• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 2 Glasova - 1 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novi "Responsive" dizajn Limunda
Biću slobodan da kao korisnik, odnosno KUPAC USLUGA Limundo grada pokušam jednu analizu.

Ja sam do sad u ovoj temi pročitao sledeće:
- Limundo je uveo izmene u dizajnu stranica koje donose promene u izgledu i funkcionalnosti kako na PC računaru tako i na mobilnim uređajima.
- Svi korisnici Limunda koji su se izjasnili su iskazali nezadovoljstvo pomenutim promenama. Dobrom delu onih koji su to učinili to je bio PRVI POST na forumu – reklo bi se da "do sad nijesu imali zamjerki" što reče onaj vic o Crnogorcu koji nije progovorio do puberteta. Naravno, to je mali broj "glasača" u odnosu na broj članova Kafea za ozbiljnu statističku analizu, ali rezultat je jasan – 100% onih koji su se izjasnili je nezadovoljno promenama.
- Promene su uvedene da bi sajt postao više Gugl frendli
- Promene su dovele do toga da je sajt postao manje Juzer frendli za već postojeće članove.
Može se reći: "Lakše ćeš naći – teže ćeš se snaći."
Verovatno Limundo pokušava da privuče nove članove pored postojećih 650 000 naloga. 650 000 naloga (pretpostavimo, rasprave radi, da je jedan nalog – jedna različita osoba) čini oko 10% populacije punoletnih građana Srbije. Dodaj članove iz inostranstva, oduzmi informatički nepismene – možda i više od 10 %.  Ambiciozno – to je verovatno najbolji skor registrovanih građana Srbije posle FB i Gugla.
Pretpostavimo da neko traži neki predmet koji želi da kupi.
Možda ja grešim, ali:
- ako zna za Limundo – neće otići na Gugl da bi našao na Limundu nego će otići na Limundo i tu tražiti u pretrazi. PRETRAGA na Limundu je ozbiljno manjkava – probajte da tražite "lopt", a onda "lopta", a onda "lopte" i videćete u čemu je stvar – o ovome sam opširno pisao još onomad – napretka nema.
- ako ne zna za Limundo pa preko Gugla dođe do Limunda – treba prvo da se registruje pa da kupuje. Trebalo bi da pročita Uslove korišćenja, Uputstvo za upotrebu, valjalo bi da pretrči i novu sekciju za pomoć (koju želim da pohvalim – dosta je pregledna i informativna). Svakodnevna praksa govori da je sve više korisnika koji se registruju, ali ne čitaju pravila i uslove. Taj koji je eto "naleteo" na Limundo preko Gugla će naleteti i na "onajdrugisajt" gde odmah ima broj telefona prodavca i može da ostvari kontakt i da kupi. Naravno – vidljivost na Guglu je veoma važna, ali mislim da Limundo insistira na kvantitetu, a to ide na uštrb kvaliteta. Umesto da se ponaša kao starleta iz provincije i pravi selfije da ga "ceo Gugl vidi" – po prirodi sajta (potreba registracije, neophodnost poznavanja pravila i procedura) korisnije je da se ponaša kao samozatajna zgodna mirazdžika i drži određen nivo.
Ne znam kako koga, ali mene je na Limundo privukla ponuđena bezbednost kupoprodaje, a ne samo broj ponuđenih predmeta i kupaca. Ta sigurnost je unekoliko smanjena i skuplja (za mene kao prodavca) u poslednje vreme, a novi dizajn ne doprinosi privlačnosti sajta za STARE ČLANOVE - naprotiv. Lično bih uvek dao 5-10 % izlicitirane sume da je pobednik iskusan Limundovac upućen u pravila i procedure nasuprot nekom kome uz nadimak stoji (0).
Ne sporim da Limundo kao privatna firma ima pravo da planira strategiju svog razvoja kako god želi, ali eto – fidbek od osrednjeg člana pa vi vi'te.
I sredite tu pretragu, aman zaman – to će biti korisnije nego da Gugl voli Limundo.
http://cafe.limundo.com/thread-123.html

I ako je već bitno da je Gugl zadovoljan onda evo - i Guglu smeta traljava pretraga na Limundu:

[Slika: lopt-vs-lopta-gugl-pretr.jpg]

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Novi "Responsive" dizajn Limunda - od BitterLemon - 20.05.2015 12:46
RE: Novi "Responsive" dizajn Limunda - od BitterLemon - 20.05.2015 13:26
RE: Novi "Responsive" dizajn Limunda - od BitterLemon - 20.05.2015 20:50
RE: Novi "Responsive" dizajn Limunda - od BitterLemon - 21.05.2015 09:51
RE: Novi "Responsive" dizajn Limunda - od serjoza - 21.05.2015 10:59
RE: Novi "Responsive" dizajn Limunda - od BitterLemon - 21.05.2015 12:25
RE: Novi "Responsive" dizajn Limunda - od BitterLemon - 24.05.2015 15:24
RE: Novi "Responsive" dizajn Limunda - od BitterLemon - 04.06.2015 16:15
RE: Novi "Responsive" dizajn Limunda - od BitterLemon - 04.06.2015 16:44