.12.2014 15:29
RE: DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....) - od BitterLemon - 07.01.2015 15:16
RE: DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....) - od BitterLemon - 28.01.2015 01:17
RE: DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....) - od BitterLemon - 27.02.2015 09:37
RE: DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....) - od BitterLemon - 12.03.2015 02:36
RE: DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....) - od BitterLemon - 14.03.2015 19:02
RE: DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....) - od BitterLemon - 29.03.2015 13:34
RE: DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....) - od BitterLemon - 22.04.2015 14:30
RE: DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....) - od BitterLemon - 02.05.2015 21:09
RE: DRUŽENJE (muzika,filmovi,slike>>>....) - od BitterLemon - 03.05.2015 14:14