• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ponovo-Članovi sa preko 15 negativnih ocena
Molim članove Limunda, prodavce i kupce, da se uključe u ovaj razgovor, 
iz razloga jer je primetan sve veći broj članova Limunda koji licitiraju i imaju jako mnogo negativnih ocena. Meni se dešava u poslednja dva meseca ova čudnovata pojava i smatram da se ta situacija dešava, jer sada veći broj ljudi može da koristi internet i nisu svi savesni kupci ili prodavci.
Naravno da se može desiti svakom da nekom višom silom zbog sprečenosti ne odradi nešto pa, eto desi se i negativna ocena, shvatam. Ali kad neko ima 17 negativnih ocena (a ima slučajeva i više, prijavljivali su mi Limundovci da su naišli na takve i da Limundo ne reaguje), ja se pitam, a i pitam Limundo tim zašto to ne spreče, zašto ne prate takve profile, upozore ih i slično.
Ovo sve iz razloga jer ja lično, a verujem i ostali, gubimo jako mnogo vremena po 7 dana čekajući nekad da prodje rok za kupovinu, pa onda čekamo ne znam koliko dana da se gospoda neka udostoje da se jave, pa da obećavaju da će platiti,pa nikad ne plate i slične situacije veoma dobro poznate.

Moj predlog je da Limundo kao tim reguliše probleme sa članovima koji imaju više negativnih ocena, treba i mi kao članovi da učestvujemo u razgovoru o tome, kako i na koji način, da iznesemo svoje probleme sa takvim osobama, jer ovo više nema smisla. Nisam neki vrsni prodavac, prodajem stvari za sitne pare, ali meni nije novac toliko važan koliko moje vreme. Poslednje tri saradnje su bile takve da sam morala dati negativnu ocenu. Iskreno,toliko drskosti i lazi ja moram reći, nisam videla nigde.

Zbog svega gore iznetog, molim da se svako ko je imao slične probleme izjasni šta predlaže i šta treba Limundo da uradi.

Ja sam se svakako njima obraćala, oni su izlazili u susret sa predlozima i podržali me u davanju negativne ocene,ali to za mene nije satisfakcija.
Drugo, odgovor, možete blokirati člana meni ništa ne znači, jer je taj član već stupio u kontakt sa mnom i napravio mi ujdurmu. Ja hoću onda da blokiram sve neodgovorne članove pre nego što licitiraju. Neka se napravi takva opcija, ne želim da licitiraju kod mene članovi sa više od 3 negativne ocene. 

Molim mišljenje članova, iskustva,predloge, kao i da se Limundo tim uključi i angažuje u rešavanju problema koji mnogi od nas imaju i to je u porastu. 
MIslim da će u suprotnom, vlada takvo osećanje, mnogo ljudi odustati od ovog sajta. Naći ćemo neki drugi način da prodajemo svoje stvari.

Hvala.

Citiraj
evo moje mišljenje :)

da takvih članova znatno ima više nego ranije ima , da to limundo više toleriše nego ranije i to je tačno

e sad nije tačno da ne radi ništa već im blokira kupovinu kad sakupe 20-100 negativnih kako kome i sve zavisi koliko ima pozitivnih jel ga neko prijavio "nadležnim organima " i tome slično (čalnovi sa 0 pozitivnih budu suspendovani već sa 2 negativne )

e sad i ranije je bio predlog da postoji opcija da štikliraš da ne mogu da ti licitiraju i kupuju članovi npr. preko 10 negativnih ocena što je po meni ok opcija

Citiraj
Ovo postaje pravi problem.Moram priznati da prethodnih godina to nije bio slucaj,tek sporadicno mi se desavalo da neko ne kupi izlicitiranu stvar (mozda su se ljudi tada plasili onog "legitimisanja"- kopija licnih karata ili su jednostavno postali bahatiji vremenom) ali sada je toliko uzelo maha da kalkulisem uopste oko isplativosti prodaje ovde.I to ne mislim na nerviranje,cimanje ili potrebno vreme vec bukvalno na ekonomsku isplativost.Na svojim predmetima nemam veliku zaradu i,sto je jos gore,nisu zanimljivi velikom broju kupaca pa mi svaka aukcija ili prodaja koja je pokvarena predstavlja veliki problem a da ne pricam o duploj postarini ukoliko je u pitanju pouzece.Negativna ocena i povrat provizije jako malo znaci ukoliko sam izgubio pravog kupca (a po pravilu se iz nekog razloga ne vracaju prilikom ponovnog postavljanja-pretpostavljam da im tada deluje sumnjivo i ne zele da rizikuju) i cesto stvar ne mogu prodati sledecih pola godine ili godinu.Evo,kao primer,u zadnjoj turi od pre par dana mislim da 75% iznosa necu uspeti da naplatim jer su svi kupci ili bez ocena ili sa pola i vise negativnih ocena.Ok,mozda to nije slucaj kod svih ali,kao sto rekoh,moji predmeti su pomalo specificni.

