• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 9 Glasova - 4.11 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smeh do suza - poruke i aukcije
U ime neprofitabilne organizacije „MOJ PRVI TABAK“ objavljujem samo jedan manji deo novinarskog teksta koji na žalost neće videti svetlost dana u poznatim novinama u kojem autor radi.
Autor je izrazio želju da mu se ime ne objavi kako se ne bi dovodilo u pitanje njegovo stalno zaposlenje.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ispred sedišta Polidora u Beogradu okupilo se više stotina kolekcionara nezadovoljnih što uz današnji primerak besplatnog albuma NBA 2014/2015 Panini, koji se delio uz Sportski Žurnal, nije bilo sličica unutra, popularni naziv među kolekcionarima tabak. Revoltirani sakupljači sličica ovim su hteli da upozore Polidor da je učinio veliku grešku, jer su baš tih šest sličica najvažniji deo kolekcionarstva. Kako saznajemo od jednog anonimnog kolekcionara, ovakve stvari se nikada ne bi desile u Italiji, posebno u Modeni, gde ova osoba često biva.
„Ja kao najveći kolekcionar u Srbiji koji posedujem veliku kolekciju sličica i sa dvoje novozaposlenih ljudi mogu samo reći Ovo je nečuveno! Već dve godine za redom  ne dobijamo sličice uz album. Želim da obavestim sve kolekcionare da će kod mene imati šansu da razmene svoje duplikate za nedostajuće sličice . Naravno, moje sličice su original, direktno iz Modene“, kaže ovaj kolekcionar.
S druge strane, postoje i oni koji žive za te sličice, ali i od njih.
„I kako ja sada da kupim kesicu od 50 dinara i prodajem posle te sličice na komad?!“, pita ljuti preprodavac.
„Ja sam, kada je izašao album za Svetsko prvenstvo, išao od trafike do trafike, kupovao sve Žurnale i albume, i kasnije prodavao iste na komad. Pola grada je čuvalo za mene albume i trafikantkinje su radile za mene za procenat. Kako sada da izađem u susret kolekcionarima koji isključivo popunjavaju svoje albume sličicama iz besplatnih primeraka, tj. reckavim sličicama? Sramota me je sada od prijatelja koji radi kao portir u Fabrici hartije preko koga sam redovno prodavao papir (novine) nakon kupovine uz album“.
Ovaj ljuti kolekcionar dodaje, da je ovim narušena i njegova reputacija najboljeg prodavca na jednom popularnom sajtu za trgovinu.Dok smo završavali razgovore sa oštećenim kolekcionarima primertili smo i nekoliko parola
„Pravda za tabak“  „NBA - STOP na komad“
„Na žalost, ove godine se nisu stekli uslovi da dajemo sličice uz albume. Kriza je dostigla svoj maksimum, pa smo se odlučili na ovakav korak“, kažu zvaničnici Polidora.
Još jedna od oštećenih strana je i Sportski Žurnal. Iz ovih novina nas obaveštavaju da je prodaja neočekivano niska, ali da još uvek nemaju egzaktne podatke. „Tek kada se vrate neprodati primerci, angažovaćemo nadležne institucije, verovatno Cesid, da nam pomognu u prebrojavanju, jer su oni ipak najefikasniji po tom pitanju. Nakon toga ćemo odlučiti šta dalje, a moguće su i radikalne mere, raskid saradnje, pa i tužba Polidora za nanetu štetu.“, kaže PR Žurnala.
Na sreću, policija a ni vojska nije morala danas da interveniše, a protest će biti ponovo organizovan, svaki put kada se Polidor ovako ponese prema armiji kolekcionara.
Немој да ме пратиш, и ја сам залутао !!!

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Smeh do suza - poruke i aukcije - od milancein - 28.11.2014 22:45
RE: Smeh do suza - poruke i aukcije - od BitterLemon - 15.01.2015 08:12
RE: Smeh do suza - poruke i aukcije - od BitterLemon - 02.03.2015 19:28
RE: Smeh do suza - poruke i aukcije - od BitterLemon - 03.03.2015 21:23
RE: Smeh do suza - poruke i aukcije - od BitterLemon - 03.03.2015 21:42
RE: Smeh do suza - poruke i aukcije - od BitterLemon - 03.03.2015 23:01
RE: Smeh do suza - poruke i aukcije - od BitterLemon - 03.03.2015 23:07
RE: Smeh do suza - poruke i aukcije - od BitterLemon - 03.03.2015 23:18
RE: Smeh do suza - poruke i aukcije - od BitterLemon - 03.03.2015 23:25
RE: Smeh do suza - poruke i aukcije - od BitterLemon - 04.03.2015 00:26