• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drastičan pad Limundo posećenosti
Kako podići posećenost koja je postojala do skora?! Uvodili su razne promene ali se generalno "gledanost" smanjila. Ideje koje možemo dati LT su možda korisne ali ih verovatno oni neće uzeti u razmatranje. Mislila sam da je posećenost opala sa dolaskom godišnjih odmora kao i svake godine ali se produžilo i posle toga. Opet se nameće pitanje gde su toliko pogrešili?Zašto su drugi sajtovi postali bolje mesto za kupovinu?

Citiraj
Sa jedne strane verovatno ima malo i zasicenja,sto je normalno kod sajtova (ili lokala,kafica...) koji rade dugi niz godina.
Drugi razlog je,bar koliko cujem zalbe od kolega,relativno komplikovana i dugotrajna kupoprodaja sa dosta pravila koja se moraju ispostovati a malo zastite koju pruzaju.I troskovi,naravno.

Evo primer - ukoliko kupim veceras nesto preko oglasa prva stvar koju sutra radim je da trcim do banke da uplatim jer ukoliko to ne ucinim u razumnom vremenu vrlo lako se moze desiti da bez predmeta ostanem je ga je prodavac prodao drugome posto ga nista ne obavezuje prema meni.Takodje,ako prodam nesto opet je prva stvar da to posaljem jer ako odugovlacim kupac moze odustati i kupiti na drugom mestu.I za sve to vreme artikal je dostupan i ostalima pa u slucaju odustajanja sa bilo koje strane steta je minimalna.

Ovde to nije slucaj.Ovde se cesto ceka treci dan za javljanje uopste.Desilo mi ne jednom da za stvar koja mi treba "juce" saznam tek posle kupovine da prodavac salje svoje predmete jednom nedeljno jer mu je tako zgodno a pravilima dozvoljeno.Kupac rasteze placanje do maksimuma,tumaceci da je rok zavrsetka zapravo rok za ocenjivanje a prodavac ceka jer sta drugo da radi kad mu je predmet "vezan" ovde...opcija mu je da ceka ponovo,da se bori sa "osvetnickom" negativnom... uglavnom cekanje izbeci ne moze.

Sve to ljudima koji se ozbiljnije bave prodajom ili imaju potrebu za necim smeta.Oni zele brzu i efikasnu realizaciju.Zele i zastitu,naravno,ali ne zastitu po cenu cekanja danima i mesecima na kupoprodaju.Zele da prodaju/kupe danas a sutra da imaju novac ili predmet.Ukoliko ga nemaju sutra onda zele priliku ponovo prekosutra a ne za nedelju,dve ili mesec dana.

Citiraj
Ja na Limundu u novembru već 17 Ocena a na ods ništa nisam prodao 6 meseci

Citiraj
(06.11.2019 14:45)LiMuBaj Piše: Ja na Limundu u novembru već 17 Ocena a na ods ništa nisam prodao 6 meseci

Mooožda je to zato što na LK imaš više od STO PUTA više predmeta i aukcija nego oglasa na ODS. :D
A pritom je 95 posto knjiga koje, to je poznata stvar, na ODS slabije idu.

A kad je reč o padu posećenosti - ne znam odakle podaci o tome? Da li je subjektivni utisak ili ima negde neka statistika za koju ja ne znam?

Citiraj
Kod mene je subjektivno - manje pregleda,manje ponuda...manje postavljenih predmeta od strane drugih,manje skupljih predmeta ukupno.
Sem toga,u zadnje vreme mi se cesto desi da predmet prodam u roku dan-dva na drugim mestu cak po nesto visoj ceni nego sto sam ga prodavao ovde mesecima.Sem ako ljudi nisu idioti koji vole vise da plate jedini zakljucak je da ovde nisu ni gledali.Ili to ili ovde ne zele da trguju iz nekog drugog razloga.

