• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pogresna opstina
Zdravo, imam pitanje.
Gospodja je postavila aukciju, pise Beograd Zvezdara.
Bez nekih dodatnih napomena da se predmet preuzima negde drugde.
Kad sam izlicitirala, vidim adresu, nepoznata mi, kad ono... Ispade Mirijevo 4, blizi Slanci nego Zvezdara.
Sta raditi u tim situacijama?
Prosto, ocekujem da predmet pokupim sa Zvezdare, a ne da mi mapa kaze da mi od opstine Novi Beograd treba 47min do tamo.

Nije u pitanju predmet koji se moze poslati kurirskom sluzbom, komad namestaja je u pitanju.
Da trazim da pokupim komodu na Zvezdari, da kontaktiram Limundo tim ili da ostavim gospodji negativnu ako ne pristane na prvu opciju?

Hvala.

Citiraj
koja je ulica u pitanju ? odnosno jel ta ulica u Limundo podacima piše ?

uglavnom predmet prodaje mora biti na adresi prodavca osim ako u opisu aukcije nije napomenuto da se nalazi na nekoj drugoj adresi ili opštini

Citiraj
Verovatno nije ni stavila opstinu (ne znam ko jeste, u Beogradu) vec joj je automatski dodeljena na osnovu postanskog broja. A Mirijevo IV jeste na opstini Zvezdara.
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
Ali je realno da su ljudi uvek stavljali tipa Zvezdara-Mirijevo ili Cukarica-Umka, Novi Beograd-Ledine, Zemun-Batajnica...
Ako pise samo Zvezdara, racunam da je u civilizaciji, a ne Bogu iza nogu deo.
Ulica je Koste Nadja.
Mogla je da naglasi Mirijevo, a ne da stavi samo Zvezdara jer je meni drugarica npr u Presevskoj na Zvezdari i ovo je ogromna razlika.

Citiraj
(30.09.2019 20:44)Kyara Piše: Ali je realno da su ljudi uvek stavljali tipa Zvezdara-Mirijevo ili Cukarica-Umka, Novi Beograd-Ledine, Zemun-Batajnica...
Ako pise samo Zvezdara, racunam da je u civilizaciji, a ne Bogu iza nogu deo.
Ulica je Koste Nadja.
Mogla je da naglasi Mirijevo, a ne da stavi samo Zvezdara jer je meni drugarica npr u Presevskoj na Zvezdari i ovo je ogromna razlika.

rešena misterija - nije pogrešna opština ulica Koste Nađa je u opštini zvezdara (mada je ipak moguće da je mesto Zvezdara- Mirijevo a ne zvezdara zvezdara)

ne može kupac da računa i da mašta na osnovu opštine da je prodavac njegov prvi komšija i da mu je tu negde usput to je česta zabluda kupaca zato se pre kupovine raspita okvirno gde se nalazi prodavac da ne bi onda posle kupovine bilo e to meni daleko ...

e sad jedino treba razjasniti jel to spada u Mirijevo , Veliki mokri lug ili u Zvezdaru (to su 3 dela zvezdare po Limundu)

vrlo je moguće da je adresa prodavca Zverzdara-Mirijevo u tom slučaju je prodavac dao nepreciznu adresu

ni prodavac ne bi smeo da napiše zvezdara zvezdara ako je on Zvezdara-Mirijevo

Citiraj
Slazem se, ali se ne slazem sto nije naglasena opstina.
Zamisli sad uzmes nesto od mene, pise Novi Beograd, i ja kazem, dodji na Ledine, a nisam dodala podopstinu.
Ili primer Cukarica-Umka.

Citiraj
da rezimiramo postoji Zvezdara-Zvezdara i Zvezdara-Mirijevo i Zvezdara -Veliki mokri lug

ako je prodavac koji je na Mirijevu napisao da je zvezdara-zvezdara to je po meni netačna adresa i u tome slučaju kupac nije obavezan da kupi predmet

ako bude problema samo tu činjenicu predočiti Limunduo timu, džabe što je tačna ulica ako nije skoz tačna opština

Citiraj
Cuj, meni je najblaze receno sumnjiva ta Limundova podela opstine Zvezdara, gde je to ozvaniceno ili na mapi? Druga stvar, 'ajde probaj da promenis sebi opstinu, mene mrzi da se logujem, nema veze sta stavis, Kragujevac na primer. Pa vidi da li moze ;-) Ranije nije moglo, vec je opstina kao sto rekoh automatski dodeljivana na osnovy postanskog broja. Mali mokri lug i Mirijevo nemaju isti postanski broj, iako su i jedno i drugo u opstini Zvezdara.
U sustini tu je Posta napravila sranje, pa ja jos ne mogu da ubedim banku medju ostalima da ne zivim preko reke. Ali to je druga prica nebitno.