Ne znam koliko Limundo moze,da li moze i koliko im je uopste stalo do regulisanja te situacije ali mi se cini da ovo mesto ljudi sve manje uzimaju kao ozbiljnu platformu za trgovinu a sve vise kao mesto za igru.Deluje mi da dogovor telefonom ili porukama na KP,FB i slicnim mestima gde ocene prakticno i ne postoje ima vecu tezinu nego ceo ovaj sistem ocenjivanja na Limundu (i Kupindu).A secam se da nekada nije bilo tako,da su me kupci mozda i nalazili na drugim mestima ali kupovali na Kupindu upravo zbog te sigurnosti.I zbog te sigurnosti i meni je odgovaralo,bez obzira na proviziju.Medjutim,izgleda da se vremena menjaju jer sada imam obrnute slucajeve i bojim se da ce se menjati jos vise ukoliko ne dodje do nekih drasticnijih promena u funkcionisanju ove platforme.

Citiraj
U srećno doba limunda kada si sakupio tri negativne dobio bi ban momentalni, posle je bilo 5 negativnih a sada ne znam koja je to cidra, al vidim jako puno ljudi sa 10+ negativnih ocena.

Svi znamo da je limundo svoj krah počeo da doživljava kada je bio ubedljivo br 1 aukcijski sajt na balkanu kada su nas oterali na mogo lošiji sajt i gotovo sa nikakvom reputacijom niti izgrađen, nekako ljubičast kupindo a Vamo na limundu uveli naplatu provizije na kačenja aukcija. To je po meni bio prelomni trenutak da limundo krene da pada. Za manje od šest meseci limundo je tada imao preko milion aukcija bez fixne cene, uvođenje provizije doživi apsolutni krah i spadne na par stotina hiljada a posle i na manji broj aukcija + najureni su veliki prodavci, većina njih se sama povukla a druga većina je banovana jer nisu hteli da plaćaju dva sajta i dva harača...

Kao takva situacija imala je za posledicu pad aukcija, pad poseta, pad bidova, nedostatak članova sa 1000+ aukcija i limundo je morao da spusti kriterijume, + što je izgubio mesto broj jedan kao kupoprodajni sajt, moralo je radi opstanka spustiti kriterijume, E otuda su se pojavili članovi sa puno negativnih ocena, nula ocena, sumnjivi profili itd itd..Tako da pad kvaliteta je doveo i do pojave sumnjivih članova.Limundo mora malo strožije da kontroliše te članove čim neko nagura 5+negativnih taj treba da se banuije.
Ne zna kapitalizam, šta je to minimalizam.

Citiraj
Ne znam kako bi to moglo najbolje da se resi ali,ok,to nije ni moj posao da znam.Ono sto je meni licno bitno je to sto pri ovom nacinu ocenjivanja prodavac i kupac nisu u istoj poziciji.Ja kao prodavac tesko mogu prodati nesto sa gomilom negativnih ocena ali me te iste ocene kao kupca ni najmanje ne ogranicavaju sve dok ih nema toliko da me izbace (a do tada vec mogu zeznuti dosta ljudi).I nakon toga verovatno opet mogu otvoriti nalog na nekog clana porodice ili cak fiktivni i sve ponovo.Cak prodavac ima i reputaciju koju mora da izgradjuje da bi nesto prodao dok kupac i sa negativnim i bez ocena ima sva puna prava od starta - sve moze da licitira,sve da kupi i niko i nista ga ne ogranicava .

Bilo bi to mozda ok da je ovo sajt tipa Aliexpress-a gde su prodavci pravna lica i imaju gomilu robe,prakticno trula burzoazija od koje treba stititi posteni proleterijat :) pa sad prodali 15 ili 16 kom necega ne igra ulogu ali posto smo svi isti,najcesce imamo samo taj jedan predmet (koji nestane iz ponude kada ga neko "kupi") i svi to radimo mahom iz hobija mislim da bi neke promene dobro dosle.

Kao sto rekoh,ne znam koji nacin je pravi ali evo jedna ideja koja mi sada pade dok ovo pisem,onako na mah.
Ponovo tri ocene - pozitivna kada je sve u redu,neutralna (ili radije neka mala negativna) kada postoji neki spor oko kvaliteta,stanja,kasnjenja...sve sto inace moze da se desi slucajno ili namerno ali je ipak postojala doza dobre volje i trgovina je ipak zavrsena i velika negativna za one sto se uopste ne javljaju ili ne placaju (ili ne salju ako su prodavci) i koji,zapravo,meni prave najvise stete.A opcija meni kao prodavcu da zabranim pristup svojim aukcijama takvima.Mozda ce to ograniciti broj kupaca ali zato je opcija pa ko kako voli.Tako bi zaista postojala posledica negativne ocene i za kupca.
Ne znam da li su takva ogranicenja dozvoljena uopste ali malo mi je vec muka da svaka susa bez ikakvih posledica moze da mi zezne aukciju ili prodaju,otera me u minus (najcesce vikendom kad ne mogu da uplatim :)) ili odbije paket dok ja kao prodavac moram trcati oko njega cak i kada je evidentno da nema nameru da ispostuje ono na sta se obavezao.

