• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Besplatna dostava -- uslovi?
(28.11.2015 18:57)serjoza Piše:
(28.11.2015 13:56)sasacv68 Piše: ...
Dakle, ukoliko bi kupac kupio neki predmet (300g) za koji je predvidjeno slanje npr.  postexpresom i za koji bi trebao da plati postarinu 150.00, ja mu ne bih poslao uz taj predmet i knjigu (+400g) sa besplatnom dostavom, jer bi to uvecalo postarinu na 240.00 - bez izricite njegove saglasnosti. Predpodstavljam da je to i logicno, no vise volim kad je i to precizirano.

Saša, neka ti uplati unapred cene predmeta i tih 150 dinara koje bi inače platio, a ti mu pošalješ zajedno i platiš poštarinu.  Smile

Saglasnost kupca podrazumeva svaki dogovor koji ne bi isao ni na stetu kupca, ali ni na stetu prodavca ... npr. umanjenje ukupne cifre za uplatu, kao i druge moguce kombinacije koje se mogu dogovoriti sa razumnim kupcem.

Ono sto sam napomenom zeleo da kazem je da me niko ne moze uslovljavati da mu uz predmet koji je sa besplatnom dostavom, saljem i predmet za koji treba da plati postarinu - te ja imam nepredvidjene troskove i obrnuto, kada bi kupac imao nepredvidjene troskove.
Sve ostalo, izmedju, je stvar dogovora.

U zavisnosti od stava kupca, broja kupljenih predmeta, kao i ukupnog iznosa za predmete, cesto dam besplatnu dostavu, iako nije bila ponudjena ni na jednom predmetu ili u pregovorima nakon kupljenog jednog predmeta, uz nudjenje besplatne dostave ili snizenje cena drugih predmeta, ˝izboxujem˝ prodaju vise predmeta, ali kao sto rekoh, sve je stvar dogovora.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj

Poruke u ovoj temi
Besplatna dostava -- uslovi? - od Hieronimo - 28.11.2015 03:56
RE: Besplatna dostava -- uslovi? - od sasacv68 - 28.11.2015 20:20

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)