Citiraj
(30.09.2019 21:40)jugana Piše: Cuj, meni je najblaze receno sumnjiva ta Limundova podela opstine Zvezdara, gde je to ozvaniceno ili na mapi? Druga stvar, 'ajde probaj da promenis sebi opstinu, mene mrzi da se logujem, nema veze sta stavis, Kragujevac na primer. Pa vidi da li moze ;-) Ranije nije moglo, vec je opstina kao sto rekoh automatski dodeljivana na osnovy postanskog broja. Mali mokri lug i Mirijevo nemaju isti postanski broj, iako su i jedno i drugo u opstini Zvezdara.
U sustini tu je Posta napravila sranje, pa ja jos ne mogu da ubedim banku medju ostalima da ne zivim preko reke. Ali to je druga prica nebitno.

sam može sve što se tiče adrese od ponuđenih opcija

e sad ja ne bi da ulazim kojiko je Limundova klasifikacija opština tačna ali je zvanično merodavna kad se prikazuje ko je odakle što je vrlo bitno kod ličnog preuzimanja a to je ovde slučaj

Citiraj
Pa mozes od ponudjenih opcija, dakle, ako izaberes jednu od lokacija - dobijes pripadajuci postanski broj i obratno. O tome ti i govorim. E sad da li ti je vaznije da imas odgovarajuci postanski broj, ili da ti pise gde zivis? Mislim ovo prvo.
I nemoj da ulazis u Limundovu klasifikaciju, rekoh ti verovatno je uzeta od poste a posta je napravila sranje!
A za licno - zar je tako tesko pitati prodavca gde je adresa, opstina Zvezdara po Wiki ima 31.11 km²!

Citiraj
(30.09.2019 21:48)jugana Piše: Pa mozes od ponudjenih opcija, dakle, ako izaberes jednu od lokacija - dobijes pripadajuci postanski broj i obratno. O tome ti i govorim. E sad da li ti je vaznije da imas odgovarajuci postanski broj, ili da ti pise gde zivis? Mislim ovo prvo.
I nemoj da ulazis u Limundovu klasifikaciju, rekoh ti verovatno je uzeta od poste a posta je napravila sranje!

pa misterija se može rešiti , jel ta adresa pripada 11050 Zvezdara ili 11160 Mirijevo

Citiraj
E sad cu ti reci sta se desilo, posto sam se ulogovala da vidim. Limundo je promenio unos podataka, nemam pojma kad, jer o tome nisam obavestena. Po NOVOM je moguce uneti precizan postanski broj, sto ranije nije bio slucaj, tako da sam ja imala dodeljen pogresan postanski broj, a tacan postanski broj sam upisala pored ulice i svaki put kad kupim nesto pisala prodavcu da je adresa bla bla i postanski broj bla bla.
I ovaj prodavac je najverovatnije jos onomad uneo Beograd-Zvezdara i pojma nije imao da moze da precizira adresu.
I u svakom slucaju, Mirijevo od jedan do cetiri ili pet svejedno JESU opstina Zvezdara.
I ne, Limundo nas NIJE obavestio o izmeni u upisivanju adrese, jer bih ja to promenila da ne bih morala svaki put kad nesto kupim da pisem koji je tacan postanski broj - FACEPALM!

Citiraj
bilo kako bilo meni je bitno da ne mora kupac da ispašta zbog nedovoljno precizne adrese prodavca koji ima mogućnost da ažurira svoje podatke

Citiraj
(30.09.2019 22:24)LiMuBaj Piše: bilo kako bilo meni je bitno da ne mora kupac da ispašta zbog nedovoljno precizne adrese prodavca koji ima mogućnost da ažurira svoje podatke
"Ajde ne lupaj kad moram da ti kazem. Sa'cu svaki cas da gledam da li su mi OMOGUCILI da upisem ispravnu adresu, da ne bih cimao kupce (u mom slucaju da se ne bih JA cimala da objasnjavam zasto imam DVA postanska broja i koji je tacan).
Limundo je ocigledno kriv. A i kupac u ovom slucaju, jer ne zna gde su granice opstine.

I jos 'ajde da se nisam bunila sto ne mogu da upisem tacnu adresu, nego JESAM, vise puta. I zamalo da se ispisem sa Limunda jer mi je neka glupaca rekla da "idem u postu da pitam koja je moja adresa"!

Citiraj
Ali zar nije jednostavnije poslati prodavcu poruku pre kupovine necega? pogotovu ako kupujete nesto sto je skupo ili nesto sto je veliko i tesko..

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)