• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 4 Glasova - 2.75 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva
Ako posaljem danas pismo naprimer, i ono ne stize kupcu, moram cekati 15 dana, pa tek onda napraviti potraznicu.
Kada napravim potraznicu, onda posta u kojoj sam poslao pismo salje potraznicu u postu u koju je trebalo da stigne.
Onda posta u kojoj je trebalo da stigne kupcu nosi da potpise da nije primio posiljku, a kasnije donosi i meni da potpisem da se posiljka nije vratila nazad.
Najcesce u roku od 7 dana od dana pravljenja potraznice, ja dobijam odgovor da li je posiljka zagubljena.
Ako je zagubljenja, istog trenutka nudim kupcu refundaciju, a moze i ponovno slanje, kako odabere.
Prvi problem je, sto se ponekada ne ceka 7 dana, nego vise, pa su neki kupci nestrpljivi, iako nisam ja izabrao slanje pismom.
Drugi problem je ako kupac uplati petog dana, pa se ceka 15 dana za potraznicu to je 20 dana, i ako ne stigne odgovor u roku od sedam dana, a kupac mora da me oceni pre 30og dana, ja sam prinudjen da nadoknadim stetu iako realno ne znam sta je se desilo sa posiljkom.

Znaci, sustina je da se minimalno ceka 20ak dana od dana slanja, da bi se znalo sta je se desilo sa posiljkom.
Imao sam situacija gde me je kupac odmah ocenio i nije uopste dosadjivao samo je napisao da mu javim kada saznam sta je se desilo, jer razume da nisam ja kriv.
A imao sam kupca koji je kukao sto mu nije stiglo narednog dana jer mu je bilo hitno, pa mu je stiglo tek treceg dana. A ako mu je hitno trebao je da odabere kurirsku sluzbu, a ne da stedi 50 dinara, pa posle da mi se penje na glavu Smile

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva - od BitterLemon - 25.11.2014 18:51
RE: Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva - od BitterLemon - 16.12.2014 10:52
RE: Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva - od BitterLemon - 16.12.2014 12:37
RE: Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva - od Vesic1 - 16.12.2014 12:50
RE: Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva - od BitterLemon - 16.12.2014 13:09
RE: Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva - od BitterLemon - 31.12.2014 15:40
RE: Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva - od BitterLemon - 18.07.2015 17:30
RE: Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva - od BitterLemon - 20.07.2015 15:46
RE: Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva - od BitterLemon - 21.07.2015 10:41

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)