• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklame na sajtu i posledice
(29.11.2017 16:00)nradomirovic Piše: Pre oko godinu dana pisah ovde svoj "rant" o reklamama. Posto mi se cini da ih je sve vise, skoknuh do foruma da vidim jel se ljudi i dalje zale pa se setih svoje poruke.

Kao sto rekoh pre godinu dana, Kupindo mi je izgubio taj neki osecaj "premium" sajta i poceo sam da postavljam oglase i na druge sajtove.

Evo rezultata:

Prema mojoj internoj statistici udeo Kupinda u mojoj prodaji je sa tadasnjih 100% (jer sam jedino tu i prodavao stvari) pao na nekih 30%.
Za ovo nemam statistiku, ali udeo onih ljudi koji se registruju prvi put da bi kod mene nesto kupili je na Kupindu postao beznacajan, dok sam pre non stop imao takvih situacija.
Vise mi nije stalo do toga da edukujem te nove clanove o tome kako se izvrasava (veoma komplikovana) kupovina na Kupindu vec ih samo prosledim na stranu za pomoc. Jer vise nije moj problem da li ce se snaci da kupe od mene na Kupindu. Ako se ne snadju doci ce na neko od drugih mesta gde imam okacene oglase.

Ja ne obrcem robu za milione. Kupindo nece propasti zato sto mi vise nisu jedini. Ali ja sam samo primer klasicnog malog prodavca sa oko 150 predmeta kome Kupindo vise ne odgovara.

Pa svi smo prošli kroz to, ja o tome pišem možda već evo peta godina. Oni to ne shvataju, pošto uglavnom ne koriste sajt za intenzivnu prodaju. Reklame na sajtu, su samo posledica toga što nikako da se uradi taj korak nazad, gde bi se smanjila provizija i sve ostalo, i tako stimulisali članovi da postavljaju aukcije, i predmete po nižim cenama. Pošto se to ne radi, traže se novi načini zarade, kao što su reklame, jer zarada od korisnika pada. Ako ništa drugo, bar uglavnom ne ide preko ledja prodavaca, kako se pre stalno radilo, i mnogo njih je emigriralo na razna mesta po internetu. Proces će se jako teško okrenuti nazad, pitanje je uopšte ima li znanja i volje za tako nešto, ili će se politika potpuno promeniti, da stvari odgovaraju reklamatorima i velikim firmama. No, svako se snalazi kako može, za sebe lično odavno ne brinem.

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Reklame na sajtu i posledice - od alexvuk - 30.11.2017 23:45

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)