Citiraj
Alexa.com sajt, na koji su se clanovi i headquarter Limunda pozivali, kao na merodavan sajt kada su usli medju 10 najposecenijih sajtova u Srbiji kaze:
1.11.2018 Limundo 21 u Srbiji
Kupindo 28
ODS 7
1.11.2019. Limundo 55 u Srbiji
Kupindo 59
ODS 8
Na svetskom nivou za poslednjih 90 dana Limundo je po posecenosti opao za preko 9.000 mesta, a ODS je skocio za 999 mesta.(In global internet traffic and engagement)

Citiraj
(06.11.2019 15:24)mirjanamama Piše: Alexa.com sajt, na koji su se clanovi i headquarter Limunda pozivali, kao na merodavan sajt kada su usli medju 10 najposecenijih sajtova u Srbiji kaze:
1.11.2018  Limundo 21 u Srbiji
                    Kupindo  28
                    ODS          7
1.11.2019.  Limundo 55 u Srbiji
                      Kupindo 59
                      ODS          8
Na svetskom nivou za poslednjih 90 dana Limundo je po posecenosti opao za preko 9.000  mesta, a ODS je skocio za 999 mesta.(In global internet traffic and engagement)

Pa da, ali to je ORDINALNA skala (oni koji se već laćaju statistike bi morali da znaju šta je pa neću objašnjavati) i govori da su neki drugi sajtovi posećeniji od LK. To može da znači da je Limundu posećenost pala ili da je ostala ista, a da je takmacima porasla - iz datih podataka to se ne vidi.
Ovde se govori o padu posećenosti Limunda dakle - govori se o tome da je poseta Limunda manja nego pre.
Odakle ti podaci?

Citiraj
Tvoje objasnjenje pada Limunda sa 10 mesta najposecenijih sajtova u Srbiji, na 55 mesto bi jako odgovarlo LT-u. Moram priznati da je prilicno razlozno, ali mislim da je ne prihvatljivo. Po tome bi trebalo da je Limundo po posecenosti istovetan kao pre godinu dana, samo sto su se za to vreme 45 drugih ugurali pre njega????

Citiraj
(06.11.2019 15:54)mirjanamama Piše: Tvoje objasnjenje pada Limunda sa 10 mesta najposecenijih sajtova u Srbiji, na 55 mesto bi jako odgovarlo LT-u. Moram priznati da je prilicno razlozno, ali mislim da je ne prihvatljivo. Po tome bi trebalo da je Limundo po posecenosti istovetan kao pre godinu dana, samo sto su se za to vreme 45 drugih ugurali pre njega????

Izgleda da se ne razumemo. Ja kao temu ove teme uzimam prvi post, a u prvom postu između ostalog kaže:  " Kako podići posećenost koja je postojala do skora?!... Mislila sam da je posećenost opala sa dolaskom godišnjih odmora kao i svake godine ali se produžilo i posle toga"
Iz ovoga ja zaključijem da pisac hoće da kaže da je posećenost Limunda merana u odnosu na PRETHODNU POSEĆENOST LIMUNDA opala. Dakle tako ja razumevam.
Zato pitam odakle podaci da je tome tako – da je broj poseta Limunda ranije bio već nego sada.
Alexa nikakve veze s tim nema u delu u kom daje poređenje posećenosti SA DRUGIM SAJTOVIMA.
Ako Alexa ima podatke o posećenosti samog Limunda pre i sada onda mi dajte to.

Citiraj
"Alexa rank popularnost je jedna vrsta skale koju je razvio www.alexa.com. Broj pokazuje koliko je neki sajt posećen. Što je manji broj, to je sajt posećeniji. Novi sajtovi kreću sa alexa od preko 20 miliona."

Citiraj
Nisu potrebni zvanični podaci da bi se primetio osetni pad. Sada na limundu možete kupiti za male pare ali i prodati većinom takodje za male pare. Nekad je bilo nadmetanja, sada je to po jedna ponuda. I naravno da je subjektivno jer ne baratam nikakvim podacima. Ovo je razmišljanje naglas. A mišljenja su različita.

Citiraj
(06.11.2019 16:50)mirjanamama Piše: "Alexa rank popularnost je jedna vrsta skale koju je razvio www.alexa.com. Broj pokazuje koliko je neki sajt posećen. Što je manji broj, to je sajt posećeniji. Novi sajtovi kreću sa alexa od preko 20 miliona."