Citiraj
Smatram da Limundo reaguje tek sporadično, kad se neko od nas javi da prijavi problem koji ima, a moj konkretni je taj da u 90 posto slučajeva se javljaju kupci za 15 negativnih ocena. Meni su sa Limunda rekli da blokiram tu osobu sa kojom ne želim da sarađujem. Ali kako da je blokiram pre saradnje? Da listam ceo Limundo upotrazi za članovima koji imaju više od 15 negativnih pa da ih blokiram?? To je sve mazanje očiju.
I čim to vidim, te negativne - znam da od kupoprodaje neće biti ništa, ili će biti natezanja.
Poslednje natezanje je bilo meni dovoljno da prestanem više i da se bakćem ovde.
Iskreno toliko me je osoba iznervirala da sam se zaista pitala na kraju šta se dešava sa njom. A što bi to trebalo mene da dotiče uopšte? Ne u smislu da ja nemam emaptije prema ljudima, da sačekam ako nemaju novca, da je lepo rekla nemam da vam platim platiću za 20 dana, nije problem. Nego ćutimo kao mule.
Uopšte se nije javljala, imala je 17 negativnih ocena a kad sam je podsetila da treba da uplati novac poslednjeg dana, ako uopšte želi, rekla je da će to učiniti sutra ujutro.To naravno nije učinjeno i pošto sam je ja čekala sve vreme, na kraju sam dala negativnu 18.po redu i onda sam rešila i da pišem Limundu.
Oni su tek tada reagovali tako što su verovatno kontaktirali nju, jer je ona kontaktirala mene, a za mene je to bilo dodatno mlaćenje prazne slame i meni nije stalo do 200 dinara, nego do mog vremena;
osoba me je saplela s tim da će ona da plati to sad omah iako sam ja rekla neću da saradjujem više sa takvima kao što ste je ona, jer je to neodgovornost i drskost, ali ona je otišla i uplatila novac, tj.250,00 dinara i ja sam morala da joj posaljem stvar.
Sada vidim da, kako ona kaže "pegla" ocene, ima ih 13. Sa svima polako uspostavlja kontakt da nadoknadi ljudima izgubljeno vreme i novac.
Gluposti nevidjene, apsurd, kao što bi rekli KUD Idijoti: glupost je neuništiva, tako je i ovde slučaj, kao i u našoj državi u svim porama, u porodici, školi, sportu, nekom društvu i slično.
Sve je otišlo dovraga ako mogu da primetim.

Citiraj
Tebi se bar javljaju kasnije.Mene moji uredno ignorisu :)

Pa to je tako...Generalno je sve podredjeno kupcu i to je u redu u ovoj siromasnoj drzavi jer kupaca je malo.Ali ako nema koliko toliko podrske i prodavcu onda ni njih nece biti.Ja ovo gledam kao na veliki trzni centar - ok,ako hoces tu da prodajes lokal ti mora izgledati pristojno,radno vreme mora biti do 22h,trgovci takvi i takvi,moras ovo i ono ispostovati...ali onda ocekujem da trzni centar ima i obezbedjenje a ne da ja moram da se bijem sa lopovom.ili,ako vec moram sam,da mi bar ne vezu jednu ruku iza ledja.

Mozda to nije opsti trend ali u kategorijama koje ja pratim prakticno nema vise nista zanimljivo i vredno kao ranije.Nema stvari koja prelazi par stotina dinara jer su ljudi verovatno uvideli da im se ne isplati postaviti npr aukciju,cekati 7 dana,cekati jos min 7 dana da kupac (ne) uplati i onda cekati jos 7 dana da istekne sledece postavljanje (i ponovo cekati onih 7 dana na uplatu).Pa to je mesec dana i vise.To je igranje,za stvari od 10 ili 100 din.Ono sto stvarno vredi ce postaviti na KP ili FB gde ce predmet biti aktivan i u ponudi sve dok pare ne budu u dzepu.A zastita...kakva zastita?

PS: jos uvek nisam naplatio predmete ovde koje sam pominjao u postu gore iako su rokovi prosli (a ja uredno usao u minus na racunu zbog toga).Sta bi sad bilo pametno da uradim?Da cekam i da se nadam jos narednih 7 ili 15 dana? Ili da dam negativnu ocenu,postavim ponovo...i opet cekam min 7 do 15 dana (ukoliko sledeci put uopste prodam ili mi neko opet ne pokvari aukciju)?

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)