Znam za Alexa sajt i jasno mi je šta ta skala znači zato i kažem da ljudi to pogrešno tumače – to je POREDAK – ne znamo KOLIKO je koji sajt posećen u apsolutnim brojkama i ne znamo da li je posećenost POJEDINOG sajta OPALA ili PORASLA - to NE PIŠE. Neki posećeniji sajt može imati 100 poseta više od sledećeg, a može imati 100 miliona poseta više – to jednostavno ne piše. Ili ako piše – dajte – ja nisam video.

(06.11.2019 17:05)Mikabika Piše: Nisu potrebni zvanični podaci da bi se primetio osetni pad. Sada na limundu možete kupiti za male pare ali i prodati većinom takodje za male pare. Nekad je bilo nadmetanja, sada je to po jedna ponuda. I naravno da je subjektivno jer ne baratam nikakvim podacima. Ovo je razmišljanje naglas. A mišljenja su različita.

Pa izvini, ali kako nisu potrebni podaci? Ako ćeš da kažeš da je poseta opala onda moraš imati podatke inače možeš da kažeš da je tvoj utisak da je poseta pala. Uzrok toga o čemu govoriš – da se može kupiti za male pare ali i prodati većinom takodje za male pare ne mora biti pad posećenosti nego povećanje ponude s tim da je potražnja ostala ista. Ako pratiš stvari na Limundu onda znaš da se broj aukcija i predmeta na Limundu u poslednjih nekoliko meseci skoro udvostručio – naročito kod polovne odeće, obuće i aksesoara koje ti prodaješ. Postavljanje aukcija je besplatno – to je dodatni moguć uzrok.

Da se razumemo – ja bih stvarno voleo da vidim statistiku posećenosti Limunda tokom godina, ali do sada ju nisam video, a bez tih podataka to je samo mlaćenje prazne slame na osnovu utiska. Ako govorimo o padu posećenosti - svačiji utisak poštujem.

Citiraj
A šta ti ovde očekuješ da radiš nego da većinu vremena mlatiš praznu slamu, šta misliš, nešto ćeš promeniti. Potegneš neko pitanje da čuješ tudje mišljenje, možda se poklopi s tvojim, možda ne. I da imaš te zvanične podatke koje priželjkuješ šta bi s njima. Diskusije, mišljenja, zapažanja, utisci...
Ps-nije bitno šta ja prodajem, ako te stvari nisu predmet tvog interesovanja svaki komentar je suvišan

Broj se udvostručio jer se mahom postavljaju predmeti sa fiksnom cenom

Citiraj
(06.11.2019 17:33)Mikabika Piše: A šta ti ovde očekuješ da radiš nego da većinu vremena mlatiš praznu slamu, šta misliš, nešto ćeš promeniti. Potegneš neko pitanje da čuješ tudje mišljenje, možda se poklopi s tvojim, možda ne. I da imaš te zvanične podatke koje priželjkuješ šta bi s njima. Diskusije, mišljenja, zapažanja, utisci...
Ps-nije bitno šta ja prodajem, ako te stvari nisu predmet tvog interesovanja svaki komentar je suvišan

Pa ja kad hoću da mlatim praznu slamu odem u pravu kafanu, a ovde pokušavam da se izborim da se stvari poboljšaju, i da vidiš - u nekima sam uz naravno saradnju ostalih kolega kao deo ekipe i uspeo.
Da imam zvanične podatke onda bih mogao da uporedim svoje utiske sa njima, da korigujem svoju prodajnu strategiju i da ovde argumentovanije diskutujem o unapređenju i poboljšanju.
Gledao sam šta prodaješ jer sam pokušao da skontam zašto je tvoj utisak da je poseta opala pa sam tako rezonovao - nema tu nikakvog vrednosnog suda o robi koju prodaješ.

Citiraj
Ok, PO MOM MIŠLJENJU, stvari su se promenile.
PO MOM MIŠLJENJU, posećenost je opala.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 3 Gost(a)